Pastrimi i mjeteve juridike popullore mushkërive


Sot është dëgjuar shpesh në lidhje me pastrimin e trupit. A keni nevojë për këtë, në qoftë se pa trajtim jetuar normal? Nëse ju mendoni se, pastaj të lajë dhe jo domosdoshmërisht për shkak se jetojnë pa të gjykatës së Louis XIV, dhe asgjë ai ka jetuar gjatë, shkruani emrin e tij në histori. Dhe se si ai ndjehet në të njëjtën kohë? Ai madje shpiku një parfum, sepse ai nuk mund të mbajnë erë burojnë nga gjykata e tij, por ende nuk janë në gjendje për të përballuar me këtë problem. Është e rëndësishme për të pastruar zorrët, sepse produktet e mbetura dekompozimi mund të zhytur në gjak. Nëse ju nuk filloni për të pastruar mëlçisë dhe stomakut, puna e tyre normale ndërprerë, dhe ushqimi nuk mund të tretet përmes. Dhe nëse jo për të pastruar mushkëritë, pastaj me kalimin e kohës ne të bëhet e vështirë për të marrë frymë, dhe jetëgjatësia ulur ndjeshëm. Le të flasim rreth asaj se si për të pastruar mjete mushkëri popullore.


Sot, të pastër ynë ajrit është shumë e vështirë për të thirrur. Dhe për banorët e qyteteve të mëdha është problem veçanërisht i madh. Për shkak se çdo ditë ata duhet të thith tymi dhe tymi e qindra e mijëra të makinave. Ne frymë rrugët e pluhurit, duke punuar në fusha unventilated, përveç ne kemi për të marrë frymë tymin e duhanpirësve. Të lehta ose funksioni apo jo. Megjithatë, të detyruar për mushkëri nëpërmjet një ajër të kalojë, dhe me atë, gazrat, pluhuri, tymi cigareve, toksina, prodhimi emisionet. Të gjitha këto substanca gradualisht të grumbulluar dhe të vendosen ato.


Jo dëmtim të vogël të vënë trupin e ftohtë. Gjatë vitit ne u brengos për këtë kohë, dhe kjo ndikon në shëndetin e mushkërive. Mentaliteti ynë është i tillë që ne po u drejtohemi mjekut janë në gjendje të rëndë. Megjithatë, në qoftë se ju mendoni se mushkëritë tuaja janë të sigurta, ajo është një vlerë të provoni pastrimin e tyre në çdo rast ajo do të jetë e dobishme.

Pastrimi mjetet juridike popullore
Shumë e lehtë për të pastruar pas pësimit të sëmundjeve të mushkërive produkte të tilla të zakonshme si hudhër dhe qepë. Pjesë e këto produkte me efekt antimicrobial dhe spastrimit të paqëndrueshme. Mjet i përgatitur si më poshtë. Muzik hudhër integruar dhe një qepë, shtoni sheqer dhe mjaltë në proporcione të barabarta, të vënë në një vend të ngrohtë për 2 orë. Përbërja rezultuar të marrë 1 tbsp tri herë në ditë pas ngrënies. Për të kryer këtë procedurë duhet të jetë një çdo javë.


Mjetet juridike popullore ju mund të qartë në mushkëri, në qoftë se ju merrni çaj me rigon dhe manushaqe. Këto barëra të butë dhe gradualisht lejojnë për të pastruar: shkoni rrëshirë, por mostra janë lëshuar. Merrni 1 lugë gjelle violets dhe rigon, derdh 05 litra ujë të nxehtë, mbyllni kapakun jar dhe të lënë për një orë. Pas kësaj do të thotë filter. Duhet të marrë një rreth për çdo ditë. Shtoni sheqer ndaluar, por ju mund të hani fruta të thata.
Për të pastruar mushkëritë mund të aplikojnë buds pishe. Ata kanë efekt të shkëlqyer spastrimit. 1 tbsp buds pisha derdh një gotë me ujë të nxehtë insistojnë orë. Merrni ilaç rekomanduar dy herë në ditë, pas ngrënies. Infuzion të marrë 1 në çdo 7 ditë.


Great pastrojë mushkëritë Aloe Balsam, Cahors dhe mjaltë. Për të përgatitur erëza e nevojshme për të prerë gjethet e bimëve aloe që nuk polyvalasya brenda dy javësh. Fshini gjethet me një leckë të lagur, por nuk thith ato. 250g imët prerë gjethe aloe, e vënë në një kavanoz, pour Cahors (05 litra) të shtoni mjaltë (350 g). Fort të mbyllur kapakun e bankës. Shitore në një vend të errët për 14 ditë. Mjetet rezultojnë filtruar dhe merret tri herë në ditë për 1 st. l. 30 minuta përpara se të hahet. Marrë kohë, deri sa të gjithë balsam.


Shpëtoj e kollë të vjetër me gëlbazë mund të jenë mjete popullore shijshme. Të lajthi grimcuar e përzier me mjaltë natyral dhe hani ëmbëlsirat si zakonisht, së bashku me çaj.
Një pastruese e mirë është kulpër lehtë zierje me mjaltë. Thata ose fruta të freskëta kulpër derdh një litër ujë të nxehtë, vihet në zjarr dhe kuzhinier 5 minuta rreth ngrohjes mesme. Pas kësaj do të thotë i hedh në një termos dhe shtoni tri lugë mjaltë. Dërgo Përbërja mbush për disa orë dhe pini 3 herë në ditë për 100 ml


Pastrimin e bollgur mushkërive
Për të pastruar mushkëritë mjete popullore mund të përdorni bollgur, por me ka thekon janë përdorur, dhe drithërat. Grab një filxhan bollgur, derdh 05 litra qumësht, vënë në enë në një zjarr të ngadaltë, nxitje të vazhdueshme, duke pritur derisa qumështi nuk është zvogëluar përafërsisht përgjysmë. Muzik përzierje nëpërmjet një sitë dhe slurry rezulton marrë çdo kohë përpara se të hahet. Ky mjet është shumë efektive edhe në raste veçanërisht të rënda vetëm tortë bollgur pas gatimit duhet të hidhet. Brenda një jave ju do të vini re përmirësim. Por në qoftë se drita është shumë e ndyrë, ju nuk duhet të shpresojnë për një shërim të shpejtë. Ju mund të jetë e shkurtër e frymë, sulmet e kollë, gëlbazë - të gjitha të pakëndshme, por duhet të presë.


Thithja e vajra esenciale
Pastrimi mushkëritë nga efektet e jetesës në qytet apo ftohjet mund të kryhet nga inhalimi i vajrave thelbësore. Mjaft efektive janë vajra të eukalipt, pisha dhe borzilok. Në një pjesë të madhe uji tigan vlim, pastaj të zvogëlojë ngrohjes dhe shtoni disa pika të një përzierje e vajrave. Mbuluar kokën me një peshqir dhe thith avull për 5-10 minuta. Pas procedurës menjëherë të shkoni në shtrat. Kohëzgjatja e kursit është 14 ditë.