Mjetet juridike Hepatiti C Trajtimi popullore


Hepatiti C është një formë e hepatitit që ka forma akute dhe kronike.
Forma kronike e sëmundjes përhapur shumë më të gjerë, simptomat e saj në përgjithësi nuk do të ndërhyjë me jetën normale të prekur nga kjo sëmundje, por sëmundja është e rrezikshme për komplikimet e saj të mundshme.

Shkaqet e sëmundjes
Virusi Hepatiti C përhapet me anë të gjakut të një personi të infektuar, që marr infeksion në mënyrat e mëposhtme:

 • duke përdorur një shiringë prodezynfytsyrovannoho keq

 • në pret veshin

 • kur aplikoni tatuazhe

 • në lindje

 • seksuale


 • Është e rëndësishme të dini se kjo sëmundje është e përhapur në vende në Afrikë, veçanërisht në Egjipt. Kjo është për shkak të cilësisë së dobët të kujdesit mjekësor, dhe për këtë arsye duhet të shmanget kur është e mundur përdorimin e shërbimeve shëndetësore në këto vende.

  Simptomat  Simptomat e hepatitit C janë treguar nga ana e tij. Së pari, ka devijime që pacienti zakonisht tërhiqet në lodhje, se ka dobësi në trup, ka një rënie në efikasitetin, njeri tepër i zakonshëm merr të lodhur dhe të shënuar trazirat në oreks. Ka yyazytsirnist i përzier dhe një ndjenjë e shurdhim në mëlçi. Në disa raste, temperaturën e trupit të pacientit.

  2-3 javë pacienti tregon urinë e errët të lëshuar, dhe yellowing e mukozës së syve. Disa njerëz që vuajnë nga hepatiti C, torturuar me kruarje të lëkurës.
  Pas një kohë simptomat mund të shkojë vetë, dhe kjo sugjeron se sëmundja ose kaluar, apo kaloi në fazën kronike.
  Kronike hepatiti C paraqet si lodhje të shpejtë, dobësi e përgjithshme, gjithmonë një humor të keq, shkeljen e oreksit. Gjithashtu, pasi të hahet yndyror apo ushqim erëza pacienti dhe ashpërsia e përzier ndodh në zonën e mëlçisë. Mëlçisë duke rritur në madhësi.

  Kur hepatiti C është në rritje, pacienti ndjen dhimbje në nyje, duket verdhëz, rrit temperaturën e trupit, si dhe ka skuqjen dhe yjet në anije.

  Parandalimi i Hepatitit C


  Parandalimi i kësaj sëmundjeje përfshin respektimin e rregullave të thjeshta:

 • Shmangni marrëdhëniet rastësor seksuale dhe seksi ekstreme

 • nuk e përdorin objekte të përditshme të njerëzve të tjerë, të cilat mund disi të marrë gjak

 • përdorin shërbimet e dentistëve të besueshme dhe beauticians


 • Gjithashtu rekomandohet një dietë parandalues ​​që përfshin një refuzim i përdorimit të pijeve të ndryshme alkoolike, ushqimet pikante dhe yndyrore, çokollatë, pije të gazuara.

  Trajtimi i hepatitit C, me anë të mjekësisë tradicionale


  Zierje mjekësor i Helichrysum, gjuetarët dhe buckthorn


  Mjekësisë tradicionale mund të ofrojnë supë mëposhtme terapeutik që të merren me Sëmundjet të tilla si hepatiti C:

 • Merrni një lugë gjelle e përbërësve të tilla si gjethe e Shën Gjonit Wort, buckthorn leh dhe lulet e Helichrysum

 • pastaj Hidh përzierje 250 ml ujë të vluar

 • do të thotë leje marrë të mbush për dy orë

 • pastaj tendosje atë

 • medikament duhet të merret nga brenda në pjesë të 250 ml pesë herë në ditë

 • Trajtimi është 25 ditë


 • Zierje Mjekësore e nenexhik, yarrow, buckthorn dhe kamomil • Merrni një lugë ëmbëlsirë e përbërësve të tilla si gjethe nenexhik, lë Yarrow, lule kamomil dhe buckthorn leh

 • plotësoni këtyre lëndëve të para filxhan ujë të valë dhe të mbyllë enë me drogë

 • pastaj të lënë të mbush për dy orë

 • të gatshëm për të pirë pjesë e drogës prej 100 gram e ushqimit përpara se të hahet në mëngjes dhe në mbrëmje


 • Mjekimi me mumje


  Për trajtimin e hepatitit C duke përdorur mumje para mëngjes dhe para se të bëjnë këtë procedurë gjumit:


 • Merrni 4 gram mumje

 • holluar qumështit të papërpunuar të ngrohtë, pastaj shtoni pak mjaltë dhe lëng i rrushit ose blueberries

 • Perberja rezultuar është mjaft e pijes

 • atëherë ju duhet të hani të papërpunuara vezë pule shtëpi

 • trajtuar në këtë mënyrë është 1 muaj


 • Trajtim duke përdorur qumësht dhe qymyr • e nevojshme në një gotë qumësht të ngrohtë shpërndajë lugë pluhur ëmbëlsirë me gjendjen e pluhurit qymyrit

 • trajtimin më të mirë të përshtatshme qymyr druri thupër


 • Trajtimi i hepatitit C përmes infuzionit të stigmas misri • Merrni një lugë gjelle e stigmas misri

 • ujë para pour zier

 • do të thotë të lënë të mbush për dy orë

 • pas gatimit pini atë 30 minuta para se të pjesë vakt 2-3 lugë

 • procedura duhet të përsëritet 3-5 herë në ditë, në varësi nga sasia e marrjes të ushqimit


 • Trajtimi zierje e rhizomes Aira kënetë


  AIR Marsh gjithashtu mund të vijnë në ndihmë në luftën kundër hepatitit C.

 • copëtuar rhizome calamus

 • Merrni 1 lugë ëmbëlsirë e lëndëve të para të marra

 • derdh 250 ml ujë të vluar

 • lënë të drogës në orën e tretë të mbush, pastaj tendosje

 • Ky mjet ngrënë katër herë në pjesë të gjysmë dite filxhan për gjysmë ore para ngrënies