Pastrimi enët e trurit


Enët e gjakut të shëndetshme të trurit - një tregues i një jetë të plotë. Ai nuk kishte frikë nga ndonjë stresi fizik apo emocional, sepse presioni i tij i gjakut është normale. Për rishpërndarjen e duhur të enëve të gjakut në tru mëposhtme rrethit velyzyev, e cila është në thelbin e saj, dhe plotëson mundësitë e tyre të mëdha kompensuese. Shumica e pllakave aterosklerotike formuar në enët e trurit në qarkullim të reduktuar të gjakut, duke krijuar yyazytsirnist e pash. Mjekësisë tradicionale ka shumë receta që janë përdorur për të kryer pastrimin e enëve të trurit. Midis tyre janë kurative dhe parandaluese.


Receta tradicionale për trajtimin cerebrale
Mbledhja pastrimin e enëve të trurit.
Ne duhet të marrin pjesë të barabarta me lule kamomil, stigmas misri, të thata Kastrati gjethet, buckthorn leh, leshterik, bagëti, fruta, manaferrat, fruta chokeberry, Motherwort bar dhe përzierje. 1 tbsp Hidh 300 ml ujë të vluar, të lënë për 20 minuta. Infuzion duhet të merret 3 herë në ditë për 100 ml për 2 muaj. Një 3 kurse trajtim gjatë gjithë vitit me pushimet në 2 muaj.


Mbledhja për parandalimin e arteriosklerozës dhe anijeve pastrimit të buta.
Për këtë ju duhet të mbledhë 3 pjesë Leonurus barishte, 2 pjesë kopër fara, trumzë 2 pjesë, Hypericum 1 Pjesa, 1 pjesë nëna dhe njerka, 1 pjesë e luleshtrydhe, 1 pjesë limon balsam dhe përzierje. 1 tbsp Mbledhja Slide hedh në 05 litra ujë të vluar, për të parandaluar dhe menjëherë të hiqni nga të nxehtit. Insistojnë për 20 minuta, pastaj tendosje. Infuzion për të pirë gjatë ditës pjesë arbitrare. Merrni kjo do të thotë për pastrimin e enëve mund të jetë e gjatë.


Infuzion i hudhër dhe limon për të anijeve të pastër.
Ajo grimcuar limon dhe 2 hudhër të madh, pour 1 litër ujë të ngrohtë zier, llokoçis dhe të lënë për 2 ditë. Infuzion duhet të merret 3 herë në ditë për 1 lugë gjelle brenda 2 javësh. Për vitin për të shpenzuar 2 kurse.

Tërfil tretësirë ​​e arteriosklerozës.
Ne kemi nevojë për të marrë 1 filxhan me lule të freskëta të tërfili i kuq, derdh në bankë gjysmë litër, pour vodka deri në majë dhe të mbuluar fort. Mbush do të thotë që ju keni nevojë për 15 ditë, pastaj thahet mirë, duke hequr lule nga tinctures. 5 ml tretësirë ​​e holluar ne 50 ml të ujit dhe për të marrë 2 herë në ditë për 6 javë. Pastaj ju bëni një dhjetë-pushim dhe vazhdojnë të marrin tretësirë ​​tjetër 6 javë. Trajtimit kalojnë verën dhe dimrin e hershme.


Lungwort Infuzion për trajtimin e anijeve cerebrale.
1 tbsp herbs copëtuar Lungwort derdh një gotë me ujë të zier dhe të vënë në një banjë me ujë për 20 minuta, pa valë. Infuzion të marrë 1/4 filxhan 3 herë në ditë. Kursi zgjat 2 muaj, 4 herë në vit.

Tretësirë ​​e arrëmyshk për trajtimin e enëve cerebrale.
Për përgatitjen e infusions kërkuara imët bluaj arra Muscat. Merrni 200 gram e lëndëve të para të mbushin bankën, pour vodka, në mënyrë që ajo ishte mbi 1/3 arra. Banka fort dhe të lënë të mbush për 2 javë. 1 lugë tretësirë ​​e holluar në 20 ml ujë dhe për të marrë 1 në ditë. Pranimi infuzion zgjat një muaj, pastaj të bëjë një pushim për 1 muaj, dhe kështu vazhdimisht rrotullimin.


Mjetet e majdanoz, selino dhe limon për të ruajtur shëndetin e enëve të gjakut.
Ne kemi nevojë për të marrë 1 kg rrënjë majdanoz të freskët dhe selino me rrënjët në një blender dhe bluaj në një gjendje të slurry. Lemon derdh mbi ujë të valë, zhvishem hekura në rende gjobë dhe shtrydh me lëng limoni. Gjallëri, lëng limoni dhe perime grimcuar, përzierje dhe shtoni 300 ml mjaltë. Mix gjithçka deri sa të qetë. Mjet që rezulton duhet të marrë 3 lugë përditshme agjërimi për aq kohë sa ajo është e gjatë. 1 Kursi i trajtimit të çdo gjashtë muaj.

Supë xhensen me mjaltë për të forcuar dhe të pastruar muret e enëve të gjakut të trurit.
Për të bërë këtë automjet do të duhet 200 gram rrënjë xhensen dhe 1 kg mjaltë trashë. Rrënjët e xhensen duhet të bluaj në një blender ose integruar. Ndryshim mjaltë në një tigan dhe vendin në ngrohje të ulët, të sjellë një çiban dhe shtoni xhensen copëtuar. Vazhdoni të gatuaj për shumë orë, nxitje të vazhdueshme me një shpatull druri. Kur valë enzimat mjaltë shkatërruar atë, dhe xhensen nuk humbasin pronat e saj medicinale. Rezulton Dyqan mjet në frigorifer. Përdorni ajo duhet të jetë 3 lugë gjysmë ore para mëngjesit. Vëllimi Got do të thotë mjaft për një trajtim.


Vaj buckthorn Deti mbushur me fara kopër, nga atherosclerosis.
Ajo duhet të marrë 500 ml vaj detit buckthorn dhe një gotë të plotë fara kopër. Ju duhet së pari të larë ukropnыe fara dhe e thatë e tyre në një peshqir. Vaj buckthorn ngrohjes në një temperaturë prej 50 ° C, në një enë të përhap xhami, shtohen fara kopër, trazim dhe mbyll kapakun fort. Mbush për 20 ditë në një vend të ngrohtë, pastaj tendosje. Merrni 2 lugë kërkuara foto 1 në ditë. Pas naftës është e nevojshme për të përgatitur grumbull tjetër të barnave dhe të vazhdojë trajtimin pas 20 ditësh, duke pritur derisa ai nastoyitsya.


Infuzion i Calendula pastrimin e enëve të trurit.
Për të përgatitur infuzion, ju merrni 5 lule kumak dhe derdh atyre një gotë me ujë të valë. Insistojnë 20 minuta dhe pini para një vakt. Infuzion të marrë 3 herë në ditë për 1 muaj.

Çaj bimor enët pastrim përditshme.
Ne duhet të marrë pjesë të barabarta pranga lë, nenexhik, ostudnyka, të gjitha të përziera. 2 tbsp Mbledhja pour 1 litër ujë të vluar, të lënë për 40 minuta dhe tendosje. Infuzion duhet të jetë i dehur gjatë ditës si një pije për të shuar etjen tuaj. Ky çaj bimor pastron gjakun dhe parandalon depozitimin e kolesterolit në muret e enëve të gjakut.