Kalori shumica pije popullore kafe


Kafe si pjesë e jetës sonë që ne nuk e imagjinoni mëngjes pa një filxhan pije aromatik pafytyrë. Na vjen keq, por në shtëpi, ne nuk mund të përballojë të gjitha hulumtimet në mënyrë të pirë. Sepse kafe ne jemi duke pritur për masën e opsioneve dhe ne mund të përballojë për të eksperimentuar dhe të zgjedhin nga një numër i madh i ofruar më të shijshme, flavorful dhe unike.
Nëse besoni se vetëm këtë ato ndryshojnë, atëherë ju jeni të gabuar. Kalori shumica pije popullore kafe janë të ndryshme si përbërjen e tyre. Informacioni i mëposhtëm do të jetë e dobishme kryesisht për ata që janë të shikuar shifrat e tyre, sepse jo të gjithë pini aq e padëmshme në aspektin e kalorive.Kalori shumica pije popullore kafe
Le të jetë i njohur për ju se 200 hrayazytsi kafe terren filxhan përmban vetëm 2 kalori. Dhe ata janë të formuar nga një sasi të vogël të proteinave dhe acideve yndyrore monounsaturated. Komponenti i fundit shpesh çon në faktin se ne nuk jemi të kënaqur me shijen e kafesë. Kokrra zmadhuar ose djegur prodhuar vaj, por ruajtjen afat-gjatë, ata nuk janë të dizajnuara. Nëse ata janë të destinuara që të ruhen për një kohë të gjatë, ajo do të prishin pije dhe t'i jepte një shije të prishur.


Shpesh duke folur në lidhje me kafe, si produkt vыsokokaloryynom duhet të kuptojnë se nga vetë ajo nuk është, dhe rritja vlerësim është për shkak të një shumëllojshmëri të flavorings. Kafeina është mjaft e hidhur, kështu që duke u përpjekur për të zbutur shijen e pije kafe, shtojmë atë jo vetëm sheqer, por edhe qumështi. Dhe shpesh nuk kemi pirë kafe në gota të vogla dhe të qarqeve të mëdha. Dhe ajo që është, sheqer më të shtuar dhe qumësht. Sigurisht, nuk është e nevojshme dhe shumë njerëz preferojnë të vërtetë, paprishur aditivëve të ndryshme shijen e kafesë. Por si yazykatsya, shije dhe ngjyrë


Kafe në shtëpi është shumë e ndryshme nga ato që ne ofrojmë kafenetë specializuara. Prezantimi origjinale dhe shije të detyruar të bien trazirave në dashuri me këtë pije.
Tani mendoj. Ju jeni një të vazhdueshme "kofemankoy" dashuri për t'u ulur në një kafene, por me kujdes të shikojnë peshën tuaj, e konsiderojnë kalori ushqim ngrënë, duke mos marrë parasysh pije kafe kalori. Në fund të fundit, vetëm kategori pije ekspres përmban rreth 160 kalori. Dhe të gjithë për shkak se ata janë holluar kryesisht qumësht, jo ujë. Shtoni në këtë krem, shurup sheqeri dhe voila - kjo nuk është aq shumë kafe qumësht aq e ëmbël me shijen e kafesë.


Bug fixes dhe të mësuar më shumë në lidhje më të zakonshme pije kafe kalori.
Emri i vëllimit pije (p) Kalorive
1. Natyrore kafe - 226 2
2. Instant kafe - 226 4
3. kafe Starbucks, natyrore - 450 5
4. Starbucks SHBA - 45.015
5. McDonalds Kapuçin - 450.130
6. Starbucks kapuçin - 450.140
Latte 7. McDonald - 450.180
8. Starbucks Latte - 450.220
9. Starbucks Mocha (pa krem) - 450 290
10. McDonalds Mocha - 450.330
11. Starbucks Mocha (me krem ​​whipped) - 450 360

12. Starbucks çokollatë e nxehtë (pa krem) - 450 360
13. Starbucks vanilje frapuchyno (krem) - 450 430
14. Starbucks Mocha me çokollatë të bardhë dhe shurup nenexhik (krem) - 450 560

Mbresëlënëse, por kjo nuk është e gjitha. Nëse dëshironi të shtoni kafe mund që ju të specifikojë, dhe ajo gjithashtu përmban disa kalori.

Kalorive kafe aditivëve (1 lugë gjelle)
1. skremuar qumësht - 5
2. Whole qumësht - 9
3. krem ​​lehta perime (të pijshëm) - 10
4. Salcë të ulët-yndyrë krem ​​perimesh (të pijshëm) - 20

5. McDonalds krem ​​të lëngët për kafe - 20
Krem 6. perime (të pijshëm) - 20
7. përzierje e qumështit dhe krem ​​në pjesë të barabarta - 20
Perime 8. lehtë kimik krem ​​- 25
9. krem ​​kimik perime - 33
10. krem ​​salcë perime (të pijshëm) - 35
11. Low-yndyrë krem ​​perimesh salcë (pluhur) - 40
12. krem ​​salcë perime (pluhur) - 45
13. Sheqeri - 48
14. Krem - 52

Tani ju jeni të përgatitur plotësisht, por të gëzojnë të njëjtën pije që ju pëlqen.