Gabimet ushqimore kryesore amerikanët


Që prej 80 vjetësh, u bë mbipeshë për amerikanët një problem i madh që ende nuk e ka humbur rëndësinë e saj. Problemet e trashje shtuar edhe me diabet, sëmundje të zemrës dhe imunitet të dobësuar. Shëndeti ka vuajtur shumë. Për të shmangur këto probleme, ne duhet të dimë gabimet themelore të ushqyerit amerikanët.
Ushqime të përpunuara
Kohët e fundit, ushqimi shumica e amerikanëve është që të përdorin produkte me kuti, kanaçe, çanta dhe shishe. Gabime sidomos të tilla karakteristike e njerëzve që punojnë, kjo është fare e thjeshtë dhe të shpejtë: blerë, hap dhe hëngri. Unë nuk kam nevojë për të punuar drejt gatim dhe të drejtuar në dyqane në kërkim të përbërësve të nevojshme. Por tani ne kemi bërë gjithnjë e kuptojnë dëmin ushqim të tillë për shkak të komponentëve të tij kryesorë - një shumëllojshmëri të flavors, stabilizant, ngjyra, dhe ata janë në thelb të padobishme në aspektin e lëndë ushqyese. Trupi thjesht nuk është në gjendje për të absorbuar një numër kaq të kimikateve dhe substancave sintetike.Ne mund të shmangen këto gabime, duke përdorur ushqime bimore natyrore. Ky parim është një ushqim natyral dhe më të dobishme. Pra, ushqyer paraardhësit tanë shumë kohë para shfaqjen e ushqimeve industriale dhe të përpunuara. Më shumë vëmendje duhet t'i kushtohet bishtajore, arra, fara dhe drithërat.

Konsumi i tepërt i sheqerit
Një tjetër gabim të ushqyerit e amerikanëve në dëshirat e tepërta për ëmbëlsirat. Pothuajse të gjithë është produkt i gatshëm përfshin sweeteners dhe sheqer. Sidomos të dëmshme janë përdorur gjerësisht sweeteners artificiale. Me përdorim të rregullt është një shkelje e mëlçisë, rrit zhvillimin yyazytsirnist e diabetit, dhe të çon në peshë të tepërt. Kohët e fundit, amerikanët u zëvendësuan sweeteners Ahava, por kjo mundësi nuk është një alternativë e mirë, pasi agave përmban shumë fruktoza.


Si të mos përsërisë gabimet themelore amerikanët dhe për të shmangur sëmundje serioze? Përjashton nga të gjitha tëra sweeteners dietë. Mundohuni të hani asnjë sheqer. Ju mund të shtoni një shumëllojshmëri të pjatave vanilje ose kanellë - dallimi nuk është ndjerë pothuajse.

Yndyrna përjashtuar
Gabimet kryesore që lejohen jo vetëm amerikanët, por edhe vende të tjera, janë në dëm dënimet ushqimeve yndyrore. Vetëm yndyrë keq mund të shkaktojë trashje dhe të shëndetshme yndyrna është e pamundur pa aktivitetet normale të trupit. Ajo siguron ushqimin e qelizave të dobishme yndyrë, shëndetin dhe bukurinë e lëkurës, si dhe për një ndihmë kohë të gjatë për të harruar në lidhje me urinë.

Shumë amerikanë, yndyrna vetë-dëm, përjashtuar ata nga dieta e tyre, zëvendësohet nga produkte të ulët yndyrë. Megjithatë, përfitimi i këtyre produkteve është e diskutueshme, sepse ato përmbajnë sheqer dhe vetëm të çojë në trashje.

Plotësisht të eliminuar yndyrë nga dietën tuaj nuk është e nevojshme. Në moderim ata janë të dobishme. Ato mund të merren nga arra e naftës kokosit dhe fara.

Mëngjes i përzemërt
Mëngjes ynë zakonshme e duke thënë "se si Mbreti" më të butë se sa amerikane "mëngjes -. Vakti kryesor dhe më i rëndësishëm" Megjithatë, ne shohim këto fjalë, si lidhje me stilin e jetës dhe rutinë e përditshme. Por mendimet e amerikanëve mbi mëngjes çoi në faktin se shumica e banorëve amerikanë perceptuar shumë fjalë për fjalë. Në përgjithësi, shumë amerikanë u nopem vetëm gjatë natës. Një mëngjes i mirë është e rëndësishme sigurisht, por në qoftë se ajo përfshin proteinat shtazore dhe ushqime të tjera të rënda, vetëm përkeqësohet shëndetin. Ushqimi është tretur për një kohë të gjatë, dhe personi ndjehet i përgjumur, i lodhur. Kjo rezulton parim në ushqim që një person konsumon gjatë ditës caffeinated pijeve për të marrë një hov të energjisë.


Ne nuk do të lejojmë gabimet e amerikanëve dhe nuk do të ha tepër në mëngjes. Ka shumë receta të mira mëngjes të lehtë dhe kalori. Së pari, hani fruta për të siguruar trupin me vitamina dhe minerale, atëherë çdo tas me qull në mënyrë që të mos ndihen të uritur për një kohë të gjatë. Vetëm, natyrisht, rrëmujë e zakonshme, jo ushqim të shpejtë.

Konsumi i tepërt i produkteve të qumështit
Industria e qumështit të zhvilluara për të bindur amerikanët se konsumi i produkteve të qumështit - është e dobishme, sepse ajo përfshin kalcium dhe probiotics të tillë. Megjithatë, ajo nuk ka marrë në konsideratë aspektet negative të produkteve të qumështit. Për shembull, rezistenca ndaj lactose, e cila ndikon shumë njerëz si kazeinë, pjesë e qumështit mjaft e vështirë tretet, dhe shumë produkte të çonte në mukusit stomakut që ndërhyn me tretje. Kështu, gabimet e lejuar në përdorimin e gabuar të produkteve të qumështit mund të shkaktojë trashje.


Çfarë duhet të bëni për ne? Organet tona nuk mund të funksionojë pa kalcium, dhe të shtoj këtë artikull hamë shumë qumësht. H për të kujtuar se kalciumi është përfshirë jo vetëm të para, por edhe në të gjelbër, susam. Për të ruajtur ekuilibrin e florës zorrëve probiotics ne kemi nevojë, jo Aktyvyy, edhe pse ata janë të pranishëm. Këto probiotics njëjta mund të gjenden në ushqime të tjera, të tilla si lakër turshi.

Varg dietik
Ne jemi deri tani problemi ende nuk është prekur. Por shumë amerikanë besonin se një gamë të padëmshme diete nga mungesa e kalorive, vazhdojnë të pijnë atë. Por kjo është e njëjtë kimi, e cila nuk ka asnjë vlerë ushqyese dhe për trupin.