Feeding trupin duke përdorur tharë


Dimër. Në këtë kohë, trupi ynë ka nevojë për vitamina. Sigurisht, ju mund të marrë një multivitamin dhe pini larg paratë e tyre, por, edhe pse ata nuk e parandalojnë, trupin si ëmbëlsirat natyrore fortifikuara. Çfarë duhet të përdoret për të njom trupin tonë? Një nevojë vetëm për të ushqyer trupin me ndihmën e fruta të thata.
Fakti që frutat vendas janë plot me elementët gjurmë dhe substancave që janë aq thelbësore për mirëqënien tonë dhe shëndetin. Fruta të thata me të drejtë mund të quhet më magjike dhe efektive, shpesh rrinë vыruchayuschey, sepse ato mund të përdoren edhe në tingëllon thjeshtë, dhe një shumëllojshmëri të pjatave.


Ka fruta të thata në raftet e pothuajse të gjitha pikat e botës.

Vytamynyzyrovano-mikroelement ushqyer trupin me ndihmën e frutave të thata
Arsyeja që ju doni të merrni disa fruta të thata:
- unike e fortifikuar të tyre,
- Elementet mynproyshozhdenyya pasuri.

Produkt Malopryhotlyvыy në ruajtje
Fruta të thata janë ruajtur për një kohë të gjatë, sidomos me kushtet që ata kërkojnë. Këto produkte ju nuk mund rrokje helmimi nga uyazyka konsum të moderuar dhe larje të plotë.


Fruta të thata si një alternativë për ëmbëlsirat
Fruta të thata janë të trajton të shkëlqyera që janë shije të ndryshme dhe unike pasur. Ata nuk kanë sheqer të dëmshme. Në vend të kësaj, ato përmbajnë në fruktoza tepërt dhe glukozë.

Vlera e frutave të thata
Nëse ju hani një duzinë të thata kumbulla të thara dhe rrush të thatë mund të arrihet për të siguruar trupi është substanca aq të nevojshme dhe të dobishme. 100 g fruta të thata përmbajnë një mesatare prej 300 kalorive dhe rreth 5 gram të proteinave.

Mjetet Makropulosovo

Sigurimi i personit të butë ngjyrë tërheqëse, për të përmirësuar gjendjen e cilësisë dhe shtoni shkëlqejë për flokët ju mund të përdorni servings ditore e frutave të thata. Në vetëm një javë rezultati do të shihet. Ju do të merrni një pamje mahnitëse, por edhe forcimin e sistemit imunitar.

Buxheti "çokollatë"
Sepse fruta të thata janë shumë ushqyese dhe kalori të lartë, kështu që ju mund të ruani në mënyrë të konsiderueshme në ushqim të shtrenjta. Përdorimi i frutave të thata në ditë ndihmon të ruani në vytamynkompleksah dhe farmaceutike aditivëve të ushqimit. Pas të gjitha, ajo tashmë përmban fruta të thata në përqendrime të mëdha.


Antydepressantnыe dhe agjentët antioxidant
Fruta të thata jo vetëm që mund të qetësojë nervat e rasshatavshyesya dhe në përgjithësi të mbajë shërimin e trupit, por edhe mund të mbrojë kundër banorëve depresive shtetërore mbushur me njerëz qytete.
Edhe humbje peshe mund të jetë e vështirë për të zëvendësuar pjesë të vogël varfëruar ushqimit fiqsh dhe kumbulla të thara. Fruta të thata të përkryer të aftë për të qenë një pechenyushek zëvendësues dhe çokollata përdoret për pije. Megjithatë, nëse ju hani fruta të thata në ditë më shumë se 100 metra - ju mund të "prishin" bel.

Kajsi të thata dhe prunes mund të neutralizohet urinë. Çfarë duhet të bëni? Ajo duhet të pini rreth një filxhan, ose një gotë me ujë, dhe më vonë - përtyp ngadalë, për shembull, një chernoslyvov çift. Pas kësaj procedure krijon përshtypjen se darka ishte e plotë dhe të kënaqshme.

Fruta të thatë dietë të bazuar në to
Është e nevojshme për të përdorur një dietë e frutave të thata nga dy në pesë ditët e pritjes. Për ta bërë këtë, të përgatisë pesë lloje të ndryshme të frutave të thata në normën e pesëqind gram në ditë. Ndani ata në katërmbëdhjetë pjesë. Hani racione fruta të thata çdo orë dhe pini sa më shumë lëngje, por pa qumësht dhe sheqer. Zhuyemo fruta të thata me kujdes, mos u nxitoni. Kjo dietë suhofruktovaya lumturi thjesht shijshme. Falë saj, ju mund të përmirësojë shëndetin tuaj dhe të vijnë në peshë normale.

Kështu, ushqyer trupin me ndihmën e frutave të thata gjë e dobishme dhe e shijshme nuk mund të shërohet, por edhe për rinovimin e trupit.