Drejtat e gurëve në veshka


IBC - është formimi i concretions mëdha (gurë) në sistemin e legen veshkave për shkak të shkeljes të fortë e metabolizmit mineral dhe sistemi i veshkave pamjaftueshmërisë për largimin e kripërave (toksina). Është e nevojshme të marrin në konsideratë dy aspekte: funksion solevыvodyaschuyu veshkave dhe shkeljen e metabolizmin mineral. Funksioni Solevыvodyaschaya kryesisht varet nga vendndodhja e veshkave, dhe, së dyti, - kripërat e enëve të veshkave, që është kur gjaku është përqendrimi i lartë i kripës, kjo është vetëm atje dhe dështimi i veshkave. Shpesh të dyja arsyet janë të pranishëm në të njëjtën kohë. Me çfarë mund të jetë për shkak të gurëve në veshka njeri?


Mikroskopi i urinës sedimenteve mund të tregojnë në mënyrë të qartë arsyet për shkelje të metabolizmit mineral. Kështu, prania e fosfateve thotë osteopenia, osteoporozën ose osteomalacia. Ata shpesh mbush gjakut parenchyma enët e veshkave, deri në ndërprerjen e plotë të funksionit të veshkave.

Kur fosfat në të Drejtat e urinës dhe fosfat gurët në veshka
Mix me 05 lugë herbs zheltushnika, zambakëve dhe sidacha, 1 tbsp herbs aguliçe, plakuna, vasylistnyk, synoholovnykom, Mugwort (për të moshuarit), hanxharin, Woodruff ëmbël, rubia Tinctorum, rrënjët barëra të këqia. Cook për 4 minuta 04 litra ujë. Insistojnë orë. Pirë gjatë gjithë ditës në 3-4 orë, derdhet nëpërmjet një sitë.


Gurë Urate
Ekskluzivisht në të ushqyerit e gabuar, që është, kur ushqime proteinike të konsumuar në të njëjtën kohë ose para karbohidratet niseshte. Ose kur një person pas stërvitje intensive gjatë natës dobësuar në mënyrë dramatike si kardiak dhe funksioni i veshkave. Mix me 05 lugë zheltushnika bari, hanxhar, 1 lugë gjelle bari yahlytsi. Hidh 03-04 litra ujë dhe kuzhinier për 4 minuta. Shto një lugë gjelle në 05 zambak bari, aguliçe dhe plakuna, 1 lugë gjelle herbs vasylistnyk, 1 lugë comfrey dhe shkurrëzat e fushës. Sjellja e një çiban, kuzhinier për një minutë. Insistojnë orë. Pirë gjatë gjithë ditës në 3-4 orë, derdhet nëpërmjet një sitë.


Të drejtat oksalate gurë në veshka
Unë rekomandoj të njëjtën mbledhjes, por në vend të kësaj yahlytsi shtoni herbs për të zgjedhur bar knotweed, lule misri blu, fletë thupër, çikore barishte. Gjithashtu, shtoni 1 tbsp rrënjë rodhe (vlim ajo duhet të jetë minutë) dhe 1 lugë gjelle Rrënjët e barëra të këqia (kuzhinier katër minuta).

Angiomas dhe kist veshkave njerëzore
Zhvilluar në njerëzit të cilët flenë në anët e tyre, dhe i lidhur arsye mekanike. Shtrirë në anën e ndërsa gjumi, gjatë shtrirë horizontalisht e gjatë, mbi 30-60 min., Naps të çojë në një shkelje të rëndë të rrjedhjes venoz nga hemisferën përkatëse. Dhe rastet janë të ndryshme. Shpesh njerëzit që flenë në anën e djathtë, në zhvillim venat me variçe këmbën e majtë, anhyoma veshkave të drejtë, por kist dhe Nephroptosis janë lënë, dhe rasti - anhyoma zhvilluar në veshka e duhur. Ju duhet të flenë në shpinë ose stomak dhe kufizojnë naps në të rriturit.


Pagesa bimor për ditën e pranimit në gurët në veshka e njeriut
Mix me 05 lugë Bari piper uji, toadflax, meadowsweet, tërfili, shyksha, aguliçe dhe 1 tbsp Hanxhar bar. Të sjellë një çiban dhe kuzhinier 4 minuta 04 litra ujë. Shto një lugë gjelle në 05 zheltushnika bari, zambak, Netreba, 1 tbsp herbs aguliçe, sidacha, vasylistnyk, synoholovnykom, zyuznyk, fshesë. Cook për një minutë. Insistojnë orë. Pirë gjatë gjithë ditës në 3-4 orë, derdhet nëpërmjet një sitë.

Tarifa për përdorim para gjumit

Për 3 lugë Hanxhar bar, aguliçe, për 05 lugë bari zheltushnika dhe zambakut të luginës, 1 lugë Piper bari ujë, vasylistnyk, toadflax. Hidh 02-03 litra ujë të valë. Insistojnë 20-30 minuta. Pini 20 minuta. për të fjetur.

Kur cysts dhe formimi gur në veshka
2 tbsp Bari hanxhar, për 05 lugë bari shyksha, twigs zyyazykah verr, kallamishtet kufizohet ose lacquered, 1 lugë gjelle bari sidacha. Kuzhinier për 3-4 minuta. në 04 litra ujë. Shto 2 lugë bari fshesë, mbi 05 lugë zheltushnika bari, zambak, maryannyka (bari i zi), 1 tbsp herbs aguliçe, hala zyuznyk, Netreba, vasylistnyk, synoholovnykom, bredh. Cook për një minutë. Insistojnë orë. Pirë gjatë gjithë ditës në 3-4 orë, derdhet nëpërmjet një sitë.


Tarifa për përdorim para gjumit në formimin e gurëve
Mix 3 lugë herbs aguliçe, zhovtushnyk, plakuna, Netreba, hanxhar, 1 lugë zyyazykah twigs verr, kallamishtet kufizohet ose lacquered, fshesë. Hidh 02-03 litra ujë të valë. Insistojnë 20-30 minuta. Pini 20 minuta. për të fjetur.