Forcimi i imunitetit në simptome të gripit


Shumica sëmundje ndodh në të rinj kundër një sfond të imunitetit dhe problemeve me sistemin nervor të dobët. Sëmundje alergjike është një shenjë e membranave mukoze tona - hundë, mushkëritë, zorrët që të reagojë ndaj alergeneve të na informojë në lidhje me atë që është e nevojshme për të forcuar sistemin imunitar. Kur membranat mukoze tona janë normale, ata vrasin mikrobet dhe për të parandaluar rrezikun e sëmundjeve. Nëse sistemi imunitar i trupit tonë është e fortë, ne nuk kanë frikë nga asnjë gripit, siç parashikohet rezistencën ndaj sëmundjeve të shumta, duke përfshirë edhe gripin.


Më të gripit janë të sëmurë, ata që janë trajtuar me antibiotikë dhe ishte marrë vitamina, njerëz të qetë dhe fëmijët të cilët kanë vuajtur sëmundje të rënda, ato jeteses udhëheqëse sëmurë. Kjo është e nevojshme për të i kushtoj vëmendje. Le të flasim në nenin për imunitetin në forcimin e simptomave të gripit; Forcimi Imuniteti duhet vetëm mjete natyrore, adjuvants jo kimike. Të njom trupin me vitamina mund të marrë 1-2 lugë supë Mund pishe hala apo veshkat në 400 ml ujë të vluar, i kalitur 1-2 orë nën kapuç. Merrni 100 ml tri herë në ditë para ushqimit për 20 ditë. Për të forcuar sistemin imunitar dhe të marrë petals Echinacea, përzierje e tyre me mjaltë në raportin 1: 2 me 1 h litër.. 200 ml ujë të ngrohtë. Pije sips gjatë gjithë ditës.

Mirë pije echinacea rrënjë tretësirë ​​(2:10) 20 pika 1-2 herë në ditë. Kursi i trajtimit - 21 ditë.

Mirë për të ngrënë rrikë dhe thith aromë e saj. Efektivisht forcon sistemin imunitar dhe qumësht gjembin. Ajo duhet të marrë 1 lugë fara tokësore 3 herë në ditë para ushqimit për 30 ditë. Virusi gripit vret rrënjët e flamurit ëmbël që ju doni të prerë jashtë një copë madhësinë e një kokërr dhe thith si karamele, disa herë në ditë. Ju mund të zërë rrënjë dhe pluhur me 1-2 g disa herë në ditë. Ajo gjithashtu ndihmon për të kuruar simptomat e tuberkulozit, bronkit, dizenteri, dobësi mashkull, forcon dhëmbët dhe mishrat. Mirë për të ngrënë thekër sprouted kokërr, gruri dhe misri, me një anëtarësim të një grupi të madh të vitaminave dhe mineraleve të rëndësishme, të përkryer forcon trupin tonë. Për këtë tbsp 1-2. l. kokrra mbijnë duhet të jenë të përziera me mjaltë dhe për të marrë 2-3 herë në ditë.

Por, përveç të gjitha të rëndësishme të zbutur sistemin nervor me simptomat, si stresi shpejt të marrë vitaminat nga trupi, i cili si rezultat është duke u bërë më të fortë.

Për të qetësuar sistemin nervor për të marrë çaj me lloje të ndryshme të nenexhik, melissa, Nepeta, lofanta. E mirë për të pirë Root sanëz tretësirë. Për rehati dhe përmirësimin e zemrës duhet të marrë frymë këtë tretësirë ​​1-10 herë në hundë natë me gojën tënde të mbyllura. Rrënjët Valerian mund të vendosen në një qese me pëlhurë dhe bashkangjitur ballë krevati, ku ju gjumin. Kur theksuar erë, lëvizin rrënjët. Është e rëndësishme që sanëz nuk ndikon presionin e gjakut. E pra të marrë një natë me simptomat e supë me 1 tbsp hop kone në 200 ml ujë të vluar me mjaltë. Kjo do të sigurojë një gjumë të qetë. Me presion të lartë çaj efektiv ose tretësirë ​​Leonurus dhe rue aromatik. Shumica duan të pushojnë në natyrë, duke respektuar jetën e insekteve, zogjve, duke bërë gjëra që ju duan. Kush të jetë e mundur, të angazhohen bletoren. Bletët gjithashtu zbutur sistemin nervor. Shmangni konfliktet mos u bëni merak për atë që ka ndodhur dhe shpresoj për një të ardhme më të mirë. Pastaj nervat tuaja, dhe gjithë trupi yt do të jetë i fortë dhe ju nuk duhet të frikësohen ndonjë sëmundje. Dhe ju nuk keni nevojë për një e shtënë e gripit, sepse kjo është si mutating virus. Një kurë natyrale për çdo mutants.


Për të rivendosur metabolizmin
Mix pjesë të barabartë të frutave të thata dhe murriz ngjyra, rrush pa fara i zi, fruta të thata dhe të thata rose hips, brewed si një çaj dhe pini një gotë të nxehtë 3-5 herë në ditë me mjaltë për të përmirësuar funksionin e zemrës, hipertensionit, dhe për të parandaluar plakjen dhe mbingarkoj trupin. Lëng i acaroj freskët të marrë 1 tbsp 3-4 herë në ditë për çrregullime metabolike, anemi.