Trajtimi trajtime shëndetësore në veshka


Simptomë më e zakonshme që tregon një shkelje të veshkave - është "çanta" nën sytë. Përballuar me sëmundje ose për të parandaluar pastrimin e trajtimeve ndihmon veshkat, e cila është e dobishme nga koha në kohë dhe të njerëzve të shëndoshë.
Metoda e një. Pastrimi veshkën me ndihmën e shalqi
Në kulmin e sezonit shalqi të aksioneve deri në bukë thekre mirë dhe shalqi, për një javë për të ngrënë vetëm këto produkte. Gjatë kësaj kohe çdo natë, që është në mes 17-21 orë kur fshikëz tonë dhe veshkat më aktive, të marrë një dush të ngrohtë dhe në të njëjtën kohë hani shalqi. Mos kini frikë çuditshme e spektaklit. Fakti se uji i ngrohtë ndihmon në zgjerimin e traktit urinar, relaksuese. Një numër i madh i shalqi nëpërmjet saj pronat e lëngjeve dhe diuretik lehtësuar heqjen e gurëve dhe rërës. Nëse trajtimet shëndetësore për një javë nuk ka dhënë mendimin tuaj, rezultatet pozitive në një deklaratë të toksinave, të tilla si kur njeriu është ende i shqetësuar për dhimbje në uretrës, dietë shalqi mund të vazhdojë për një ose dy javë.Metoda dy. Pastrimi flaxseed veshkave
Kjo procedurë është duke u përmirësuar sepse lugë gjelle flaxseed derdhur në një termos, derdh një gotë me ujë të valë dhe infused brenda natës. Formuar një lloj pelte si lirit me pronat Mucinous. Është e nevojshme për të derdh një gotë me ujë të ngrohtë për të marrë buding. Pija e tij gjatë ditës në tri doza të ndara. Kështu pëlhurë liri farë përdoret për një javë.

Mënyra e tretë. Pastrimi me anë të majdanoz dhe selino

Ne duhet të marrë një kilogram e majdanoz të freskët me rrënjët, selino i madh dhe e presin. Shto kilogram mjaltë, një litër ujë. Pastaj vihet në një zjarr të ngadaltë dhe llokoçis, të sjellë një çiban. Masë që rezulton mbush për 3 ditë, dhe pastaj derdh atë në një litër ujë dhe përsëri të sjellë një çiban, thahet. Pini një shurup mund të jetë jo më shumë se 3 lugë përpara se të hahet.

Metoda e katërt. Pastrimi infuzion veshkave të horsetail dhe tërshërë kashtë
Pritini kuart tërshërë kashtë, pour 2 litra ujë dhe vlim për 20 minuta dhe pastaj të lënë për rreth 2 orë. Infuzion i tendosje dhe të marrë 3 herë në ditë para ushqimit në 100 ml duke shtuar në të 20 pika tretësirë ​​e Calendula. Kohëzgjatja e kursit është 5 ditë. Pastaj ju duhet të bëjë një pushim 5-ditor dhe të fillojnë për të pirë infuzion të horsetail. Për të përgatitur atë, ju keni nevojë për të mbushur bar kati-kuart me ujë dhe çiban për një orë, pastaj të lënë për rreth një orë. Pini 3 herë në ditë para ushqimit për 50 ml, duke shtuar 20 pika të tretësirë ​​e Calendula. Në mungesë të një efekt pozitiv pas 5 ditësh, kursi mund të përsëritet.


Metoda e pestë. Pastrimi i veshkave infuzion bimor
Merrni 1 lugë flaxseed, paperpunuar fara kungull copëtuar, ngjyra gëlqere, farë kërpi, gjethet ferrë, lule të zeza moshuarve, Wort barishte Shën Gjonit. Deri në 4 lugë përzierje e bimëve shtoni 1 tbsp Kamomil, birrë 500 ml ujë të vluar për 30-40 minuta, kullimin dhe shtrydh. Ndani grumbull në 4 pjesë të barabarta dhe të marrë gjatë gjithë ditës, 1 orë para ngrënies. Kjo procedurë përsëritet Wellness 5 ditë. Çaj me herbs rekomanduar për të kombinuar dietë me qumësht, por përforcojnë maturi nga çdo ushqim për 3 ditë.


Gjashti metodë. Pastrimi i gurëve në veshka currants
Merrni 3 lugë lë rrush pa fara, pour 500 ml ujë të vluar për 15-20 minuta, pastaj shtrydh gjethet dhe hidhni. Ngrohjes infuzion dhe shtoni 2 lugë manaferrat rrush pa fara, të freskëta apo të thata. Pastaj përsëri këmbëngulin. Pini një gjysmë gotë në ditë, së bashku me manaferrat. Kjo metodë mund të përdoret një sasi të pakufizuar të kohës. Infuzion të lë dhe manaferrat rrush pa fara ju jap shëndetin dhe vitalitetin.