Shkaqet e sëmundjes hipotension


Gjithkush paktën një herë në jetën e tyre ishte në një gjendje të tillë në të cilën toka është si nga këmbët në sytë qefin vazhdueshëm. Ju mendoni se nëse ju jeni në një gjendje të dehjes butë. Gëzojnë një fenomen që disa, megjithatë, dhe shëndetin e rrezikon ajo nuk është. Për t'u marrë me këtë situatë, është e nevojshme për të identifikuar shkaqet e hipotension sëmundjes, të cilat ne do të mbulojë në këtë artikull.
Reduktohet presioni
Pasi ju ngjit nga shtrati papritmas fillon të ju merret mendja dhe i errësojë sytë. Kjo dëmton dhe koordinimi. Në qoftë se ju tregoni mjekut tuaj në lidhje me këto simptoma, ajo nuk heziton për të vënë diagnozën - hipotension ortostatik. Emri, natyrisht, kjo sëmundje e tmerrshme, por pas saj vetëm një rënie të mprehtë në presionin e gjakut. Nëse marrim parasysh shkaqet e hipotension, reduktimi në presion është i madh. Pse presionin e ul? Gjë është se kur fle, e tërë gjakut është këtu në mes të trupit, pra në peritoneum, dhe gjaku rrjedh në tru është shumë i vogël. Në mëngjes, dëgjuar alarmin dhe kërceu nga shtrati, nxitojnë të gjakut të gjymtyrëve, presioni në mënyrë dramatike zvogëlon, dhe rrjedhën e gjakut në tru përkeqësohet. Kjo është arsyeja pse ne mendojmë sytë merren mendtë dhe të errët. Disa madje mund të bien në një agoni. Si të merren me këtë fenomen? Para se të merrni nga shtrati, bëni disa ushtrime të thjeshta. Fshij shuplakat tuaja kundër njëri-tjetrit dhe veshët në drejtimin lart dhe poshtë. Pastaj provoni butësisht, pa lëvizje të papritur të rritet në këmbët e tij. Nëse marramendje vazhdon, do të përpiqen për të marrë dy javë tonics si tretësirë ​​djalli-së, xhensen, magnolia kineze. Por, para se mjekim është më mirë që të konsultoheni me një mjek, ajo mund të jetë mjet dhe dozen e duhur.Depresion
Arsyet që ndikojnë në shfaqjen e shenjave të hipotension mund të fshehin në tension të vazhdueshëm, stresi dhe depresioni. Unë dua që ju lë, shkarkoi, refuzojnë të dëgjojnë fëmijët? Të gjithë këta faktorë mund të minojnë ekuilibrin e brendshëm dhe të çojë në depresion. Nëse ju keni drejtuar në diçka të ngjashme, ju mund të vëreni ndryshime në trupin tuaj: çrregullime të tretjes dhe përkeqësim imunitar. Nëse koha nuk fillon trajtimin e sëmundjes, lufta me të mund të zvarritet për vite me rradhë. Të ndihmojë të përballen me vitamina depresionit, ajër të pastër. Ju duhet të hani shumë fruta, më shpesh në rrugë të përfshijë një llambë të ndritshme. Ne duhet të përpiqemi për të kuptuar problemet e tyre dhe për të gjetur shkaqet e depresionit. Nëse kjo është shumë e vështirë, ju duhet të kthehet në një psikolog.


Ilaç
Shumë gra edhe me pak ankth kap tabletë. Dhe, edhe dobi. Fraza e famshme "një kurë, dhe një tjetër sakatët" këtu si kishim nevojë. Pas përdorimit të rregullt të një produkti të caktuar të çon në varësisë që frenon vetitë terapeutike të medikamentit. Shpesh nga marrja e drogave të caktuara fillon të merren mendtë, i cili mund të jetë një shenjë e hipotension sëmundjes. Ata nuk duhet të përpiqet për të kuruar më ftohjet apo alergji, duke marrë pilula për këshillat e miqve dhe të njohurve të tyre. Të gjitha tableta duhet të shkarkohet nga një mjek. Nëse fondet janë përshkruar nga një trullosur mjeku, ju duhet të tregoni atij për këtë, ju mjeku do të përshkruajnë një tjetër të drogës.


Alergji
Nëse ju jeni me marramendje filloi në njoftim në edhe një kullojnë hundët, sytë e përlotur, skuqjen në trup, është e mundur që ju jeni alergjik. Arsyeja për ndodhjen e saj mund të jetë pluhur, ushqim apo kotele e disa fqinjit.

Simptomat e sëmundjes shfaqen disa orë, por ata mund të japin vetë ndjerë dhe në një javë. Dhe në këtë rast për të përcaktuar shkakun e alergji të bëhet shumë e lehtë. Nëse nuk identifikojnë alergjen, sytë e përlotur, hundë i lëngshëm dhe një skuqje të lëkurës do të ju shoqërojë për një kohë të gjatë. Por në këtë rast nuk duhet menjëherë të përdorë pilula. Ata janë të dizajnuara më shumë për të luftuar jo shumë arsye, dhe me pasojat. Për më tepër, duke marrë drogë të ndryshme mund të shkaktojë marramendje. Prandaj, në fazën fillestare - është për të identifikuar alergjen. Nëse kërkimet veçanta ishin të pasuksesshme, ju do të duhet të marr ndihmën e një allergist.


Dietë
Në pranverë, shumica e grave fillojnë të mendojnë për humbje peshe. Dhe një nga metodat më të zakonshme dhe efektive është dietë. Por i ulur në një dietë, gratë kufizojnë veten jo vetëm në karbohidratet të këqija të tilla si miell dhe e ëmbël, por e mirë, tërë këto kokrra dhe drithëra. Gjithashtu më dieta bazohet në kufizimin proteina dhe yndyra. Kjo mund të shkaktojë zhvillimin e sëmundjeve hipotension. Njeriu për shkak të mungesës së ushqyesve të nevojshme bëhet zbehtë, nervoz, të fjetur. Rastet e shpeshta të marramendje. Niveli i glukozës në gjak varet jo vetëm nga produktet e konsumuar nga ne, por nga pushimet në mes të ngrënies dhe numrin e tyre. Nuk ka nevojë për 4-5 herë në ditë në doza të vogla. Për të shërohen kalorive Lead numërimit. Për të gjetur për veten e tyre, numri i nevojshëm i kalorive në ditë duhet të jetë pesha e juaj në kilogram shumëzuar me 28.