Features sezonet Dining


Gjithkush e di se sekreti i formës së mirë është të ushqyerit e duhur. Njerëzit të cilët përpiqen për të humbur peshë, të shikojnë dietën tuaj, përdorimin e dieta. Megjithatë, jo gjithmonë këto teknika për të arritur rezultatet e dëshiruara. Dhe në këtë rast, të përmendim teknikat e Mjekësisë orientale. Features hahet stinët studiuar dhe të akumuluara për mijëvjeçarë. Kështu që ju mund të përdorni dietë e mëposhtme, e cila nuk kërkon shumë përpjekje.
Klasifikimi i flavors
Në vendet lindore janë gjithmonë e ndau atë në katër stinët nuk janë si kemi përdorur për të, dhe në pesë, dimër, pranverë, verë, vjeshtë dhe offseason, se kalimi nga stinët kryesore. Në këtë drejtim, ka pesë flavors. Që një sezon është aktivizimi i një organi, ju duhet të përfshijë ushqime me periudhën korresponduese të nevojave themelore.


Përveç shijet themelore janë të ndara dhe, komplementare, negative dhe asnjanëse. Duke plotësuar shijen e bën të njëjtin ndikim si kryesor, vetëm me më pak fuqi. Neutral shije nuk është e dobishme dhe jo të dëmshme, dhe negative, që ndikim negativ në shëndetin.

Dining dimrit
Gjatë kësaj periudhe, veshkat janë veçanërisht aktive. Për të siguruar punën e tyre normale duhet të jetë një sasi mjaftë e kripës. Për ata që bëjnë dimër pompimit si kastravecat ose domate, nuk do të jetë e vështirë për të nxjerrë deri sezonet menu. Për ushqimin e duhur në dimër nuk ka domosdoshmërisht lugë kripë, duke shtuar se në të gjitha enët. Ajo është e mirë për të përdorur produkte me shije të kripur dhe nxjerrjen e kripës nga bimë të tilla si salcë soje.

Me enët e mishit në këtë kohë, ajo është e rekomanduar për të përdorur yndyra dhe ushqime kalori. Në derri në ushqim mund të shtoni proshutë, proshutë, proshutë. Sa për drithërat, ajo është mirë të përdorni bizele, hikërror, fasule, fasule. Dieta duhet të jetë domosdoshmërisht patate, ju mund të skuqur edhe. Shije plotësuese në këtë kohë të vitit është e mprehtë, kështu që ju duhet për të ngrënë hudhër, piper, adzhika, oriz, Losyatin, mish dreri dhe vedmezhatynu.
Karakteristikat e ushqimit në kohën zyyazytsi janë në një ndalim të plotë për ushqim të ëmbël, sheqer dhe pasta. Gjithashtu në këtë periudhë duhet të harrojmë për fruta të freskëta dhe perime për shkak se ajo nuk është e sezonit të tyre.


Pranverë fuqi
Në këtë kohë, ngarkesa më e madhe merr fshikëz e tëmthit dhe mëlçisë. Për ata të ushqimeve të nevojshme acid: limon, supave, lakër turshi. Lejohen të përdorin produktet e qumështit: kos, kefir, djathë, qumësht i thartuar.
Nga drithëra të japë përparësi për thekër, grurë, lejuar për të ngrënë pasta. Është e dobishme për të shtuar në dietën tuaj fara stinët dhe arra. Gjithmonë në tryezë duhet të jetë rrënja e pranishme, karrota, panxhar. Enët e mishit më të mirë të përgatitur pule, rosë dhe mish gjeldeti. Shije Plotësuese tani është kripë, dhe neutral - ëmbël dhe e hidhur. Pranverë Sharp shije është e ndaluar.


Ushqimi Summer
Vera më aktive janë sistemi i qarkullimit të gjakut, zemra dhe zorrë e vogël. Aktivizimi i tyre është nën shije të hidhur. Prandaj, dietë duhet të diversifikuar ushqim të hidhur. Ju mund të hani barishte të hidhura, gjethe aloe, luleradhiqe. Ajo është gjithashtu e dobishme për salads me fidane mezi dalë. Me kullosa në verë është më e mirë për të dhënë mel.
Sipas healers Lindore kanë një shije të hidhur në mish deleje dhe zemrën. Në mish enët duhet të shtoni rrikë ose mustardë. Për perimet e hidhura përfshijnë radishes, rrepkë, qepë, turnips, kungull, kungull i njomë, kungull. Gjithashtu e dobishme në verë është tharë.

Pije tani, aq më mirë për të preferojnë birrë, sepse ajo ka një shije të hidhur, por e vidyazykatysya peshku i kripur mirë. Salt verës është një shije negative. Shije neutrale janë të ëmbël dhe i lagësht.

Rënia Dining
Features ushqim kohë të vitit për shkak të faktit se gjatë kësaj periudhe barra kryesore nuk bie zorrës së trashë dhe mushkëritë. Aktivitetet e këtyre organeve është aktivizuar me një shije të mprehtë. Pra dietë vjeshtë duhet të sigurojë rrikë dhe hudhër. Për enët e mishit të përdorimit më të mirë të lojës: vedmezhatynu, kabanyatynu, Losyatin etj Lidhur me drithërat, në këtë periudhë duhet të hani oriz dhe hikërror.

Shije e ëmbël është komplementare, kështu që ju mund të përballojë fruta dhe fruta të thata. Neutral shije - një efektet kripur dhe i lagësht, dhe negative në trup ka një shije të hidhur.

Ushqimi në offseason
Nga një shije në një tjetër duhet të vazhdojë gradualisht. Aromë kryesore është e ëmbël në offseason. Është e rekomanduar për të përdorur sa më shumë fruta, sheqer, mjaltë, lejoi veten që të kënaq ëmbëlsira, akullore, ëmbëlsira. Shije plotësuese është e hidhur. Prandaj, ju duhet të përdorni qengj, fruta të thata, gruri. Gjatë kësaj periudhe, nuk duhet të hani limon, produktet e qumështit, mish pule.


Features ushqim në tranzicionin nga dimër të pranverës lidhur me ndryshimet shije kripur thartë. Në periudhën prej 22 janarit deri 4 gjurmët shkurt është i kripur, ushqime të ëmbël, të tilla si turshi me mjaltë ose sheqer. Që të pestën shkurt mund të hani lakër turshi dhe turshi e ëmbël.
Në pranverë dhe verë është jashtë sezonit zëvendësim acid shije e hidhur, kështu që në periudhën nga 22 prill-5 maj në dietë duhet të shtoni thartë, ushqime të ëmbël, dhe pastaj kaloni në të ëmbël dhe të hidhur.

Gjatë tranzicionit nga verë të bien është e nevojshme nga korriku 23 të më 5 gusht hani ushqime të hidhur e ëmbël, dhe më pas në 22 gusht - pikante dhe e ëmbël.

Në vjeshtë dhe zyyazykay gjatë tranzicionit nga akute në kripë. Nga 23 tetor-4 nëntor duhet të hani ushqime të ëmbël dhe me aromë, dhe më 21 nëntor në dietë të zakonshme duhet të përfshijë enët e ëmbël dhe të shijshme.