Efekti i bimeve diuretik në trupin e njeriut


Phytotherapy çdo vit bëhet më popullore. Njerëzit do të përdorë më shumë barëra se droga kimike, e cila është e plotë të farmacive. Megjithatë, për shkak se ndryshe nga tableta sintetizohet bimeve medicinale kanë efekte shumë më pak anësore. Përveç bimëve japin veprime të ndryshme: diuretik, antimicrobial, bën të dalë djersë, choleretic, anti-inflamator dhe kështu me radhë. Në këtë artikull kemi parasysh efektin e bimëve diuretik në trupin e njeriut.
Në fakt, fuqia shëruese e bimëve është i madh. Ata të përkryer të përballen me ndonjë sëmundje dhe nuk dëmtojnë organet individuale dhe sistemet e trupit. Ajo që nuk është parë në përdorimin e drogave sintetike, ata shpesh trajtojnë një, dhe një tjetër sakatët, mund te kuroje mbrapa, por vënë në stomak. Disa barëra përdorur për të parandaluar tjetrin direkt për trajtim.


Herbs ndryshme diuretik kanë veti të ndryshme, kështu që ju duhet të dini se kur dhe sa duhet ngrënë. Çfarë efekti bëni barëra diuretik? Rrjedhin fluide të tepërt nga trupi, ata lehtësimin dhe parandalimin enjtje e trupit. Disa barëra kanë veprim diuretik dhe dezinfektues por ata vrasin patogjene dhe bakteret që janë në sistemin urinar. Këto barëra bllokojë inflamacion dhe pastroni traktit urinar.

Në çfarë raste duhet të marrë barëra diuretik? Kjo ënjtje shkaktuar nga shkaqe të ndryshme, duke përfshirë veshkave dhe dështim të zemrës, për të parandaluar formimin e gurit sidomos pas tyre heqja, pielonefrit, cystitis, urethritis dhe sëmundjeve të tjera infektive të sistemit urinar, si kronike dhe në formë akute; hipertensionit, helmimi ndryshme vuaj sciatic nervore.

Pak në lidhje me rregullat e diuretics pranimit. Të gjitha herbs diuretik duhet të merret deri në 16 orë. edhe. Në qoftë se ju pini këto barëra më vonë, atëherë nuk është pothuajse me siguri yyazytsirnist që të kandidojë në tualet ju gjithë natën. Dhe në mëngjes në mënyrë të pashmangshme do të jetë ndjenjë sonnosty, sagging dhe të thyera. Ju duhet të zgjidhni dozimin e saktë e bimëve për të arritur rezultate terapeutike. Është e rëndësishme për të marrë kurse herbs diuretik, të marrë një pushim, ju nuk mund të parandalojë trupi duke u përdorur për të, përndryshe efekti nuk do të jetë e njëjtë.

Herbs diuretik larë kalium nga trupi i njeriut, kështu që sidomos gjatë pritjes së bimëve të tilla duhet të përfshihen në dietë e ushqimeve të pasura me kalium, ajo patate të pjekura, kajsi, rrush, fiq, avocados dhe burime të tjera të macronutrients. Kryejë trajtimin e nevojshëm vetëm nën mbikëqyrje mjekësore. Testet dhe provimet do të tregojë nëse përmirësime. Cancel marrjen e bimëve diuretik i vetëm nuk mund të, në mënyrë që të mos përkeqësohet edhe më shumë. Efekti më i mirë terapeutik bën jo barin, dhe mbledhjen e disa bimëve.

Kundërindikimet. Herbs diuretik si ndryshe mund të ketë contraindications tjera. Të jenë të kujdesshëm kur: alergjik ndaj bimëve të caktuara fëmijët nën 6 vjeç, urolithiasis, gurë mund të fillojë një lëvizje që do të shkaktojë probleme të panevojshme, mungesa e kaliumit në trup, adenoma e prostatës. Përveç kësaj, ka contraindications individuale.

Shumë njerëz të mbledhur bimeve nevojshme vetë, por jo të gjithë e di se si dhe kur për të mbledhur ato. Prandaj, në këtë rast, pyetja është se ku apo kush ata mund të blejnë? Videos gjyshet në treg, në internet dhe praktikisht çdo farmaci. Ju duhet të zgjidhni vetë njeriu, ku do të ishte më mirë për të blerë një produkt me cilësi. Farmacitë kanë yyazytsirnist madhe blerjen e mbledhura dhe të tharë nga rregullat dhe rregulloret e caktuara. Por në qoftë se ju besoni personin i cili shet herbs në treg, ju mund të blejnë dhe atë.

Herbs diuretik. Gjethe dhe buds e thupër, barishte medicinale heq ënjtje dhe të fortë pa marrë parasysh çfarë origjina e kardiovaskulare apo veshkave. Frytet e dëllinjë, por nuk rekomandohet që të marrë në proceset inflamatore të veshkave. Lë Kastrati sigurojë jo vetëm një efekt të shkëlqyer diuretik, por dezinfektues.

Gjethet e bearberry hequr inflamacion në sistemin urogjenital. Highlander shpezëve heq puffiness dhe trajton traktit urinar. Por njerëzit që kanë presionin e ulët të gjakut kjo bari është më mirë të mos marrë atë ul presionin e gjakut, tension të lartë, por edhe të dëshirueshme. Kur thrombophlebitis gjithashtu nuk duhet të hani mosmarrëveshjet.

Horsetail si një diuretik, përveç kësaj, ai gjithashtu do të efekt analgjezik. Efekti i butë diuretik do të pijë nga ijet, ndërsa ai gjithashtu pasurojnë trupin me vitaminë C dhe elementët gjurmë. Ju gjithashtu mund të përdorni lule misri lule, kopër, majdanoz rrënjë, rrënjë rodhe, farë liri. Të gjitha këto bimë kanë një efekt diuretik. Doza duhet të kontrolloni me mjekun tuaj ose lexoni paketën.

Mohim. Sot interneti është një shumë e informacionit të vërtetë dhe të rreme në lidhje me trajtimin me bimeve medicinale. Prandaj, ne duhet të jenë veçanërisht të kujdesshëm me dozen dhe numri i teknikave të tilla kullosa. Është më mirë nëse trajtimi do të emërojë phytotherapeutist përvojë ose mjekun.

Në gratë shtatzëna shpesh kanë ënjtje, por këto të marrin barëra diuretik vetëm pas lejen e mjekut. Përndryshe, ju mund të dëmtojë shëndetin e nënës dhe të fëmijës. Herbs diuretik mund të japin një efekt të mirë terapeutik. Mbi të gjitha, ne duhet të dimë se çfarë herbs për të marrë, dhe në atë që doza.