Efektet negative të snacking shpejtë


Shumica prej nesh janë të njohur me situatën e mëposhtme: nuk ka mëngjes në mëngjes, ne fillojmë për të kënaqur urinë dhe chyzburherami hamburger tyre, rrotullon të nxehtë me suxhuk skuqur, dolli me bllokim ose badiava vajra, sanduiçe të thjeshta me sallam, djathë, vajra gjalpë.
Sigurisht, komoditetin e rostiçeri të shpejtë natyrisht, sepse ky ushqim mund të jetë i gatuar shpejt dhe të hani, për shembull, në rrugën për në garazh ose makinë apo në zyrë për një filxhan kafe në mëngjes ose çaj. Për më tepër, ajo është mjaft e kënaqshme dhe e shijshme.


Por disa njerëz mendojnë për pasojat negative të snacking shpejtë mund të na çojnë për të presin. Një prej tyre - plotësinë dhe trashje, një tjetër - zhvillimi i sëmundjeve të ndryshme që lidhen me të qenit mbipeshë.

A është e drejtë, ata të cilët tha se "të shpejtë" sanduiçe gjendje në një kohë rekord rezultoi në një sërë kg shtesë. Ajo rezulton të drejtë. Është e njohur se një reduktim të ndjeshëm në aktivitet fizik në vendin e vazhdueshme në zyrë apo, për shembull, në audiencë, si dhe zvogëlimi i pushtetit duhet të jetë shkak për një reduktim të ndjeshëm në sasinë e energjisë së konsumuar, dmth ushqim. Ndryshe ne përballet pasojat negative në formën e peshës së tepërt dhe sëmundje të lidhura të tilla si sëmundja kardiovaskulare, hipertension, diabetit dhe edhe prishjen e dhëmbëve.


Megjithatë, ne kryesisht mendojmë se snacking shpejtë trupi ynë merr jo shumë yndyrë - vetëm një sanduiç është arsyeja pse efektet e listuara më sipër negative të ushqimit të shpejtë, ne thjesht nuk zahrozhuyutnaspravdi ne jemi të gabuar, si përgatitet në sanduiçe nxitim të gjitha llojet e shijshme mbushjet shumë vetë yndyrë. Pas të gjitha, ata ende duhet të shtoni dhjamin që është shtuar gjatë gatimit meze të lehtë të tillë të shpejtë. Me pak fjalë, ne të merrni kolesterol dhe nuk zhduket kalorive shtesë.

Për më tepër, ne e dimë shumë yndyrë në dietë është faktori më i rëndësishëm që çon në peshë të tepërt. Por për të shkatërruar qelizat e yndyrës nuk mund të formohet, ata mund të bëjnë vetëm të ndryshojë madhësinë e saj. Dhe kjo duhet të bëjë punë të madhe.

Pasojat e tjera negative të përdorimit të ushqimit të shpejtë - një formacion në carcinogens stomak. Fakti që shumica e salcice, salcice dhe produkte të tjera të mishit janë nitratet, të sigurojë produkteve ngjyra të përshtatshme. Në drejtësi duhet theksuar se vitamina C mund të bllokojnë formimin e carcinogens, por ata janë të pasur, veçanërisht lakra, frutave agrume, currants zi, domate dhe disa lloje të mollë. Sigurisht, këto produkte bimore nuk janë aq të lehtë për të kombinuar ose sallam i tymosur, për shembull, proshutë. Përveç kësaj, imagjinoni një njeri që u hahet në arrati në paralel sanduiç rrush pa fara e zezë, e vështirë. Së fundi, është e nevojshme të përmendet se produktet e ushqimit të shpejtë zakonisht përgatitur duke përdorur tiganisje, por ajo gjithashtu çon në formimin e carcinogens.

Pra, shumë prej nesh hani ushqime të shijshme dhe yndyrore që i japin një ndjenjë të ngopjes dhe nuk kërkojnë përçapje të plotë. Pastaj vëreni se ata kishin bërë rrobat preferuar dhe të vijnë në dëshpërim e asaj mbipeshë detyrojnë ata që të veshin të gjata, sweaters gjerë dhe këmisha permase.

Si rezultat, njerëzit fillojnë të ndajnë me njëri-tjetrin të fshehtat e dieting më të paimagjinueshme pa menduar për atë që qëndron shkaku i vërtetë i problemeve të tyre. Por sot ka njerëz që mendojnë dhe të hanë në mënyrë të ndryshme. Për fat të mirë, tani një numër në rritje i njerëzve sesa në dietë është e dominuar nga karbohidratet, fibra, vitamina, elementët gjurmë. Dietë në mënyrë më të shëndetshme dhe të ekuilibruar është konsideruar si një menu të tepërta fruta dhe perime, shpezë dhe mish pa yndyrë, drithërat dhe produktet e qumështit.

Nëse ju ende nuk besojnë në pasoja negative ushqim hollë, japin disa statistika. Çdo njeri lechaschyysya dytë e obezitetit dhe sëmundjeve të tjera të lidhura me të, është një vizitor i rregullt i restoranteve dhe restorant ushqimi të shpejtë.
Në terma të mjekësisë, ushqim hollë - është ushqim neyyazytsirno dëmshme. Nutritionists këshillojnë të përdorin atë shpesh. Megjithatë, përvoja tregon se paralajmërimet e tilla shpesh marrim seriozisht.

Nëse ju ende nuk mund të vidyazykatysya nga kjo menu, provoni të paktën disi të ndryshojë përbërja e produkteve të përfshira në të.

• Së pari, të zëvendësojë bukë të bardhë me bukë të bërë nga miell gruri. Çmimi i bukës misri është i ulët, dhe ju mund të blejnë në shumë dyqane dhe buke. Përveç kësaj, ka disa varieteteve të bukës misri, ajo shtoi bollgur rrush i thatë, lulekuqe. Dhe në vend të rrotullon gjalpë duhet të merren të freskëta. Rastësisht, në një fetë bukë përmban gati dy herë më pak kalori se sa një gjysmë copë djathë, të cilat ne shpesh e bëjnë sanduiçe. Megjithatë, kjo vlen për djathë konvencionale yndyrë. Sot, dhe për atë që ju mund të gjeni një zëvendësim, djathë të ulët yndyrë.


• Së dyti, përgatitjen e sanduiçe, përhapet në një fetë e bukës gjalpë dhe bllokim me fruktoza ose djathë të ulët yndyrë.
• Së treti, një shtesë e mirë për bukë mund të jetë domate, perimet jeshile, kërpudha, herbs të ndryshme të freskëta.
• Së fundi, të përpiqet të mësohet veten me faktin se, ndjenja dëshirë nezboryme për të përtyp në diçka, ju nuk blej qentë e nxehtë dhe hamburgerë, dhe mollë, kumbulla të thara, kajsi ose edhe fara konvencionale. Kjo është të paktën ajo që ju mund të bëni për shëndetin tuaj!