Metodat e luftuar ftohjet


Nëse keni shenjat e para të një të ftohtë, i holluar në gjysmë gotë me ujë 5-6 pika të jodit pijnë zgjidhje që rezulton. Ju pastaj mund të aplikojnë këto metoda për të luftuar ftohjet: vënë mustardë në shpinë dhe gjoks, orë pije të nxehtë me mjaltë ose raspberries, të shkoni në shtrat, mbuluar me një batanije të ngrohtë, dhe të vënë një këmbë pad ngrohje. Krijo një atmosferë dhomë të qetë dhe të qetë. Tjetër pas një gjumë të mirë dhe të tepruar sëmundje djersitje mund të tërhiqen.
Si për të rritur temperaturën e trupit, ju nuk duhet të nxitojnë dybek e saj, sepse kjo është një shenjë se trupi juaj është në mënyrë aktive të luftuar ftohjet. Ajo është e mirë që të mos shqetësojnë atë. Uljen e temperaturës trupore përdorimin e drogës duhet të jetë mjeti i fundit vetëm kur:


· Ajo ka rritur mbi 38 gradë 5;
· Ethet me konvulsione nisi;
· Trupi juaj nuk toleron edhe një ethe të vogël.
Abuzimi agjentët antipiretik në luftën kundër ftohjet nuk është e nevojshme. Por ata nuk duhet të marrë më shumë se 5 ditë, me shumë lëngjeve. Në përgjithësi, metoda të tilla që kanë të bëjnë me temperaturat e larta, si të pijshëm tepruar, fërkim trupin ose vodka holluar në gjysmë me ujë zgjidhje 3% e uthull, mjaft efektive.

Ndërsa temperaturë mund të zbatohen edhe kompresa. Ju duhet hekura në një gjobë rende dy patate, një slurry shtoni një lugë gjelle uthull molle dhe të aplikojnë atë në një palosur në disa shtresa të napë ose në pëlhurë liri. Aplikoni një kompresë në ballin e tij dhe për të ndryshuar atë në 2-3 orë në të përgatitur fllad.

Metodat tradicionale për të luftuar ngrohjes dhe të ftohtë përfshijnë si në vijim recetë: uthull molle holluar me ujë në një raport prej 1:20 peshqir të lagur me një zgjidhje dhe të aplikuar në ijë, ose bie në gjunjë burrat për gratë.
Kur ftohtë në ditët e para mund ta mohoj, duke mos harruar për të pirë e tepërt rreth 2-25 litra në ditë. Ushqimi duhet të përfshijë një ushqime bimore lehtë, të tilla si supë drithëra me patate, karrota, qepë, majdanoz, kopër, dhe borscht dhe supë lakër nga salads freskëta apo lakër turshi,, perime dhe fruta të freskëta. Onions shumë të dobishme, rrepkë papërpunuara, hudhër dhe lëng pineapple.


Nëse ju këmbët e lagësht, pastaj u kthye në shtëpi, fshij ato me vodka dhe pastaj të vënë në çorape të ngrohta. Në thembra mund të rrinë patch piper. Në natën ju mund të bashkëngjitni me rroba leshi gjirit ngjyhet në kamfuri, vaj vegjetal provansal dhe uthull. Dhe në pjesën e prapme të qafës mund të bëjë një kompresë të rrikë integruar.
Nëse ju nuk keni një temperaturë të lartë, për të luftuar ftohjet mirë të marrë një dush të nxehtë. Në ujë të ngrohtë shpërndajë 300 gramë mustardë, për të marrë konsistencën e salcë kosi dhe mustardë ishte erë athët. Kjo slurry derdh ujë dhe përzierje tërësisht. Temperatura e ujit nuk duhet të kalojë 35-36 gradë. Merrni këtë dush mund të për 5-6 minuta. Pastaj ju lani një dush, të shkoni në shtrat dhe të mbyllë një batanije të ngrohtë.


Në vend që të marrë një dush mund të përdoren metoda të tilla për të luftuar sëmundje si qyl. Hidh në një tas disa gota ujë të pastër, temperatura e të cilit duhet të jetë 36-37 gradë, të shtoni atë 5-10 lugë vodka apo alkool, alkooli kamfor, uthull. Merrni një peshqir, lagur atë, shtrydhur nga dhe fshij trupin. Duhet të fillojë me fytyrë dhe qafë, atëherë duhet të fshij bust, krahët dhe këmbët. Ndërsa nuk vijnë ftohjes është e nevojshme për të mbyllur fletë.
Në fasha të ftohta rekomandohet 1 pjesë lë grimcuar e aloe, 2 pjesë mjaltë 3 pjesë vodka. Përgjatë hundë, në zonën e gjoksit dhe qafës çdo 5-6 orë mund të fshij vaj bredh.

Shoot down ngrohjes fasha uthull mund të jenë të përgatitur me 1 uthull pjesë dhe 2 pjesë ujë. Këto pako aplikuar për viçat dhe ballin. Si një diuretik dhe shalqi antipiretik përdorura.

Për të parandaluar ftohjet mund të përdoren shpëlarje. 23 alkool duhet të përzihen me 13 e ujit dhe pije në fyt me këtë zgjidhje 3 herë në ditë për 20 ditë.
Nëse keni kollë, ajo është e dobishme për të vënë në prohrivalni gjoks fasha. Përgatitja e tyre nga mundshëm elbi steamed perla apo gruri vijon: gatuaj qull misri ose derisa uji ka avulluar, vënë peshë në një peshqir, të përfundojë në një peshqir dhe vënë në një qese për të compress nuk ishte shumë e nxehtë. Bashkëngjitni atë në gjoksin tuaj për 2-3 orë ose gjatë natës. Kur një dhimbje të fytit mund të hekura në rende gjobë mollë dhe qepë në të njëjtën sasi, përzierje me mjaltë dhe për të marrë 2-3 herë në ditë për 2-3 lugë

Kur inflamacion i fyt pije e dobishme. 2 tbsp përzierje e kamomil dhe bli formë zemre filxhan krijoj ujë të vluar, le të qëndrojë për 20-30 minuta dhe shpëlarje fyt disa herë në ditë.

Healers gjithashtu këshillojnë ilaç që mund të kuruar kollë të keq. Për ta bërë atë 6-8 fruta duhet të jetë prerë rrepkë në feta hollë, pastaj plotësoni secila me sheqer. Disa orë do të jetë lëng. Ajo duhet të marrë 1 tbsp. l. çdo orë.
Nëse keni ardhur kullojnë hundët, hundës larje për të bërë mirë. Për këtë ujë të pastër të ngrohtë duhet të vihet alternuar në një ose vrimë hunde tjetër. Në vend të ujit mund të përdoret tretësirë ​​e lendet kuqe qepë. Për këtë gjysmë husks filxhan duhet të derdh ujë të valë dhe mbush për 15-20 minuta.