Shenjat e kequshqyerjes


Ju jointeresant dietë dhe ju nuk janë përdorur për të kufizuar veten se çfarë pastaj? Nëse ju doni të diversifikuar dietën tuaj dhe e di saktësisht se çfarë mungesa e vitaminave dhe mineraleve nuk i intereson ty? Atëherë le të gjetur nëse menuja juaj ka nevojë për ndryshime apo jo.Ju jeni vazhdimisht të lodhur, pavarësisht nga fakti se ngarkesa e ju po bëni. Kjo tregon se një dietë e mangët në hekur, ujë dhe karbohidratet.
Dietë e re përsëri është ndjenja e pashpjegueshme e depresionit dhe nervozizëm. Gjë nuk është dietë monoton, por vetëm duhet të marrin acid folik, vitamina dhe acide yndyrore omega 3. Ju merrni problemin shpëtoj nëse dietë është peshku.


Sindromi premenstrual theksuar. Kjo sugjeron që ju të hani një shumë të ëmbël dhe magnez me kalcium në trup është shumë i vogël. Nga ana tjetër, në qoftë se në mënyrë rigoroze për numërimin e kalorive djegur, ajo në masë të madhe të përkeqësohet PMS.
Ndjenja e dhimbshme nga uria shfaqet kryesisht në ata që konsumojnë kalorive boshe (sode, karamele, ushqim të shpejtë).
Të vjella papritur dhe paaftësia për të kontrolluar ushqimin tregon se shijet tuaja janë të ëmbël dhe yndyrshëm. Nëse ju fik kafe të mos mendojnë për ushqimin, situata është vetëm duke u përkeqësuar.

Ju keni ankth të vazhdueshëm? Stop për çaj dhe kafe, hani shpesh, por porcione të vogla.
Nuk mund të përqëndrohen në një gjë, mjegull e vazhdueshme në kokën time - të gjithë ata njerëz që nuk hanë mëngjes në mëngjes. Një arsye tjetër - mungesa e vitaminës E dhe antioksidantë.

Disa fakte rreth domate


Domate të mbajtur lëkurën të rinj. Studimet kanë treguar se konsumimi i domates masë pengon lëkurës nga dielli plakjen e parakohshme dhe djegien nga dielli. Një substancë që e bën plakjen e njeriut, është konsideruar lycopene - pigment natyral që e bën domate të kuqe.

Si studime janë kryer në Londër gjetur se gratë që ulen në dietat me domate, rrit funksionet mbrojtëse të lëkurës, e cila përbëhej në reduktimin e skuqje dhe ADN-së dëmit nga rrezatimi UV.
Për kërkime në krahasim me lëkurën e 50% të grave që e përditshme konsumuar paste domate dhe vaj ulliri. Kur kjo të lëkurës në krahasim me lëkurën normale e vullnetarëve të cilët konsumuar vetëm vaj ulliri pa domate, u bë e qartë se këta njerëz janë duke marrë rrezet ultravjollcë para dhe pas studimit. Domate janë në gjendje për të përmirësuar funksionin e mbrojtjes së lëkurës nga rrezet ultravjollcë.

Lëkura bëhet përsëri e butë, e bukur, e butë. Domate ishin në gjendje për të krejtësisht të zëvendësojë krem ​​të shtrenjtë që gratë e moshuara fillojnë për të blerë për të hequr qafe plakjen e parakohshme të lëkurës.