Përdorimi i produkteve të qumështit në gjëndrën tiroide


Një burim i mirë i proteinave është qumështi. Në kundërshtim me trendet aktuale qumësht konsideruar si të padobishme për një produkt të rritur, ju lutem vini re se në të gjitha kohërat dhe në këtë ditë, ajo mbetet ushqimi më të përballueshme, dhe ilaçe. Në pikëpamjet e lashta, qumështi është një ekstrakt të pastër thelbi dhe bimëve shëruese të energjisë përqendruar në një trup të veçantë të kafshëve substancë, dhe është një nga produktet më të mira rinovimin dhe jetëdhënëse. Pronat maksimale terapeutike të qumështit. Le të flasim në artikullin mbi përdorimin e produkteve të qumështit në gjëndrën tiroide.


Në latitudes mesme, qumështi i lopës më të zakonshme së. Është e dobishme për fëmijët, të moshuarit, i dobësuar dhe të sëmurë dhe të çojë një jetese aktive. Aplikoni atë me një mungesë të ushqimit, imunitet të reduktuar, diabeti, kapsllëk. Qumështi i tepruar i freskët në një farë mase ul oreksin. Qumësht dhie është përdorur për lodhje, anemi, dobësi, tuberkulozi, kollitjes, mungesa e qumështit në lactating gratë. Kufizimi është që të përdorin ndjeshmërinë e qumështit (alergji) dhe mangësi enzimë, është paaftësia për të tretet qumësht. Qumësht përdoren në të ushqyerit klinike, kur trupi i tij është në gjendje të tretet dhe asimiluar. Për thithjen më të mirë të qumështit të përdorura ngrohtë tij, spiced mundur. Kufizoni përdorimin e qumështit për herë të zyyazykay tiroide është e dëshirueshme për njerëzit me peshë të tepërt, vuajnë nga fenomeneve të vazhdueshme fytit nga nasopharynx dhe gratë janë të prirur për belyam bollshme.


Nga 881-914 g% e qumështit është ujë. Komponentët më të vlefshme të qumështit për kancer tiroide është kryesisht proteina, lactose (sheqeri qumështi 47-64 g%), vitamina, sidomos yndyrë-shpjegueshëm, minerale dhe elementët gjurmë. Vitamina përbërja e qumështit të varet nga shumë faktorë, por kryesisht i përcaktuar nga cilësinë dhe sasinë e ushqimit të kafshëve. Edhe pse në përgjithësi ky problem është zgjidhur fortifikimi artificiale të qumështit. Sterilizuar yndyrë normale (32%) qumështi përmban 002 mg% provitamin A, 003 mg% vitaminë C, 013 mg% vitaminë V2010 mg% vitaminë E, 10 mg% e vitaminës C, 065 mg% vitaminë B6 45 mg% e vitaminës B] 2-01% mg dhe 100 mg te folik% para-Aminobenzoic acid 4 mg% te vitamines D dhe 015 mg% vitamine E.


Qumështi përmban inositol, acid Pantothenic, lipotropic (methionine, choline, lecithin). Aktiviteti Lipotropic tiroide janë protyvoaterosklerotycheskuyu dhe lecithin qumështi gjithashtu ka veti antibacterial. Kaliumi në qumësht të tillë 146 mg% natrium - 50 Kalciumi - Magnezi 121-14 fosfor - 91 hekuri - 01 mg%, kobalt -27 mg%. Proteinave në qumështin e lopës zakonshëm pasterizuar-së - 28 m, dhe vlera e energjisë është 58 kcal per 100 g. Në këtë rast kontributin kryesor në vlerën e energjisë së përdorimit të qumështit të sjell yndyrë gjalpi të pasur, ajo ofron më shumë se 50% të energjisë. Përbërja e yndyrë qumështi përbëhet ngopur kryesisht acide yndyrore, të cilat nuk janë të detyrueshme dhe të domosdoshme.

Qumësht yndyrë, qumështi dmth yndyrë është vlera në të ushqyerit klinike në sëmundjet e sistemit bronkopneumonare, tuberkulozi në individëve të kequshqyer, duke përfshirë mbi bazën e hyperthyroidism.

Për pacientët me lipidet paaftë qumësht metabolizmin yndyrë është një bartës i kolesterolit që kontribuon për të arteriosklerozës dhe sëmundjeve kardiovaskulare. Produktet reduktuar kalori qumështit të rëndësishme në parandalimin e obezitetit dhe sëmundjeve të tjera ushqyese. Në këtë rast, të gjithë të tjerët - proteina, vitamina, minerale dhe elementët në produktet e ulët qumështit të pashpërndara, dmth, vlera ruhen ushqimit dhe përfitimet e produkteve të shëndetit gjurmë. Kohët e fundit edhe djathrave bërë nyzkozhyrovыmy dhe është një proteinë e mirë zgarë dhe minerale, sidomos kalcium. Me produkte të qumështit të ulët-kalori me përmbajtje të lartë të proteinave (35 g në 100 ml), dhallë mund të identifikohet, të lëngshme që mbetet pas churning gjalpë.


Që nga prodhimet e qumështit janë të preferuar kos, ushqime që përmbajnë bifidobacteria dhe lactobacilli, produkte, skvashennыm shkop magjik acidophilic. Kefir është përdorur vetëm të freskëta. Produktet e qumështit të stimuluar oreksin, tretje, përmirëson zorrë të japë efekt ushqyes. Nëse djathi është tretur edhe ushqime, ato mund të jenë një burim i proteinave dhe kalciumit. Djathi nuk duhet të jetë një produkt përditshme, në qoftë se ka një tendencë për kapsllëk. Për thithjen më të mirë të djathit duhet të shtohet në të 05 lugë vaj vegjetal.