Përmirësimi i trupit përmes dietë krupyanoyi


Gjithkush e di se çelësi për një pamje të mirë, të shëndetshme të lëkurës, flokët, thonjtë, copa dhe të qenit e bukur është shëndeti i brendshëm i trupit të njeriut. Sëmundjet që prekin organet e brendshme të ndikojë në pamjen dhe humor. Shumica e problemeve shëndetësore që lidhen me shkeljet e traktit gastrointestinal, mëlçisë dhe traktit biliar. Pra, si mund të të ndihmojnë trupin tuaj të shpëtoj të akumuluar gjatë viteve të zakonet e varfër të hahet dhe sëmundje të jetesës? Ajo është bërë modë për të pastruar trupin me dieta të ndryshme që jo çdo person të dobishme. Ne ofrojmë shërimin e trupit me anë të dietës rëndë, e cila të gjithë mund të përdorni pa kompromentuar shëndetin e tyre. Kjo dietë ndihmon në përmirësimin e shëndetit, parandalimin e disa sëmundjeve, të shpëtoj trupin e toksinave. Dhe bukuria e këtij dietë është se personi nuk përjetojnë uri.


Ka disa lloje të drithërave dietë.

1) intensiv - kurs është dy javë. Thelbi i këtij dietë në sekretim e toksinave që përdorin ushqime nga drithëra, gatuar pa trajtim të ngrohjes. Kjo dietë është rekomanduar për njerëzit pa dëmtim të konsiderueshëm të shëndetit. Dietë vetëm vegjetariane. Numri i ngrënies-5.

Rekomandime për dietë
Pas duke fjetur në një stomak bosh për të marrë një lugë gjelle vaj perimesh, mundësisht të papërpunuara. Vaj duhet ngadalë të shpërndarë në gojë, dhe pastaj nuk gëlltitjes pështyj. Kjo procedurë pastron gojën nga produktet e mbeturinave e mikrobeve.

Pas marrjes pini vaj 2 gota ujë.
Aktiviteti fizik, si ushtrimet e mëngjesit, ndihmon për të përmirësuar metabolizmin.
Për mëngjes ose hani një sallatë frutash ose perimesh.
Sheqeri, e butë pije, drithëra dhe produkte furre duhet të përjashtohen nga dietë. Ulja e konsumit të kripës.
Gjatë ditës duhet të pini të paktën 8-10 gota ujë të thjeshtë të pijshëm.
Qull e dytë mëngjes zaparenoyu drithëra, çaj, lëng apo ujë.
Dreka: sallatë perimesh, drithëra, çaj bimor ose komposto fruta.

Tea: fruta 200-250h totale peshë
Darka: drithëra, lëng.
Të përgatitur ushqim me një sasi minimale të kripës, pa vaj. Pas dy javësh të këtij dietë normalizes vizitë. Pas një kurs intensiv spastrimit përsëri pas 1 muaji.
Me këtë dietë janë nxjerrë toksinave nga trupi. Dobësitë e vetme është rritur formimi gazit, e cila si pastrimin dhe shërimin e trupit dhe normalizimin e saj microflora ndodh. Për gatim, përdorni drithërat që ju pëlqen më së miri.

Me dietë intensive mund të humbni peshë nga 1 deri 3 kg në dy javë pa frikë dial ato përsëri. Megjithatë shkop të gjatë në këtë dietë nuk është e nevojshme, pasi trupi i njeriut është ende substanca e nevojshme që janë gjetur në prodhimet shtazore. Opsioni më i mirë - i nënshtrohen intensive rëndë dietë 1 çdo 2-3 muaj.

2) kursyer dietë drithëra për njerëzit me aftësi të kufizuara të rënda shëndetësore. Ushqimi është i përgatitur me drithëra të caktuara. Metoda e gatimit përfshin trajtim të ngrohjes. Kjo dietë është përdorur për të përmirësuar shëndetin e momentit. Më shumë veprim për të normalizuar dietë drithëra rekomanduar.

Rekomandim për këtë dietë zakonisht jep mjeku, pasi kjo dietë është dhënë në përputhje me një sëmundje të veçantë.

3) Normalyzuyuschaya - Dietë sigurisht nuk është i kufizuar me kohë. Kjo dietë drithëra promovon përmirësimin e trupit për shkak të ndryshimeve në zakone të hahet. Në fakt, kjo është një dietë normale të shëndetshme me ditë të shkarkimit, të cilat janë mbajtur në të. Normalyzuyuschaya dietë drithëra nuk është vegjetarian. Enët nga drithërat përgatitur duke përdorur trajtimin e ngrohjes dhe pa. Kjo dietë është rekomanduar për njerëzit e të gjitha moshave.


Rekomandime për dietë
Numri i ngrënies - 5.
Para se të marrë vajra me shpullë pari me gojë pastrimi dhe pini 1-2 gota ujë. Uji mundësisht luledielli për përmirësimin e lëvizshmëri zorrëve dhe të pastër stomakun e organizmave patogjene.
Ushtrimin duhet të bëhet në çdo rast.
Perime të papërpunuara për të ngrënë, më të mirë në mëngjes në një stomak bosh dhe në mes të ngrënies.
Drithëra mund zaparyuvaty, kuzhinier, kuzhinier atyre burgers, supave dhe enët tjera.
Enët e rekomanduara kombinuar drithëra me produktet e qumështit, mish, peshk, perime, erëz dhe salcat.

Megjithatë, mbani mend se raporti i pjatave biologjikisht të shëndetshme duhet të jetë 60% karbohidrate, proteina 30% dhe 10% yndyrë.
Kalorive enët, gjithashtu duhet të merren parasysh. Mësoni veten për të ngrënë pjesë të vogla.
Bakery, ëmbëltore, sheqer, pije e ëmbël, bollgur, akullore përjashtuar nga dietë.

Menu përbëhet mënyrën e mëposhtme:

Mëngjesi: Fruta
Dreka: pjatë e qull ose drithëra, çaj ose komposto.
Dreka: 1-3 enët.
Tea: sallatë frutash, perime ose drithëra.

Darka: 2 enët, njëra prej të cilave drithëra.
Enët e mishit e këshillueshme që të mos hani gjatë natës.

Për drithëra gatim mund zaparyuvaty jo vetëm ujë, por edhe kefir, kos ose kos. Pra, ju kurseni shumë ushqyesve. Gatuaj me jo vetëm drithëra të zakonshme dhe qull oriz, por pelte. Përfshini drithërat në salads dhe madje edhe bukë gruri, ju mund të përgatisë veten. Kushti themelor i vetëm gjatë pjekjes është se miellit për bukë miell i pasitur që mundësisht, thekër, misër apo hikërror. Bukë e pjekur me miell të ndryshme me drithëra, jo vetëm të dobishme, por edhe e shijshme.


Kur ju filloni një dietë normalizes rëndë një shumëllojshmëri të agjërimit ditë 1-2 herë në javë, ose dy javë dietë intensive spastrimit. Le aderimin në këtë dietë nuk është një barrë, dhe për të sjellë shëndet dhe shpirtrat e mirë.