Folk trajtim rrezatimi


Është e vështirë për të nënvlerësojnë rëndësinë e shëndetit të gjakut tonë. Për shkak të sëmundjeve të saj jo-serioze nuk ekzistojnë.
Thelbi i sëmundjeve të tilla si leukopenia është i ulët në leukociteve në gjak.

Shkaqet e sëmundjes
Shkaku i sëmundjeve të tilla si leukopenia shpesh kanë sëmundje të tjera.
Ajo mund të jetë:

 • grip

 • Hepatit

 • poliomielit

 • cerozë

 • malarie

 • anemi

 • infeksion protozoynaya

 • infeksionet fungale

 • nekrozë

 • kancer

 • sëmundjet gjinekologjike


 • Gjithashtu, kjo sëmundje mund të rezultojë nga rrezatimi apo si një efekt anësor të marrë medikamente të caktuara. Për më tepër, rrezatimi është shkaktuar nga mungesa e limfocitet, të cilat janë formuar në nyjet limfatike të njeriut.

  Simptomet e rrezatimit  Simptomet e sëmundjes mund të ndryshojnë në varësi të moshës së pacientit dhe fazën në të cilën sëmundja është i pranishëm.
  Por për simptomat kryesore përfshijnë leukopenia numër të madh të sëmundjeve infektive që papritmas hedhur në pacientit. Ajo mund të jetë e sëmundjeve të lëkurës, fyt, dhe membranat mukoze të ndryshme të traktit gastrointestinal.

  Trajtimi i leukopenia ilaçeve tradicionale


  Mjekësisë tradicionale e di shumë mënyra të thjeshta për të ndihmuar stravytsya trupin tuaj me sëmundje, si leukopenia.
  Para së gjithash, i kushtoj vëmendje të se sa mirë ju hani. Ushqimi i duhur është shumë e rëndësishme për njerëzit që vuajnë nga leukopenia. Dietë juaj duhet të jetë ushqim i pasur, të pasura me proteina. Hani më shumë perime dhe fruta jeshile, dhe manaferrat. Havjar kuq e zi të përkryer normalizes gjakut. Mundohuni të reduktuar sasinë e karbohidrateve të përdorura, por produktet që përmbajnë një sasi të madhe të askorbik dhe acidit folik, lysine, choline, duhet të jetë gjithmonë i pranishëm në menynë tuaj. Përpiqen për të minimizuar përdorimin e mishit dhe mëlçisë, yndyrë të kafshëve.

  Mjekimi me fasule


  Fasule lëng në gjendje për të zgjidhur sëmundje tuaj. Për trajtim që do të merren jo vetëm pods pjekur për të pjekur humbni nëse pronat e nevojshme rrezatimit. Shtrydh lëng nga këto speca. Lëng rezulton duhet të konsumohen në 2 teaspoons katër herë në ditë, një nga metodat duhet të zbatohet në një stomak bosh.

  Trajtimi përdorur horsetail, acaroj dhe knotweed qen


  Përbërësit e mësipërme duhet të përzier në një raport prej 6: 3: 4, baza përkatësisht riparaqiten. Përzierje duhet të rubbed mënyrë që të marrë një pluhur të bimëve. Rezulton pluhur i horsetail, knotweed Leonurus dhe pije gjysmë lugë çaji 1-3 herë në ditë, por jo në formë të pastër, dhe të shtoni atë në ushqim, të tilla si sallatë.

  Trajtimi infuzion i pelin e hidhur


  Merrni tri lugë urtë dhe para pour 600 ml ujë të valë. Rezultuar përzierje për katër orë të lënë atë për nastoyalasya. Pastaj ju mund të filloni të përdorni. Pi produktin medicinal nevojë për një gotë para ngrënies.
  Paralelisht me këtë mjet dhe pije tretësirë ​​të Propolisi e 15 pika dy herë në ditë.

  Trajtimi i polen


  Leukopenia shërohet duke përdorur polenin e luleve. Ajo duhet të jetë i holluar polen mjaltë në mënyrë që stafi mjekësor ka qenë më pak se gjysma. Përzierje rezultuar u infused për tri ditë. Në tre ditë ju mund të fillojnë të përdorin produktin medicinal: një qasje të hani një lugë çaji të polenit zapyvshy qumështin e saj. Metoda do të jetë më efektive në qoftë se ju do të alternativ metodën e polenit nga konsum pisha polen.

  Trajtimi tërfili medicinale


  Për trajtimin e sëmundjeve të tilla si leukopenia përdorin infuzion të tërfili medicinale. Dy lugë të kësaj bime duhet të derdh 500 ml ujë të ftohtë zier. Atëherë të mbuluar të drogës dhe të lënë për 3-4 orë, pastaj tendosje. Pije infuzion duhet të jetë në gjysmë filxhan 3 herë në ditë për një çerek ore para vakt.

  Trajtimi me lëng e gjethe delli


  Për trajtimin e rrezatimit keni nevojë lëng e gjethe delli. Pritini në prerja pjesë e një numri të lë të kësaj bime, të larë tërësisht në ujë të ftohtë dhe pastaj shkundur ato të shpëtoj nga pikat e ujit në gjethe. Duke bërë gjithë këtë, lë oblyyte ujë të vluar, pastaj bluaj në një blender ose mish i grirë. Tendosje rezultuar slurry me napë për të marrë lëng. Nëse lëng ishte shumë i trashë - ju mund të holluar me ujë, ujë dhe lëng të jetë këtu në pjesë të barabarta. Ky vlim lëng për disa minuta - pas drogës është gati. Ajo duhet të marrë një lugë gjelle katër herë në ditë për një çerek ore para një vakt.