Mbretëresha Margaret dietë për 9 ditë
Yjet ruse pop dhe përfaqësues të tjerë të elitës kombëtare në frikë të bëjnë me figurat e tyre. Nuk është çudi që nga ky mjedis, ne shpesh vijnë me dietat popullor. Pra, sot, gëzon dietë qendër të vëmendjes Mbretëresha Margaret - një shembull i gjallë i efektivitetit të saj ishte i njohur këngëtarja që ka humbur 6 kg mbipeshë.
Si një mjek diete Margaret Mbretëresha famën, por ankesa e dietën e saj nuk është vetëm një emër i njohur. Ushqimi Margarita Koroleva - 9 ditë me rregullat themelore të ndarë sistemin e furnizimit me elemente të menu mono-dietë me yndyrë të tepërt dhe proteina, karbohidrate bilancit. E gjithë kjo krijon një bazë objektive për humbje peshe shpejtë.Mbretëresha Ushqimi përfshirë ndarjen racionin ditor në doza të ndara (deri në pesë). Me këtë, përshpejton metabolizmin, dhe futje kalori totale mund të reduktohet në mënyrë të sigurtë: Ju thjesht nuk keni kohë për të marrë të uritur në një periudhë të shkurtër në mes të ngrënies.
Një tjetër tipar i këtij sistemi dietik - Përjashtimi nga menuja e miellit dhe buke produkteve, sheqer dhe salcat, pije alkoolike. Prandaj, indeksi i përgjithshëm glycemic e ushqimit të konsumuar ulur ndjeshëm.
Bollshme pije - një parakusht i dietë. Është e rekomanduar për të pirë 2-25 litra të pastër ende e ujit të përditshme; Ju mund të zëvendësojë çaj të lëngshme gjelbër. Përpara se të hahet një kusht i detyrueshëm duhet të pirë ujë, por gjatë pije vakt ndaluar! Gjatë një speciale urisë dietë Mbretëresha nuk lindin, pasi stomaku është i mbushur me fibra dhe të lëngshme.

Kjo dietë thelb përfaqëson një kombinim të tre mono-dietë, secili të ndiqet nga tre ditë; kohëzgjatja e përgjithshme të dietë - 9 ditë.

Menu për tre ciklin diete:
3 ditët e para - Cikli i Vitit të Ri. Thith 1 lugë gjelle në mbrëmje. oriz (larë nuk!) dhe kuzhinier atë në mëngjes, vysypavshy pjesë e pasme fryrë për të vlim me ujë. Për mëngjes, ju keni nevojë për të ngrënë nga 1. kokrra gatuar oriz; të balancuar të ndarë në disa faza dhe për të marrë gjatë gjithë ditës, por jo më vonë se 19 orë. edhe.
Tre ditë dyta - cikli "Chicken". 1 kg. Boil pule (hequr më parë lëkurës pule dhe largimin e të gjithë dhjamin ekzistuese), racionet e nivelit të ndarë dhe të hani për një ditë (mos harroni, pas 19 orësh -! Jo ushqimore).

Së treti tre ditë - cikli perime. Hani vetëm perime të të gjitha varieteteve, të freskëta apo të gatuar (turshi dhe perime turshi - tabu). Opsioni më i mirë do të jetë sallatë perimesh në disa faza, e fundit - deri në 19:00.

Për rezultatet hollim ishin të qëndrueshme, nutritionists rekomandojmë një ditë çdo javë për të bërë shkarkimin: për shembull, vetëm të pirë kefir. Gjithashtu, një dietë e sistemit të lartë të performancës duhet të mbështesë aktivitetin fizik, është e këshillueshme për të marrë trajtimet me ujë dhe masazh.
Ushqimi Margarita Koroleva, komente dhe koment

Në përgjithësi, ky sistem dietë është shumë efikase, por ka të gjitha avantazhet dhe disavantazhet e natyrshme në mono-dietë. Gjatë dietë duhet të jenë të kujdesshëm, sepse është e mundur shfaqja e dhimbjeve në bark dhe çrregullime të traktit gastrointestinal. Mono-dietë për humbje peshe në përgjithësi nuk mund të konsiderohet i sigurt: trupi merr shumë pak kalori dhe elemente të tjera të nevojshme për funksionimin e duhur.