Drithëra dietik dhe drithëra për trupin


Drithëra të furnizimit me karbohidratet e trupit (drithëra të ndryshme që ato përmbajnë 65-77%), proteina bimore (7-12%), yndyrë (6%), minerale dhe vitamina. Ky artikull do të diskutojnë çështjet e mëposhtme të drithërave dhe dietë drithëra për trupin.
Bollgur
Bollgur, kënaqur mbështjellë (steamed dhe rrafshuar kokërr tërshërë), bollgur (miell me kokrra tërshërë) formojnë një supë rrëshqitës është i përzier me qumësht është një trajtim i mirë diete e sëmundjeve akute dhe kronike të stomakut, zorrët. Të gjitha drithërat dietë tërshërë janë të pasura me methionine dhe choline. Në dridhë i zhveshur tërshërë yndyrë acide yndyrore të pangopura të mjaftueshme, ato mund të përdoren në atherosclerosis arterie dietë, sëmundje të mëlçisë. Polyphenols izoluara tërshërë drithëra me kashtë tërshërë, të ndihmojë për të zvogëluar përqendrimin e kolesterolit dhe lipoprotein densitet të ulët në gjak.


Bollgur pa sheqer per indikacionet mjekësore të përfshira në të ushqyerit e pacientëve me diabet, si niseshte bollgur tërshërë ndarë ngadalë.

Oats supë ka efekt hypoglycemic është përdorur në urolithiasis dhe cholelithiasis. Nga numri i yndyrë bimore (62%) gjellë e bollgur superiore të gjitha drithëra të tjera dhe për këtë arsye shumica e kalorive. Ata kanë shumë magnez, fosfor. Kripërave minerale, proteina dhe vitamina (grupi B) e përbërë nga bollgur përcaktojë përdorimin e saj në anemi. Drithëra Toloknyanыe janë gjithashtu të dobishme në lëndimet traumatike (fraktura, plagët, djegiet). Sasi të mëdha të pektin në supë e bollgur me proteina dhe niseshte mukusit të lejojë përdorimin e pjatave nga bollgur për kanalizimet zorrë, dhe kontaminimi me metale të rënda. Bollgur, tërë bollgur dhe mbështjellë oats bollgur përmban 100 g dhe 120% ujë, 122 119 dhe 131 g% proteinë me 58% dhe 62 g yndyrë, 683 654 dhe 657 g% karbohidratet, 1821 dhe 17% g fije dietetike. Kalori është respektivisht 357 345 dhe 355 kkal për 100 g.


Bollgur
Bollgur bërë nga gruri. Ajo përmban sasinë minimale të fibrave (02%), të ziera shpejt e butë dhe gatishmërinë për të absorbuar ujë më shumë se 6 herë volumin e saj. Karbohidratet, proteina, yndyrna nga bollgur ndarë në një tension të traktit gastrointestinal relativisht të ulët. Bollgur lëngshme përfshijnë dietë të përshkruara për sëmundje të traktit gastrointestinal dhe pas operacioneve në stomakun dhe zorrët. Munk është një ulcerat diete produkt i shkëlqyer, gastrit dhe sidomos kolit. Aktualisht hekurit bollgur, bakër, zink, kobalt, në lidhje me të cilën krem ​​e grurit me qumësht është një mjet i mirë për anemi. Ajo duhet të kihet parasysh se përdorimi bollgur mund të çojë në përkeqësim të pancreatitis kronike, cholecystitis dhe cholelithiasis, tendosje kursin e diabetit. Bollgur përmban 140 g% ujë, 12 g% proteina, 07% yndyrë g,. 733% g karbohidratet, 10 g fibra dietetike%; 120 mg% të kalium, sodium 22 mg%, 5% magnez, 20 mg kalcium%, 23 mg% të hekurit, vitamina B, vitaminë PP. Kalori - 326 kkal per 100 g.


Mel
Miell i bluar trash meli, të bëra nga mel, të pasura me minerale, veçanërisht kalium dhe magnez. Për amino acid përbërjen e proteinave për miletit trupit të dytë vetëm për të proteinave në hikërror bollgur. Millet përmban një yndyrë të madhe në krahasim me drithëra të tjera, nga të cilat gjellë është gatuar shpejt hirkne kështu; është më mirë për t'u përgatitur për një ditë. Ju mund të përfshijnë qull mel dhe supave me mel në dietat e të ushqyerit klinike në sëmundjet e sistemit kardiovaskular, dietë anemi, mëlçisë dhe sistemit nervor. Millet rrit aciditetin, kështu mel qull kundërindikuar në ulcera peptike dhe gastrit. Kur gastrit me aciditet të ulët meli mund të përdoret, sidomos në lidhje me kungull. Meli Përbërësit: 140 g ujë% g% 120 proteina, yndyrë, 29 g% g karbohidratet 693% fije dietetike e 07%. Vlera e energjisë është 334 kkal per 100 g.


Oriz
Rajs përmban një sasi minimale për të trupit yndyrë 04%. Enët më të butë janë supë baltak me qull oriz dhe pure oriz. Oriz supë të pasura me niseshte dhe komponent mukoze të dobishme në sëmundjet e stomakut me aciditet dhe si një mjet për konsolidimin e kolit. Në diabet dhe enët oriz kapsllëk janë të kundërindikuar. Rajs shkon mirë me qumësht, mish, perime dhe fruta. Në oriz mesatare përmban 140 g% ujë, 73 g proteina%, 20% yndyrë, 63 g g% karbohidrate, 9,0 g fibër%. Kur lustrim dhe kërcëllimë kokrra oriz pothuajse tërësisht zhvishem hequr, të pasur në fibra papërpunuar dietetike, e cila përmirëson thithjen e saj, por të çon në shumë humbje "të vitaminave.


Hikërror
Proteinat hikërror në përbërjen e tij aminoacideve për trupin konsideruar më të vlefshme. Buckwheat është e pasur me vitamina, dhe numri i karbohidrateve, proteina dhe yndyra ajo ka avantazhe mbi drithëra të tjera ". Buckwheat është e pasur me lecithin, methionine, choline, fosfolipide, prandaj përdorimi i saj në sëmundjet e mëlçisë. Pronat Lipotropic miell hikërror është përdorur edhe në sistemin kardiovaskular dietë. Buckwheat është përdorur si një agjent forcim. Ajo nxit formimin normal të gjakut. Qull lëngshme dhe të trashë ashtuquajtura Smolensk prosmyknula përfshihen në dietë në disa sëmundjet e stomakut dhe zorrët. Hikërror dietik fibër pak komplikojë riciklimi asimilimin e proteinave dhe niseshte, sepse qull hikërror në një sasi të vogël të përfshirë në dietën e diabetikët. Buckwheat zvogëlon aciditetin dhe intensitetin e jargëzim që duket gojën të thatë. Në hikërror mesatarisht përmban 126 g% proteina, 26% gram yndyrë, 680 gram të karbohidrateve%. Kalori është rreth 300 kalori në 100 g.