Ushqimi për produktet ngjyra përputhen


Dietë Ngjyra filloi duke përdorur në Amerikë, ku emigruar me sukses në Angli dhe pastaj të pushtuar të gjithë Evropën. Moda në të nuk ka shkuar aq larg, dhe nëse ka kërkesa, atëherë do të ofrojë.
Fakti që ekziston një përputhen me ngjyra për produktet dietë, shumë prej tyre nuk janë vetëm dëgjuar, por gjithashtu kishte të përjetojnë për veten tuaj. Përgjigja e vetme se si efektive është, ju nuk do të mësojnë diku tjetër. Ashtu si çdo dietë të tjera, rezultati i saj varet nga shumë faktorë - shumën kilogramë shtesë jetesës në përgjithësi, prania e zakone të këqija, vullnet dhe kështu me radhë. Për sa i përket përzgjedhjes së ushqimit nuk është opsioni më i keq nga shumë dieta të tjera të rrepta, kështu që në këtë artikull ne do të flasim rreth asaj se si të duhet të respektojnë dhe çfarë për të kërkuar.


Baza e dietë në ngjyra përputhen është një ndarje e ushqimit dhe pijeve me ngjyrë. Psikologët favorin e tij, duke argumentuar se nuk ka pabarazitë ngjyra gjatë vakt.

Ushqimi për produktet ngjyra përputhen
Kjo dietë nuk është një nga ato që promovojnë humbje peshe shpejtë. Mesatare është rreth 2-3 kg në muaj. Kjo është një shifër e mirë, duke pasur parasysh faktin se pesha nuk kthehet, nëse pas dietë ndiqni dietë më të mirë.

Çdo ditë të javës ka produktet e veta me ngjyra. Zgjedhja është e madhe, kështu që ju të ndjeni uri nuk do të. Në ato pijet janë të lejuara në ditën tuaj të pini të paktën 1-15 litra. ujë të thjeshtë. Ato ushqime që mund të hahet para, ajo është e mirë për ta bërë këtë. Nëse ata kërkojnë trajtim të ngrohjes, ose të ziera në ujë ose steamed. Përveç kësaj, ju mund të ndryshojë të produkteve dhe të thonë, në vend që të hani ushqime veç e veç, të bëjë një sallatë interesante dhe të shijshme.

Këtu është një listë mostër e produkteve që plotësojnë ngjyra të caktuara, dhe duan për të marrë në një ditë të javës:

E hënë - e bardhë
Produkte: banane, vezë të ziera vezë, patate të ziera, gështenja, qumësht, djathë të bardhë, djathë yndyrë të ulët, pulpë kokosit, florets e lulelakër, oriz i zier.
Pije: qumësht i skremuar ose malozhyrnoe por jo më shumë se 2 gota në ditë. Krem pamundur.
E martë - Red
Produkte: Kumbulla e kuqe, qershi, basturma (tharë fileto e viçi), shegë, speca të kuqe, fasule të kuqe, currants kuqe, domate.
Pije: verë të thatë e kuqe, por jo më shumë se 2 gota në ditë, lëng ëmbël pak nga fruta të kuqe dhe manaferrat.

Ditë mjaft të shijshme dhe të ndryshme. Sigurisht, nuk do të përzihen tharë, 3-4 feta të mjaftueshme për Ditën dukej shumë ligët. Edhe pse sallatë gatuar e domate, speca, fasule, spërkatën me fara shegë, tallaze 1/2 lugë vaj ulliri - nuk është vetëm e shijshme, por edhe shumë të kënaqshme.
E mërkurë - e gjelbër
Produkte: kivi, kastravec, alga deti, brokoli, fasule jeshile, perimet me gjethe, bimeve jeshile, raven, të gjitha llojet e salads.
Pije: çaj jeshil.
Ditë shumë e dobishme perimeve të njom trupin me të gjitha llojet e vitaminave dhe mineraleve. Kopër, majdanoz, perimet me gjethe të ndihmojë në eliminimin e toksinave dhe pastrimin e traktit digjestiv. Çaji jeshil pa efekt pozitiv sheqerit në nivelet e kolesterolit.

E enjte - Orange
Produkte: salmon, karrota, buckthorn detit, mango, papaja, kungull.
Pije: lëng karrote.
Ngjyrat Çuditërisht gjallë ushqim dhe të njëjtën shije pazakontë - kjo është ajo që ju do të mbani mend këtë ditë. Përveç kësaj, kundërsulm ju jepni trupin në formën e carotene, e cila është një antioksidant i fuqishëm.
Gjatë gjithë ditës ju duhet të pini 1 litër lëng karrote.
E premte - purple
Produkte: manaferra, boronica, kumbulla të thara, rrush të errëta, boronicat, currants zi, patëllxhan.
Pije: lëngje nga manaferrat.

Si ngjyrat nga vjollcë të zezë korrespondon vetëm perime dhe fruta (ushqim vjollcë prishur nuk llogaritet), pastaj e premte për të përfshirë më shumë ditë Berry-fruta. Përfshirja e rregullt në dietën e këtyre produkteve ka një efekt pozitiv në sistemin e qarkullimit të gjakut të trupit. Ata mbrojnë nga anemia dhe leucemia. Shumë i dobishëm për gratë si normalizimin e ciklit menstrual.
E shtunë - e verdhë
Produkte: kajsi, pineapple, speca, misri të verdhë, mjaltë, vezë e verdhë veze, mollë të verdhë, djathë pjekur verdhë.

Pije, birrë të lehta, lëng pineapple.
Pas preferencat shije modeste në ditë, që do të babbling, "stomakun pushime". Ju mund të lejojë një pak më shumë se vetëm fruta dhe perime, por mos abuzojnë atë. Dhe në të njëjtën kohë nuk do të humbasë mundësinë për të "rifreskuar sыtney", sepse ditën duhet të jetë i uritur.
E diel - pa ngjyrë
Mbaro dietë shtatë-ditore mbështetet në ngjyrë të përputhen ditë uritur. Kjo është e gjitha që ju mund të përballojë është pije për ditë 2 litra ujë mineral pa gaz. Për ta bërë më të lehtë për të lëvizur të uritur, ju mund të marrë një dush të nxehtë.

Përndryshe, ju mund të përdorni së bashku me ujë dhe hirrë. Kjo do të sjellë vetëm përfitime shtesë. Ajo promovon sekretim i carcinogens dhe nitrateve pastron mëlçisë dhe gjakut, ul kolesterolin, përmirëson traktin gastrointestinal.

Që nga çdo dietë, i projektuar veçanërisht për humbjen e kilogramëve shtesë, ju mund të përshtateni ushqim, dhe, të themi, të bëjë një ditë pa basturma kuqe (rreth 300 kalori në 100 g). Në ditët e tjera ju mund të vidyazykatysya e patate, birrë dhe djathë. Duke i kushtuar më shumë vëmendje për fruta të freskëta, perime, manaferrat dhe fruta, ju do të arrijë sukses më të madh në luftën kundër peshë.

Një dietë projektuar për 7 ditë, duke përfshirë edhe sasi të mjaftueshme të vitaminave dhe mineraleve, por nuk ndalem në atë kohë. Ndërsa në qoftë se nuk ishin, por përbërja e produkteve është mjaft e ngushtë dhe nuk përfshin të gjitha të nevojshme për funksionimin normal të ushqyesve.
Para se të përdorni ndonjë dietë, duke përfshirë edhe këtë, është më mirë që të konsultoheni me dietës.