Llojet kryesore kardyonahruzok për shëndetin


Ajo që ne kemi nevojë kardyonahruzky? Puna e zemrës jo vetëm përmirëson shëndetin e përgjithshëm, por edhe vazhdon jetën tonë. Shpesh kur trajnimit në palestra, në mënyrë që të humbasin peshë nuk janë të efektshme për shkak të mungesës kardyonahruzok. Llojet kryesore kardyonahruzok shëndetin dhe humbje peshe janë dhënë më poshtë.
Sipas rekomandimeve të ekspertëve, secili trenyrovkadolzhna përfshijnë kardyonahruzku. Kjo ju lejon për të përgatitur trupin tuaj dhe zemrën për ushtrimin më të madh fizik. Sport mund të konsiderohet efektive nëse kardiotrenuvanya janë paguar për të paktën gjysmë ore. Për të përmirësuar zemrën dhe për të parandaluar probleme të mëtejshme me sistemin kardiovaskular mjaftueshme kjo kohëI kushtoj vëmendje të stërvitje tuaj në klub palestër mund të për shkak të mungesës së kardyonahruzok ata të bëhen më pak efektive. Çdo ushtrime kërkojnë përgatitje në formë kardiotrenuvan. Nga llojet më të mëdha kardyonahruzok ju mund të zgjidhni të përshtatshme për ju.

1. running. Ky lloj kardiotrenuvan është e thjeshtë, efektive dhe popullor. Vrapimi është kaq popullor për shkak të qasjes së saj, sepse për të drejtuar sa herë që gjëja kryesore për të gjetur një vend të përshtatshëm dhe të marr këpucë të rehatshme. Për të kandiduar në kohë zyyazykay keni nevojë për këpucë me thembra të trasha, dhe për verë të hollë. Nëse procesi shkon ju ndjeni dhimbje në këmbë, pastaj krahasohen gabimisht këpucë.


2. Swimming. Ky lloj kardiotrenuvan gjithashtu shumë të shëndetshme. Ushtrim kardio është vetëm në not. Pikëpamjet më të mira janë not breaststroke, por metodat e tjera janë gjithashtu të përshtatshëm. E rëndësishme që ndërsa not keni përfshirë punën në këmbë dhe ka punuar shumë intensivisht. Sot, shumë klube shëndetësore e pajisur me një pishinë, kështu që ky lloj kardyonahruzok ju mund të dalë.

3. Cycling. Kjo është një pamje e madhe e trajnimit. Sigurisht, ajo është e mirë për të trajnuar jashtë, moti lejuar uyazyka. Në dimër ju mund të bëni në një biçikletë stacionare. Biking lejon zemrën shumë efikas tren sidomos kur hipur në hidhur. Nëse ju vetëm filluar të angazhohen në çiklizmit, të merrni një biçikletë me shpejtësi të shumta, kjo do t'ju lejojë më pak të lodhur.


4. trajner eliptike. Në fushatën në palestër, të jetë i sigurt për të marrë disa kohë këtë simulator. Është shumë e mirë për shëndetin e të gjithë trupit, si ngarkesa është e shpërndarë në disa grupe të muskujve.
Kjo imitues është më popullor, sepse ajo mund të përdoret për t'u angazhuar në drejtimin, ecje dhe vrapim përpjetë dhe tatëpjetë. Në përgjithësi, këto janë ushtrim shumë të dobishme për forcimin e zemrës.

5. kembe. Ky lloj i trajnimit mund të jetë i angazhuar plotësisht në çdo kohë. Për shembull, në vend që të shkojë në një automjet të trajnimit, ju mund të shkoni në këmbë. Por, kur në këmbë për të kërkuar për duart punës se disa neglizhohet ndonjëherë. Gjatë këtij lloji të duarve rëndë kardiotrenuvan duhet të bëj dhe i drejtuar. Në këmbë mund të bëhet preferuar kardyonahruzok tuaj lloj, për shkak të ju pothuajse nuk keni nevojë për asgjë. Shumë shpejt ju do të vini re rezultatin në formën e metabolizmit të shpejtuar dhe humor të shkëlqyer.


6. Hapi Aerobics. Kohët e fundit Trajnimi hap marrë popullaritet të madh për shkak të lëvizjeve të tyre interesante valle në muzikë ritmike. Ky lloj kardiotrenuvan për efikasitetin e saj të barabartë me drejtimin. Avantazhi i hap gjimnastikë është se shëndeti treni dhe përmirësimin e zemrës nuk mund të largohet nga shtëpia. Kjo ju lejon për të kursyer kohë në rrugë në një sallë sportive.

7. Boat. Pavarësisht nga fakti se ky lloj i trajnimit nuk është aq i përhapur, megjithatë ajo përjashtohet nga lista e kardyonahruzok efektive nuk është e nevojshme. West Boat kënaqur popullor, dhe këtu ajo ende duke fituar popullaritet. Kompleksiteti i trajnimeve të tilla është e nevojshme pajisje speciale. Nëse jetoni pranë ujit, dhe qyteti juaj ka një klub, të jetë i sigurt për të nënshkruar deri atje. Ju mund të blini një imitues që simulon lëvizjet në kanotazh, dhe kështu përfshin këmbët të punës.


8. racquetball, hendboll apo rэketbol. Ky lloj kardyonahruzok mund të bëni si një çift, dhe një nga një. Nuk janë të pajisura posaçërisht për objekte të tilla të trajnimit. Nëse ju vendosni të provoni atë, atëherë ju e dini se çfarë është një top të trokas mur nuk është i mërzitshëm, dhe madje edhe shumë interesante. Vetëm të jetë i sigurt për të blerë një syze mbrojtëse të topit të vogël nuk do të ju goditi në sy.

9. Boxing. Ky lloj ushtrimi është e madhe për trajnim zemrën, dhe për të forcuar muskujt këmbë. Tani boks është shumë popullor në mesin e grave të biznesit.


10. Yoga. Ju e parë kjo mund të duket qesharake, por yoga vlen edhe për kardyonahruzkam, sepse ajo ofron stërvitje të tilla në të cilat zemra fillon të mundë të shpejtë. Ashtanga-yoga është një përzierje e yoga dhe gjimnastikë. Këpucë dhe veshje trajnim i tillë nuk është e nevojshme, në konsultim me trajnerin, ai mund të ju ofrojmë disa ushtrime të thjeshta.

Nëse ju ende nuk keni kohë për kardio, atëherë vetëm të ushtruar do t'ju lejojë të ruajtur shëndetin tuaj se ka pasiviteti fizik.