Amazon Ushqimi shifrat sipas llojit


Amazon dietë në llojin e figurave të lindur në krahinën në Bruksel. Zhvilluesit dietë ndarë shifra e grave në 3 lloje kryesore. Ushqimi Amazon për çdo figurë tip ofron një sistem të energjisë.
Unë lloji figurë.
Për gratë, karakterizuar nga rrumbullakosura, lëkurë delikate butë dhe tiparet delikate, ajo duket si një statujë romake. Shumë shpesh gratë me këtë lloj formë të përballet me problem të tillë si celulitit. Trupi përmban sasi të mëdha të estrogjenit hormonit.
Shifër tipit II.


Femrat me këtë lloj të formës - një krijesë të brishtë zemrat dhe hips ngushta të vogla e të cilit. Ata shpesh kanë probleme shtrojë bark, e cila së pari fillon të shërohet. Mungesa e estrogjenit hormonit.
III figura lloji.
Ky lloj i amazona. Këto gra kanë të dendura, shifër korenastuyu. Problemet janë zakonisht me lëkurën me vaj dhe zmadhuar poret. Dominojnë hormonet mashkullore, por jo gratë.

Amazon Ushqimi për Lloji I figurë.
Unë ditë.
Mëngjesi. Mix 100 ml lëng portokalli, 2 tbsp grejpfrut dhe lëng limoni, 100 ml ujë mineral të gazuara, të pini një koktej. Pas 20 minutash ju mund të hani një fetë bukë me djathë të ulët yndyrë, rreth domate dhe gjethe borzilok.

Dreka. Mix 50 gram kos, 2 tbsp green onions, shtoni 3 tbsp lëng portokalli dhe limoni. Shtoni kripë dhe piper. Për sallatë, fetë kastravec, speca, qepë, shtoni 50 gram fasule të ziera dhe salcë. Ju mund të hani një fetë bukë dhe një mollë.
Darka. Pritini kungull i njomë, 80 g kërpudha, qepë, speca. Gjithçka ziej për 1 lugë vaj ulliri 3 min. Shto supë perimesh (250 ml) dhe zierje 5 minuta. Cover karkaleca 50 g, 80 g fasule konservuar. Ziej për një tjetër 3 minuta, hiqni nga të nxehtit, shtoni piper, borzilok, një përzierje e erëza. Përzierje mund të bëhet në tre ditë. Sepse kishte nevojë për një bandë e borzilok dhe majdanoz, 30 g djathë lloj djathi, hudhra (3 karafil) 3 tbsp lëng limoni dhe uthull balsamic (2 lugë). Të gjitha përzierje erëz, të vënë në një enë dhe dyqan në frigorifer.

Dita II.
Mëngjesi. Koktej, si I ditë, 20 minuta për të ngrënë një fetë bukë, djathë të ulët yndyrë dhe e vajosi copëtuar piper i kuq.
Dreka. 2. Pritini kastravec, 2 domate, qepë dhe djathë lloj djathi (30 g). Sallatë Sezoni salcë (50 gram kos, 2 lugë borzilok, 2 lugë lëng limoni, 3 lugë lëng portokalli). Ju mund të ha një copë bukë dhe një dardhë të vogël.
Darka. Pritini 50 g selino, karrota, qepë, kastravec, zierje 3 minuta 1 lugë vaj ulliri. Shto 250 ml aksioneve perimeve, të sjellë një çiban. 80 g Shtoje salmon dhe kuzhinier tjetër 4 minuta. Season me kripë, piperin kuq dhe një përzierje e aromave (2 st.l).

Dita III.
Mëngjesi. E njëjta gjë si në dietë II ditë.
Dreka. Cook 1 vezë, copëtuar, të përziera me qepë copëtuar dhe rrepkë. Shto 80 g ton i konservuar. Plotësoni të gjitha salcë (50 g kos, 2 lugë lëng limoni, 3 lugë lëng portokalli, 1 lugë gjelle qepë të gjelbërta).
Darka. Pritini peppers (2 copë.), 50 g kërpudha dhe qepë. Zierje 1 lugë vaj ulliri 3 min. Hidh 250 ml supë perimesh dhe ziej për 5 minuta. Shto 50 gram viçi, 1 lugë gjelle domate paste. Ziej deri sa mishi të tenderit. Shtoni kripë dhe piper, duke shtuar se nuk është një përzierje e erëza (2 lugë).


Amazon dietë për të tipit II shifra.
Unë ditë.
Mëngjesi. Mix 100 gram drithëra, arra fruta, të thata dhe një gotë kos soje.
Dreka. Mix 1 domate, 125 g kanaçe. misri, qepë. Salcë Season (lëng limoni 1 tbsp, 1 lugë gjelle lëng portokalli, një djathë pak integruar dhe mustardë).
Darka. Boil 40 gram oriz ngjyrë kafe. Pritini 1/4 avokado, piper i ëmbël, domate. Skuqura speca në 1 tbsp vaj ulliri me hudhër, qepë dhe terren viçi 80 g 4 min. Shto 1/4 basil bandë dhe saute 3 minuta. Shto domate, avokado dhe përzierje me oriz.

Dita II.
Mëngjesi. 100 gram drithëra të përziera me fruta, një gotë kos ose qumësht soje.
Dreka. Pritini karrota 50 g selino, kastravec. Llokoçis në 1/4 pure avokado, 1 lugë gjelle
lëng limoni dhe portokalli. Sezonin me kripë dhe mustardë.
Darka. Fetë qepë, speca dhe domate. Qepë saute dhe hudhër karafil 1 lugë vaj ulliri. Shto 80 g kanaçe. fasule, 2 lugë supë perimesh dhe kuzhinier 5 minuta. Shto domate dhe kuzhinier tjetër 3 minuta. Pritini 50 g tofu, veçmas skuqura në vaj ulliri, shtoni gjellë. Sezoni në shije.

Dita III.
Mëngjesi. E njëjta gjë si në ditën II.
Dreka. Sallatë me karrota kungull i njomë 1 janarit dhe 50 g selino. Shto salcë (1 lugë gjelle portokalli dhe lëng limoni, kripë, piper dhe mustardë).
Darka. Pritini 3 domate, qepë të skuqura dhe një fetë e hudhër 1 lugë vaj ulliri. Shto mbrapa 40 g thjerrëzat 600 ml supë perimesh. Kuzhinier 12 minuta. Kripe dhe piper për shije.

Amazon Ushqimi për llojin III shifra.
Unë ditë.
Mëngjesi. Sanduiç me dy feta buke me djathë të ulët yndyrë dhe të gjirit gjeldeti.

Dreka. Mix 1 qepë, panxhar ziera, karrota integruar, marule. Sezoni me një përzierje të erëza (për tri ditë: Merrni 3 lugë vaj ulliri, supë perimesh, 4 lugë lëng limoni dhe portokalli, 1 lugë gjelle uthull balsamic dhe mustardë, karafil hudhër).
Darka. Qepë skuqura, kungull i njomë dhe hudhër karafil 1 lugë vaj ulliri. Shto 40 g thjerrëza 250 ml vegjetal aksioneve 1 lugë lëng limoni. Cook 8 min. Fry fileto veçmas 100g salmon.
Dita II.
Mëngjesi. Sandviçësh (bukë me krunde, djathë të ulët yndyrë, feta kastravec dhe marule).

Dreka. Pritini 1/4 avokado, 2 speca ëmbël. Mix gjithçka me qepë copëtuar, përzierje erëza. Në sallatë të shtoni 50 g djathë mocarela.
Darka. Vlim 100 gram mish pule në supë perimesh. Mish të marrë, në të njëjtën vlim supë 40 gram oriz, shtoni karrota, hudhër karafil, majdanoz.
Dita III.
Mëngjesi. Sandviçësh (bukë gruri tërë, djathë yndyrë të ulët dhe salmon i tymosur).
Dreka. Mix kastravec, karrota, 40 g gjirit gjeldeti dhe një marule pak. Sezoni me një përzierje e erëza.
Darka. Boil 60 gram spageti, sezonin me salcë perimesh (qepë të skuqura, karafil të hudhër, speca, karrota, dy domate në supë perimesh, duke shtuar 2 tbsp. L. Vasili). Sezoni në shije. Për të shtuar spageti djathë mocarela 50g.