Funksionet e kolesterolit në trup


Kolesteroli është një sterols biologjike përfaqësuese thelbësore - substanca organike grup steroide dhe në mënyrë aktive merr pjesë në procesin e këmbimit. Funksionet e kolesterolit në trup dhe kanë veti negative që shpesh kontribuojnë në zhvillimin e arteriosklerozës. Rritja e përqendrimit të kolesterolit në gjak duke reduktuar shikuar gjëndrës tiroide, diabeti, obeziteti, përdhes, sëmundje të mëlçisë, hipertension, çrregullime akute cerebrale të qarkullimit të gjakut dhe shumë kushte të tjera.


Rritja e kolesterolit vërejtur në sëmundjet kronike dhe akute të zorrëve, disa sëmundje infektive, rritja e gjëndrës tiroide, dështimi i zemrës me të rënda stagnimit të gjakut të mëlçisë.
Kolesteroli nuk shpërndajë në ujë, por i tretshëm në alkool, aceton, eter dhe shumë Tretësit tjerë organik, si dhe yndyrna bimore dhe shtazore. Vlera më e biologjik i kolesterolit është aftësia e tij për të formuar esteret e acideve yndyrore. Në lidhje me një acid të fortë bën kolesterolit komponimet me ngjyrë tepër dhe e cila është vendosur nga nivelit të kolesterolit në gjak.


Features kolesterolit
Kolesteroli kontribuon në formimin e acideve biliare, calciferol, seksi dhe hormonet kortikosteroide. Substanca është e lokalizuar në indin nervor të trurit, muret e enëve të gjakut, lëvore veshkave, palca e eshtrave, veshkave, mëlçisë, muskujve skeletik dhe indeve lidhës. Çdo qelizë në trupin e njeriut përmban një sasi të caktuar të kolesterolit, si nevojë për të mbështetur formën e dëshiruar. Kolesteroli siguron qasjen efektive në ushqyesve qelizore dhe rregullon aktivitetin e enzimeve të përfshira në reaksione biokimike. Kolesteroli ndihmon shpëtoj trupin e toksinave dhe të tretet ushqimi. Nëse një person është duke vuajtur nga sëmundje të mëlçisë, formimi dhe lirimin e kolesterolit është prishur, duke çuar në nivelet e saj të vonuar dhe të ngjeshur të mëtejshëm në enët. Kjo kontribuon në pamjen e pllakave aterosklerotike që përfundimisht çon në përparimin e arteriosklerozës. Në njerëzit një ditë rreth 500 g kolesterolit oksidohet, të njëjtën sasi e substancave është excreted në feces yndyrë dhe lëkurë.


Disa funksione të kolesterolit mund të shkaktojë atherosclerosis, ajo është e rekomanduar për të kufizuar konsumin e ushqimeve të caktuara që përmbajnë acide të ngopura yndyrore, yndyrna shtazore dhe karbohidratet tretshëm të thjeshtë të pranishëm në muffins dhe ëmbëlsirat. Burimi i kolesterolit të mirë yndyrna vegjetale akt, i cili duhet të jetë gjithmonë në dietë e shëndetit të njeriut dhe parandalimin e arteriosklerozës.

Arsyet për rritjen e kolesterolit
Përmbajtja e kolesterolit në trup rritet si rezultat i trashëgimisë. Në rrezik janë njerëz të afërmit e të cilëve vuanin nga ishemi, shkeljen e metabolizmin e kolesterolit, dhe goditje në tru në moshën e mesme. Më të kolesterolit është rritur në meshkuj dhe zakonisht në të moshuarit. Ky mund të jetë e diabetit, obezitetit, hipertension, sëmundje të mëlçisë, ose hypothyroidism. Ndikimi i mungesës së ushtrimit, e kombinuar me zakone të këqija të tilla si pirja e duhanit dhe abuzimi me alkoolin.


Shfaqja e pllakave aterosklerotike shkel qarkullimin normal të gjakut, duke rezultuar në disa agjenci mund të përjetojnë uria oksigjenit. E gjithë kjo çon në sulme në zemër, tru dhe madje edhe gangrenë. Gjithashtu mund të shfaqet në gurët traktit biliar formojnë pllakave aterosklerotike në enët ijë, e cila shpesh shkakton impotencë.

Ushqime që ulin kolesterolin:
- fistikë, bajame, arra;
- qershi, blueberries, rrush, luleshtrydhe;
- Fasule, fasule, karçof;

- bollgur, drithërat;
- mollë, shegë;
- produkte soje, kanellë, majdanoz.

Produkte të rrezikshme:
- produktet e qumështit yndyror, krem;
- margarinë, sallo;
- mishi i kuq;
- kokoshka, patate të skuqura, donuts, ushqim të shpejtë;
- vezë, majonezë, salcat.

Parandalimi i arteriosklerozës
Me qëllim të adresimit funksionin e kolesterolit në rrjedhën paqësore duhet të ndjekin një dietë të thjeshtë. Rekomanduar përjashtuar nga ushqimet dietë që rrisin kolesterolin. Gjëja e parë për vidyazykatysya e mish derri, rosë dhe patë, më të mirë për të preferojnë qengji ligët, viçi dhe pule pa lëkurë. Një përqindje e lartë e yndyrë gjetur në gjalpë, majonezë, salcat dhe krem. Industriale gjysmë të pasura me yndyrna të fshehura dhe shtojcave dietik që provokojnë zhvillimin e arteriosklerozës. Japin më të mirë të ziera, steamed dhe pjekur në një pjatë furrë.


Pavarësisht nga kolesterolit të lartë, konsumi i moderuar i vezëve edhe të mira për shëndetin. Është gjithashtu e rekomanduar për të rritur futje e fibër, frutave dhe perimeve. Mundohuni të mos kombinohen në ushqime kolesterolit një vakt me mish mundësisht paraqesë një pjatë e dytë perime dhe të skuqura në produktet vegjetale yndyrë të dobishme. Çaj i fortë ose kafe duhet të zëvendësohet me infusions bimor e nenexhik, Motherwort, trëndafil i egër apo murriz. Gjithashtu, asnjë të keqe do të forcojnë muret e enëve të gjakut duke përdorur komplekset multivitamin, të cilat përfshijnë kalcium, krom, zink dhe disa vitamina.


Psikologjike dhe tendosje të tepruar pirja e duhanit mund të çojë në rritjen e nivelit të kolesterolit në trup. Për të shmangur këtë, vidyazykatysya e varësisë dhe të përpiqet të shmangë stresin dhe emocione të forta. Në një masë parandaluese, stërvitje të rregullta të moderuar, të tilla si not, ecje, vrapim apo çiklizmit. Jeta matet dhe të qetë, dhe të pajtueshmërisë me dietë të thjeshtë do të ndihmojë në ruajtjen e rinisë gjatë dhe elasticitetin e enëve të gjakut.