Ushqimi 6 petals Anna Johansson


Ushqimi 6 petals Anna Johansson është projektuar për 6 ditë dhe ju lejon të shpëtoj nga një mesatare prej 500 deri në 800 gram mbipeshë në ditë. Zhvilluar dietës suedeze, ajo është mono-dietë dhe ka një numër të karakteristikave të saj.
Anna Johansson beson se më të mirë të të drejtës për humbje peshe dietë 24-orëshe. Ashtu si me çdo metodë tjetër të reduktimin marrjes të ushqimit, është e rëndësishme të marrin në konsideratë faktorin psikologjik. Duke bërë këtë theks, mjek diete prezantoi dietë në formën e luleve, ku, në fakt, mori dietat emrin e saj 6 petals. Çfarë ju duhet të bëni para se të fillojnë të heqin qafe e yndyrë?Anna Johansson këshilluar që të krijojë duart e veta një lule me gjashtë petals lirshme si kamomil apo çdo lule tjetër. Çdo petal do të simbolizojë një dietë të caktuar 1 ditë. Megjithatë, ajo mund të jetë pikturuar lule në një bord magnetike shënues, dhe çdo ditë kalonte vetëm fshirë.
Për të shmangur konfuzionin, e njëjta duhet të hani në një ditë të caktuar 6 duhet të nënshkruajë dhe të numrit të petals e një lule. Kjo është e rëndësishme për shkak se ajo është në një sekuencë të ditëve të ndërtuar të gjithë parimin e humbje peshe. Nëse monodyetah tjetër mund të bie në ujdi çdo ditë, nuk ka të bëjë - kjo është një rregull bazë të suksesshëm hequr qafe të kilogramëve të panevojshme.


Ushqimi 6 petals Anna Johansson, në fakt, që synon pajtim me furnizimin me energji të veçantë dhe të merr parasysh fiziologji e të drejtave të tretjes. "Shkuarja në luftë" me yndyrë të tepruar, duke marrë një petals qarta rend dhe të hahet gjithë ditën çdo një produkt, nuk ka përzierje me të tjerët të cilët shpesh janë të pajtueshme. Ky faktor është shpesh shkaku i peshë të tepërt.

Mjaft humbje peshe shpejtë ndodh ushqim monoton. Pas kërkimeve në këtë fushë, ekspertët besojnë se çdo ditë mono-dietë është mënyra më e mirë për të luftuar depozita dhjami. Para së gjithash, ne duhet të falënderojmë të mëlçisë. Në procesin e ushqimit tonë, ajo bën furnizime të ndryshme të nevojshme për trupin. Nëse dita juaj ka për qëllim për përdorim, për shembull, peshk që ju hani gjatë gjithë ditës, është në vijim.

Pas mëngjes, mëlçisë ka gjithçka që ju nevojitet nga produkti dhe mund të themi "peresytylasya" atë. Paramendoni çdo produkt tjetër me përbërje të shkëlqyer kimike e peshkut, por jo duke marrë ushqimin e tij të ardhshëm, ajo do të tretet atë "kot", pra duke ditur vlerën e saj të energjisë. Dhe që trupi kërkon energji, mëlçisë kompenson për mungesën e rezervave të trupit, dmth nga yndyra.

Një tjetër tipar i dietë 6 petals Anna Johansson nuk është vetëm një detyrë e produktet e zgjedhjes suaj dhe përfshirjen në dietë alternuar proteina dhe karbohidrate ushqime. Dieta autori beson se ky kombinim ndihmon për të arritur rezultatet më të mira. Energjia nuk është agjërimi, dhe pesha është reduktuar në masë të madhe.


Si yndyrna që janë të nevojshme për një dietë të ekuilibruar, trupi i tyre do të djathë, peshk ose pulë (në varësi të ditës), dhe ato që janë të nevojshme për funksionimin normal, dhe jo për të vënë në anët dhe kofshët.
Çdo mono-dietë kryen një funksion të veçantë dhe është projektuar në përputhje me kushtet e tyre. Si autori thotë se në dietën e saj gjëja kryesore - ajo nuk shkel rend "petals". Nëse jeni të vendosur për të humbur peshë, ju mund të krijoni një lule dhe provë atë në veprim.

Ushqimi 6 petals Anna Johansson

1 ditë - peshku (proteina)
- Gjatë gjithë ditës ju mund të hani çdo peshk, steamed, të ziera, zier ngadalë apo pjekur. Gjatë gatimit, ju mund të përdorni një sasi të vogël kripë, herbs, erëza (jo të nxehtë).
- - peshku i zier është e lejuar për të peshkuar aksioneve (nuk ka patate dhe komponentëve të tjerë).
Dita 2 - perime (karbohidratet)
- Hani çdo perime të papërpunuara, të ziera, zier apo të pjekur formë. Sasi të vogla mund të jetë kripë, seasonings (jo të mprehtë).

- Çaji jeshil apo të zi, pa sheqer, ujë të pijshëm të thjeshtë, lëng perimesh në formë të pastër.
Dita 3 - pule (proteina)
- Cook pulë (pa lëkurë) - vlim, zierje, piqem në furrë. Përdorimi i lejuar pak kripë, herbs dhe erëza (jo të nxehtë).
- Çaji jeshil apo të zi, pa sheqer, ujë të thjeshtë të pijshëm. Ju mund të pini gjatë supë pule ditë.
Dita 4 - drithëra (karbohidratet)
- Hani çdo drithëra në ujë, pa shtuar vaj; drithëra germinated; krunde; farë. Mund bukë gruri. Enët mund të shtoni pak kripë dhe sezonin me herbs.

- Çaji jeshil apo të zi, pa sheqer, ujë të thjeshtë të pijshëm. Le të krijoj, por të jenë të natyrshme, në shtëpi.
Dita 5 - djathë (proteina)
- Gjatë ditës, hani malozhyrnyy ose me përqindje të ulët të djathë yndyrë.
- Çaji jeshil apo të zi, pa sheqer, ujë të thjeshtë të pijshëm. Qumësht të lejuara.
Dita 6 - fruta (karbohidratet)
- Çdo lloj i frutave në formën e papërpunuara ose të pjekur. Nëse ju preferoni, ju mund të përdorni erëza, të tilla si vanilje ose kanellë.
- Çaji jeshil apo të zi, pa sheqer, ujë të thjeshtë të pijshëm. Mund lëngje natyrale të freskëta (mos shtoni sheqer).


Kjo dietë është e vështirë që të përfshijë të vështirë për shkak se ajo është projektuar për një periudhë mjaft të shkurtër, ajo është e ndryshme dhe kjo është e rëndësishme për shumë njerëz, jo Ndalohet përdorimi i kripës, edhe pse ajo nuk mund të abuzohet.
Gjatë gjashtë ditëve të duhet të pini shumë lëngje. Kjo kafe është më mirë të mos për të marrë, por në sasi të vogla është ende e lejuar.
Nëse ju shihni rezultatet dhe të ndjehen mirë, dhe petals prerë të gjitha off - të mbledhë një tjetër pjatë dhe të përsëritur kursin përsëri. Por ju nuk do të vendosë një qëllim, mos harroni se të gjithë duhet të jetë masë.

Grow fat hollë dhe shëndetin!