Ushqimi para takimit Vitin e Ri


Çdo grua dëshiron të jetë tërheqës dhe simpatik, por sidomos - në Vitin e Ri. Unë dua të humbni dhjetë vjet kështu, shpëtoj nga kg ekstra vënë në një fustan të bukur dhe të verbuar për përmbushjen e Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri pikë. Çdo gjë është në duart tuaja, dhe për të ndihmuar të arritur qëllimin për të ndihmuar Vitit të Ri dietë. Subjektet e nenit - dietë para takimit Vitin e Ri.
Natyrisht, në kohë për Vitin e Ri mbetet shumë pak. Por edhe javë të mjaftueshme për të humbur dy ose tre kilogram, të ndryshojë, të ndjehen mendjelehtësi. Unë nxitoj për të paralajmëruar: një test për drogë farmaceutike për humbje peshe ose shtojcave dietik shumë e rrezikshme, sepse ata nuk i përshtatet të gjithë dhe shumë prej tyre kanë contraindications.


Dhe një tjetër pikë e rëndësishme: në mënyrë që të ketë kohë për të kthyer në takimin e shumëpritur Vitit të Ri, dietë të rreptë trupi nuk ka nevojë për ta! Sigurisht, me ndihmën e tyre, nuk ka humbje peshe shpejtë. Por ne duhet të kujtojmë: më shumë "shpejtësi" dietë, rezultati nestiykishe (dmth mundur fituar peshë të shpejtë pas dieting). Një dietë projektuar për 7 ditë, lejohet përdorimi i sasive të vogla të ushqimit, por kalorive të mjaftueshme. Të bësh të gjitha rregullat e këtij dietë për një javë ju mund të humbni deri në 2 kg.


Kjo dietë kam përdorur shumë herë, bëri disa ndryshime. Nëse uria dietë ende filluar të ndjekin atë pa thyer udhëzimet dietë, kam hyrë në rrugën e mëposhtme. Gjeni se cilat produkte janë të rekomanduara për përdorim në këtë ditë, dhe pastaj të përdoret atyre çdo 2-3 orë. Më lejoni të shpjegoj me një shembull. Supozoni, për drekë përkisnin 200 gram mish dhe sallatë perimesh. Pra, unë së pari ngrënë mish, dhe dy orë-1/2 servings e sallatë, pak më vonë - të marule. Këtu është një manovër! Nga rruga, mjek diete beson se një ndryshim i tillë futur në dietën e lejuar dhe nuk ndikojnë në efektivitetin e saj!


Ndonjëherë dietë prag të rasteve të shumta dhe nxitim shumë e vështirë. Çfarë ndodh nëse ende duan pak për të humbur peshë? Ju mund të përdorni një koktej të veçantë. Ajo suppresses uri, ul oreksin, aktivizon metabolizmin, e cila çon në tepricë aktive yndyrë djegur. Koktej mund të gatuaj vetë. Për ta bërë këtë, përzierje 100 g pa yndyrë kos me 100ml qumësht të ulët yndyrë ose qumësht i thartuar. Ju lutem vini re se një pjesë e koktej të miratuar për 30 minuta para vaktit kryesor, i jep një ndjenjë të ngopje dhe kështu më tej redukton ushqim me kalori me 25%. Gjatë ditës lejuar për të konsumuar një koktej 2-3. Rezultatet nuk janë të këqija - një javë pa ndryshuar dietën, humbjen e peshës është 15 kg. Dhe në qoftë se në kohën e përdorimit vidyazykatysya buke, shkuar pastaj ekstra 2 kg! Mëngjesin e parë dhe të dytë për çdo ditë të njëjtën dietë - një filxhan kafe ose çaj pa sheqer, 50 gram djathë, një fetë bukë thekre.


E hënë
Darka: 1 filxhan kos, 100 gram djathë, 2 portokalli ose lëng molle.
Darka: 150 gram yndyrë të ulët djathë vilë, 1 vezë të ziera, çaj.
Dreka: 150 g mish pule të zier, 2 kastravec të freskëta, një fetë bukë thekre dhe çaj.
Darka: 200 gram yndyrë djathë të ulët vilë, 50 gram djathë të ulët yndyrë, bukë, 1/2 filxhan qumësht.
Dreka: 200 g peshk të zier, 1 portokalli ose mollë lëng.
Darka: 200 gramë sallatë jeshile, 2 vezë të ziera, 1 domate, bukë dhe çaj.
Dreka: 200 g mish pule të ziera, sallatë me 2 trangujve të freskëta dhe domate, bukë dhe çaj.

Darka: 200 g marule, 1 vezë, 50 gram yndyrë pa sallam, bukë, lëng.
Dreka: 200 g djathë të ulët yndyrë, sallatë frutash me çaj portokalli dhe dardhë.
Darka: 100 gram mish, 1 vezë, 1 domate; bandë të çajit të gjelbër.

E shtunë
Darka: 1 filxhan dhallë, 2 mollë ose 1 portokalli.
Darka: 120 gramë yndyrë djathë të ulët gjizë, 1 filxhan qumësht.
E diel
Dreka: 200 g mish i zier, sallatë perimesh me kastravec, bizele të njoma dhe domate, çaj.
Darka: 100 g djathë të ulët yndyrë, bukë, 100 gram sallatë të gjelbër dhe çaj.