Desserts të ulët-kalori për të dashuruar ëmbël


Pothuajse çdo grua - një njeri i pangopur. Të lumtë, dhe e bën dashuri në qoftë se ju dëshironi. Mos hani ëmbël nuk ka, dhe nuk jep nevojshme. Gjëja kryesore është që të gjejë alternativë të dobishme dhe në mënyrë të barabartë të shijshme. Trupi ynë i ëmbël është e nevojshme. Kur sëmurë, depresion e ëmbël me të vërtetë mund të ndihmojë. Kjo është vetëm e nevojshme të dinë se desserts të ulët-kalori për të dashuruar ëmbël mund të hani pa sakrifikuar shifër. Desserts janë të ndryshme, ju vetëm duhet të zgjidhni të ulët kalori.
Pra, çfarë mund të ëmbëlsirat për dieters?


Alte. Ai është shumë bujar dhe të dobishme. Gjeni një kompani që preferon përbërësit natyral. Marshmallows janë bërë nga pure molle, melasë, bardhë veze dhe pluhur. Megjithatë, masa ende kërkon 1-2 sende me çaj dhe jo më shumë.

Marmelatë. Ajo gjithashtu duhet të jetë e natyrshme dhe nuk spërkatën me sheqer. Marmalade mund të jenë të përgatitur edhe në shtëpi, kjo është një nga recetave:
- Gjysma një gotë me lëng portokalli;
- Një gotë e gjysmë lëng limoni;
- 150 ml ujë të ftohtë;
- 300-350 gram. sheqer;
- Portokalli zhvishem - 20 oz.

- Lemon gjallëri - 20 oz.
Përgatitja: lidhë ujë, limoni dhe portokalli zhvishem, vlim në ngrohjes mesme për 6-8 minuta. Tendosje dhe shtoni xhelatinë, llokoçis deri xhelatinë tretur. Pastaj shtoni sheqer dhe shpërndajë atë plotësisht. Në fund, shtoni lëng limoni dhe portokalli, të ftohtë. Bosh ose e mobiluar: një film kapem formë silikoni, vend në frigorifer për 10-12 orë. për të përfunduar fuqizim. Me një dëshirë të fortë mund të Bordit ose sipërfaqe tryezë spërkatën me sheqer kafe dhe kthyer atë në jellies me formën, prerë në copa.


Vezë e rrahur. Kjo është bërë me të bardhë veze dhe sheqer. Pra, në të pranishëm sheqer vezë e rrahur, por nuk ka yndyrë dhe miell të bardhë. Përveç kësaj, ajo lehtë mund të bëhet në shtëpi. Vezë e rrahur Receta me arra:
- 3 bardhë veze;
- 150 gr. sheqer pluhur;
- 150 gr. Çdo arra;
Përgatitja: pres arra duke blender, lëvizje bardhë me një majë e kripë, shtoni sheqer dhe për të sjellë poshtë formimin e pikut të mirë të fortë, min. 7-8 Shto arra dhe llokoçis butësisht. Vajra Deco apo yndyrat vë pergamenë, të vënë pjesë të vogla. Ngroh paraprakisht furrë në 100 gradë dhe piqem në një temperaturë vezë e rrahur 1 orë.


Pilulë. Ai përbëhet nga fruta të ndryshme apo manaferrat. Gjithashtu, ju lehtë mund të gatuaj në shtëpi.
Ëmbëlsirat Lindore. Kushtoj vëmendje për përbërjen dhe përmbajtjen kalori të produktit.
Med. Ai është i gjithanshëm, mund të shtoni kudo. Por nuk e teproj. Kujdes Produkti shkakton alergji.
Çokollatë e errët. Blej vetëm çokollatë natyrore. Dhe gjithashtu hani atë në moderim.
Gjizë tavë. Desserts bëri me djathë të vërtetë e shijshme, dhe ata kanë pak kalori.
Fruta pelte. Për të dashuruar ëmbël, ëmbëlsirë të madhe.

Fruta të thata. Ato mund të përdoren, por me kujdes, pasi ato janë mjaft të kënaqshme.

Mbani mend, vetëm ujë nuk ka kalori. Pra edhe shumica e desserts të ulët-kalori mund të shkaktojë dëme shifër, nëse ju hani ato në sasi të mëdha. Në anën tjetër, në qoftë se ju ende nuk e dëshironte diçka dietë, ha. Një pjesë e vogël e ëmbëlsirë nuk do të dëmtojë figura tuaj. Vetëm të ndaluar, të ndaluar, jo shpesh.
Gjithashtu mos harroni se të gjitha këto goodies për të ngrënë më të mirë 1400 pm vonë padëshirueshme. Jo, ju me siguri mund të hani çfarë të doni dhe sa të doni, por pastaj harrojmë për humbjen e peshës. Nëse jeni duke e lexuar këtë temë, ju jeni një grykës dhe ende ju dëshironi të humbni peshë. Me kërkesën tuaj, ne duhet të shtoni dhe përpjekje. Pa përpjekje asgjë nuk do të ndryshojë. Mos harroni këtë!