Zakonet negative të hahet në njerëz


Pothuajse të gjithë ka një problem me ushqimin. Dhe shumica e këtyre problemeve origjinën në fëmijërinë e hershme, kur fëmija merr përdorur për një lloj të caktuar të ushqimit, kur ajo fillon të perceptojnë procesin e thithjes së ushqimit si diçka më shumë se vetëm karburantit për të mbështetur trupin tuaj. Prandaj, shprehitë negative të hahet në njerëzit kanë karakter zjarrtë, se ndryshimi nuk është e lehtë.
Ejani me një dietë të shëndetshme mund të duhet vetëm për të vlerësuar me urtësi burimin, dmth ku bëjnë këto zakone, dhe atë që ata janë. Pastaj ju mund të zhvillojnë një strategji dhe të veprojë në harmoni me të.Ndër zakonet negative dhe është një vend i përhershëm në dieta të ndryshme. Shumica e vajzave dhe grave të shpenzuar në to të madhe të jetës së tij. Shumica dietë të ulët kalori është shumë e vështirë ose e pamundur për të ndjekur. Kufizime të vazhdueshme në dietë të ndikojë negativisht personin si fizikisht dhe emocionalisht, si rezultat i sulmeve të ndodhë overeating. Përveç kësaj, pothuajse të gjitha dietat reduktuar metabolizmin dhe të çojë në sosje e mases muskulore. Ushqim i kufizuar impuls i ngadalshëm person i aftë, të zvogëlojë temperaturën e tij të trupit. Gjithashtu reduktuar rrjedhën e ushqyesve në trup që herët a vonë të çojnë në humbjen e shëndetit. Dietë të ulët kalori shkakton ndryshime në humor, një person ndjen depresion të brendshme, si ajo bëhet më pak energjik.

Negative tjetër është zakon ushqim overeating. Overeating apo lakmi është të ushqyerit e pakontrolluar dhe i sëmurë, në dispozicion në shumë njerëz. Disa njerëz për shujtë mund të marrë disa mijë kalori. Për shumë, ushqimi është një droge, dhe ata ob'yidayutsya kur ato ndodhin probleme në jetë dhe pa marrë parasysh se ato janë të mëdha apo të vogla. Tendenca për ushqim të tepërt është e natyrshme për shumë njerëz në terren. Ajo duhet të jetë e qartë se kjo nuk mund të zgjidhë problemet veprime të tilla përkeqësojnë kundërtën situatën edhe më tej, pasi përveç problemeve tashmë, nuk është një problem i ri i overeating që pengon një person shumë.


Grykësi është shumë e dëmshme për shëndetin e njeriut, sepse ajo suppresses sistemin imunitar. Përveç kësaj, ushqimi i tepërt mbingarkesë të gjitha sistemet e trupit, njerëzit shpesh pini sasi të mëdha nuk është e dobishme fruta dhe perime, patate të skuqura, ëmbëlsira, candies, apo salcice. Siç e dini, ata përfitojnë trupin nuk prodhojnë, por vetëm dëm. Për të kapërcyer këtë zakon duhet, së pari ndalet dënojnë dhe fajësojnë. Ju gjithashtu duhet për të ndaluar përdorimin e ushqimit si një kurë për të gjitha problemet në jetë.

Zakonet negative të hahet mund të quhet dashuri e tepruar për të ëmbël apo të kripur. Njeri i pangopur është kudo. Ata mund të hani ëmbëlsira gjatë gjithë ditës. Është e sigurt të them se mall për ëmbëlsirat është e barabartë me varësinë e drogës. Duke folur të ëmbël, atëherë njerëzit janë më të tërhequr për të desserts yndyrore, të tilla si akullore, ëmbëlsira, çokollatë, që është vendi ku yndyrë dhe sheqer janë së bashku. Yndyrna të bërë pasta ose desserts shumë aromatik dhe e shijshme.

Çfarë mund të bëhet në këtë rast, si për të hequr qafe të shprehive negative vazhdimisht hanë ëmbëlsirat? Gjëja e parë që bëni është të hani 4-5 herë në ditë në doza të vogla. Këto pjesë të moderuar nuk do të japë sheqerit në gjak rritet, e cila nga ana do të parandalojë shfaqjen e dëshirës për të ngrënë diçka të ëmbël. Gjithashtu gjatë ditës për të ngrënë një shumëllojshmëri të karbohidrateve, ato kontribuojnë në nivelin e serotoninës ishte normale. Gjithashtu, dietë duhet të përfshijë proteina, pasi ajo është në gjendje të mbajë ndjenjë më të gjatë të ngopje, dhe njerëzit duan të hanë vetëm disa orë.

Për të kapërcyer dëshirat sheqer ushtrim ndihmë, fakti është se gjatë ndonjë aktivitet fizik në tru prodhuar edhe substancë dhe përdorimin e enët e ëmbël. Ky studim tregoi edhe njerëz të cilët rregullisht angazhohen në sport më pak ha tepër dhe kanë shumë më pak mania e ushqimit, dhe të gjitha për shkak se ata kanë më shumë endorphins në tru se sa njerëzit të cilët çojnë një mënyrë jetese i ulur.

Ajo gjithashtu duhet të përmendim se në qoftë se ju doni disa qëndrime ëmbël ushqim të përballojë për të ngrënë, sepse dëshira për një kohë të gjatë në paraburgim mund të çojë në qejf të hahet ju sulmojnë. Por në këtë rast është që të hani atë që ju doni, jo ndonjë gjellë diete, të tilla si zëvendësimin e trupit tuaj ju nuk do të jetë i mashtruar, ai e di se ai nuk do ta bëjë këtë. Vetëm hani një pjesë të vogël të ëmbëlsirave të cilat ju doni të gëzojnë për shkak se ajo nuk është e nevojshme të hani një paketë të tërë apo kuti.

E njëjta gjë vlen edhe për pasionin e ushqimeve të kripura, edhe pse dallimi është se njerëzit mësuar veten me konsum të madh kripë, dhe për këtë arsye duhet të largoj veten gradualisht. Çdo ditë, duke reduktuar sasinë e kripës. Në fund të fundit, kripë tepërt në trup çon në probleme të ndryshme shëndetësore dhe ajo premenstrual dhimbje dhe sëmundje të veshkave dhe hipertensionit.

Një zakon i përbashkët negativ i shumë njerëzve është se ata hanë ushqim shumë junk. Çfarë një ushqim të padobishme? Ky është ushqim që nuk përfitojnë trupin. Është interesante se ushqimi i tillë është në dispozicion kudo dhe të gjithë shumë, edhe pse ata e dinë në lidhje me ndikimin negativ do të vazhdojë të marrë atë. Pse ajo tërheq një numër të madh të njerëzve? Si një opsion ushqim shumë të thjeshtë dhe të kuptueshme nuk kërkon shpenzime të mëdha të kohës, mund të blihet dhe të hahet menjëherë.

Përveç prodhuesit të tilla të ushqimit të shtoni flavors të ndryshme që shkaktojnë varësinë edhe të njerëzve. Nuk ka kuptim që të heqin dorë ndjeshëm nga ajo që ju me të vërtetë pëlqen, sepse të gjithë mendonin se ju do të jetë vetëm në lidhje me ushqimin. Së pari ne duhet të përpiqemi për të reduktuar pjesën e ushqimit të tillë, dhe më vonë, pas realizimit të uselessness dhe madje edhe dëmet e ushqimit të tillë, ju të heqë dorë në të, por ajo do të jetë personi i vetëm në vendimin tuaj të ndërgjegjshëm.