Mjetet juridike popullore për trajtimin e veshkave


Në trupin e njeriut ka dy veshkat kryejë shumë funksione, me rëndësi jetike për të gjithë ne. Në ato raste kur, për çfarëdo arsye, puna e këtyre organeve është thyer, duke krijuar një rrezik për jetën e njeriut. Natyrisht, në raste të jashtëzakonshme, një veshkave është në gjendje të marrë përsipër të gjitha funksionet e dytë, është ai person për arsye mjekësore larguar nga këto organe. Jetojnë, ndërsa ju mund të, por pastaj duhet të ndjekin disa kufizime për të vëzhguar mënyrën, hani e drejtë, nuk e vë veten në aktivitet të rëndë fizik. Megjithatë, edhe në qoftë se të dy veshkat në trup është i mundur si rezultat i shkeljes së clogging tyre, formimin e gurëve në to, etj Është në raste të tilla mund të jetë jashtëzakonisht e dobishme informacion mbi mjetet juridike popullore për trajtimin e veshkave, pasi ata janë të aftë të metodave të shpejta dhe të butë për të përmirësuar në mënyrë organi të rëndësishëm në trupin e njeriut.


Mjetet juridike popullore janë të mira që kryesisht i bazuar në përbërësit natyral, duke përfshirë ato që përdoren për pastrimin veshkat. Njeriu, si pjesë përbërëse e natyrës, nuk është në gjendje për të thyer plotësisht larg nga trupi i saj tërheq vitalitetin e saj është në të, dhe evolucioni i jetës është i lidhur ngushtë me mjedisin natyror që na rrethon. Kjo është arsyeja pse secili prej nesh duhet të përpiqet së pari të kërkojnë ndihmë nga natyra e përdorur, ku, mjeteve të mundshme popullore të ndryshme, përdorimin e tyre për të trajtuar dhe të pastër jo vetëm veshkat, por edhe të gjithë organizmit. Mbrojtjet e trupit të njeriut nuk është gjithmonë në gjendje për të përballuar me atë të ekspozuar ata të ngarkesës, shumë sëmundje mund të tejkalohen me ndihmën e disa bimëve, produkteve të mbeturinave dhe insektet e tjera. Por në këtë moment ne përkeqësojë vëmendje se çfarë popullore mjete të përdorura për pastrimin e veshkave, sepse për shumë njerëz problemi është shumë aktuale.


1. Infuzion i bimëve për pastrimin veshkat. Për të përgatitur masat e nevojshme nga sasi të barabarta këto përbërës: fara kungull (të papërpunuara, copëtuar imët), fara liri, fara kërp, çel bli, lule elderberry, lë ferrë, Hypericum bari. Të gjithë të marrë 1 lugë, përzierje, të matur nga 4 tbsp përzierje, shtoni 1 lugë gjelle këtu është lule kamomil. Hidh ujë të valë (05 litra), le të qëndrojë për 30-40 minuta, pastaj thahet, shtrydh të lëndëve të para. Shuma që rezulton e ndarë në 4 pjesë të barabarta, të marrë një orë para ngrënies gjatë gjithë ditës. Pastrimi është veshkat kjo normë infuzion për 5 ditë.


2. Selino dhe majdanoz. Nevojë për të marrë një selino i madh dhe majdanoz të freskët me rrënjët (1 kg) të shtypur mirë. Shtoni ujë (1 litër), dhe mjaltë natyrore (1 kg). Vihet në zjarr të ngadaltë, nxitje të vazhdueshme, të sjellë një çiban, pastaj fik, të ftohtë, të mbuluar dhe të lënë të mbush për 3 ditë. Pas afatit përsëri shtoni ujë (1 litër) dhe vlim, pastaj deri në mjet ka ftohur, tendosje atë. Duhet të shkojë shurup, të cilat duhet të marrin çdo ditë 3 tbsp. l. përpara se të hahet.


3. Roots hips. Ky mjet ka provuar veten si një mënyrë e madhe e ndarjes së rërës në veshka dhe për të parandaluar formimin e gurëve në to. Për ta bërë këtë, do të përgatisë një zierje e rrënjët e egra u rrit. Prerë rrënjët të jetë e mundur më të vogla, të matur nga 2 lugë, shtoni ujë (1 filxhan), vihet në zjarr, të sjellë një çiban, ziej për 15 minuta. Pastaj mjet cool, tendosje, ai duhet të marrë të errët në ngjyrë, e cila do të thotë se ajo përmban të gjitha materialet e nevojshme. Ju mund të marrë 3 herë në ditë për 1/3 filxhan, mundësisht e ngrohtë. Kursi i trajtimit është 1-2 javë. Në rrënjët e trëndafilit të egër, ju mund të përdorni frutat e kësaj bime për të trajtuar fshikëz dhe të veshkave.


Horsetail 4. Fusha dhe kashtë tërshërë. Për të bërë këtë automjet tërshërë kashtë do të duhet të bluaj, të matur në sasi prej 1 kavanoza litër, derdh në një tigan smalt, të mbuluar me ujë (2 litra). Le të qëndrojë për 2 orë, pastaj tendosje, shtoni 20 pika tretësirë ​​e Calendula tretësirë ​​dhe për të marrë para ngrënies 3 herë në ditë për 100 ml Trajtimit - 5 ditë, pastaj të marrë një pushim të vogël dhe të kryer fazën e dytë të trajtimit: përdorin një zierje e horsetail . Për të përgatitur nevojshme për të marrë këtë barishte, të matur 05-litër jar, shtoni ujë, vihet në zjarr, le vlim dhe zierje për 1 orë. Pastaj ju lënë një mjet të mbush një tjetër 1 orë, atëherë ju mund të merrni para ngrënies 3 herë në ditë 50 ml me shtimin e tretësirë ​​Calendula (20 pika). Ky cikël mund të përsërisë trajtim pas një ndërprerjeje prej 5 ditësh.


5. Panxhar dhe radishes. Për të pastruar veshkat kanë nevojë për të marrë këto dy rrënjë dhe ekstrakt lëng prej tyre. Panxhar kuqe e dëshirueshme për të parë qëndroj në një vend të ftohtë, pastaj shtrydh atë me 1 filxhan lëng. E njëjta sasi e lëng duhet të merret nga rrepkë zi. Llokoçis, shtoni 1 filxhan mjaltë dhe sa më shumë vodka të mirë. Për të përgatitur infuzion duhen lënë të mbush në temperaturë dhome në një vend të errët për të paktën 3 ditë. Për të pastruar veshkat duhet të marrë tretësirë ​​për 30 minuta. para ngrënies për 1 lugë gjelle Procesi i pastrimit është e shoqëruar shpesh nga dhimbje në veshkat fije. Kursi vazhdon pastrimin deri gatuar deri në fund do të thotë ajo zakonisht merr javë 25-3. Atëherë ju mund të ndaluar marrjen, por nëse është e nevojshme përsëritet pas 3 javësh.


6. shalqi. Në fund të verës - fillim të vjeshtës është koha më e mirë për të bërë pastrimin e veshkave duke përdorur Arbuzov. Është supozuar se kjo do të duhet të ndjekin një dietë të veçantë të përbërë kryesisht nga shalqi, ju duan çdo ditë për të ngrënë sa më shumë dhe bukë thekre (300 gram në ditë). Shalqi mund të hahet gjatë natës, pasi që në bazë të biorhythms veshkat në njerëzit janë aktivizuar në ora 2-3.