Ushqyerit Parimi Maya Hohulan


Ushqyerit Parimi Maya Hohulan kryesisht të ngjashme me rregullat e tjera të të ushqyerit të shëndetshëm dhe të duhur. Por në qoftë se të gjithë të tjerët, në shumicën e rasteve të rekomanduara nga nutritionists apo njerëz të afërt me mjekësi, Maya F. - është një gazetar profesionist. Ajo fitoi luftën me vdekjen dhe tani ndan këshillën e tij për ata që duan të jetojnë një jetë të plotë të një personi të shëndetshëm, dhe të ushqyerit luan në këtë çështje, rol ndoshta mbizotërues.
Etërit tanë të mençur ka thënë: "Ne jemi ajo që ne hamë." Ushqyerit Parimi Maya Hohulan për qëllim të zgjoheni burimet e trupit të tij dhe të lejojë atë për të ruajtur shëndetin e për shumë vite. Check out këshilla e saj, ata mund të bien dhe ju pëlqen ajo do të ndryshojë pikëpamjet në disa ushqime të cilat provokojnë një sërë peshë të tepërt dhe, rrjedhimisht, blerjen e disa comorbidities.Ushqyerit Parimi Maya Hohulan
Çdo dietë humbje peshe synon të rivendosur kg shtesë dhe përfshin refuzimin e ushqimeve të caktuara. Këto metoda mund të japë rezultate, por zakonisht për një kohë të shkurtër. Për t'u kthyer në dietë normale sjell zhgënjim, sepse pesha nuk është vetëm prapa, por ndonjëherë dyfishuar.
Duke zotëruar parimet e të ushqyerit Mayy Hohulan ju të humbni peshë dhe për të arritur këtë shumë më e lehtë, dhe mbi të gjitha efikas se vetëm "ulur" në ndonjë nga dietat.


Ora Dil nga tabela
Ajo ka qenë prej kohësh i njohur këshilla nuk ka gëzuar shumë "nga tabela për të marrë me një ndjenjë të urisë të lehtë." Por si për të përcaktuar këtë masë?
Nëse ju hani si duhet, ju mendoni:
- shurdhim në stomak;
- Dëshira e madhe për të shtriheni dhe relaksoheni;
- dembel dhe nuk punon.
Nëse ju hani e drejtë, ju do të përjetojnë:
- ndjenja e urisë të lehta;
- mendjelehtësi të gjithë trupin;
- Dëshira aktive për të bërë atë që çdo biznes;
- proces fizik i shoqëruar nga aftësia e mirë mendore.

Nëse keni vendosur një objektiv për të humbur peshë, mos harroni rregull i artë: "nedoyisty më të mirë se sa për të nopem," dhe kështu që nëse ju u ngrit nga tabela me ndjenjën e urisë, kjo nuk është e vlefshme për të shkuar mbrapa dhe të ngarkesës deri shumë.

Përtacia një mbipeshë
Shpesh shkaku i peshë të tepërt - është diçka e vazhdueshme që përtypet, vetëm për shkak se ju keni absolutisht asgjë për të bërë. Bloating stomak, dhe ushqim shpesh i sëmurë, ju tolsteete dhe të dëmtojë shëndetin tuaj. Jo zameschayte hahet përtacinë e tij, dhe të bashkohen në diçka të dobishme, ose të gjejnë klasa si: të hequr mbeturinat në apartament, të larë dritaret, të luajë me fëmijën, potantsyuyte. Gradualisht ju otvыknyte nga ky lloj snacking dhe të fillojnë të humbjes së peshës.


Kombinoje papërshtatshëm
Ju duhet të mbani mend rregullat bazë të përputhshmërisë së produkteve dhe të përpiqen për të shmangur konfuzionin në furnizimin e ushqimeve që nuk do të përfitojnë trupin.
Kjo është e keqe, dhe për këtë arsye nuk mund të kombinohen:
- karbohidratet dhe karbohidratet (të tilla si dumplings bukë, bukë patate);
- karbohidratet dhe proteinat.
Ju mund të kombinohen:
- proteina yndyra
- Yndyrna me karbohidratet;
- proteina vegjetale;
- perime dhe karbohidratet;
- perime me yndyrna.
Në përputhje me parimet e perimeve të ushqyerit Maya Hohulan kombinuar jo vetëm të përkryer me ndonjë ushqim, por edhe të sjellë përfitime të mëdha trupit.


Erëza
Pa dyshim, erëza në masë të madhe të përmirësuar shijen e ushqimit dhe me to shumë tastier se pa to. Nga ana tjetër, në qoftë se ju dëshironi të humbni peshë, ju nuk duhet të përfshihen në erëza. Ata nuk i japin gjellë një shije të pasur që shkelin oreksin edhe më shumë, që do të thotë që ju do të hani më pak. Duket një gjë e vogël, por ju nuk e vërejnë pesha do të ulet gradualisht.

Sheqer
Sheqeri - një "vrasës" figurë, kështu që në mënyrë të vendosur thoni atij jo. Nuk është gjithmonë një alternativë e dobishme, për shembull, fruta dhe mjaltë. Përpunimit ka të bëjë përdorimin e glukozës në kalcium, që do të thotë se sa më shumë ju hani ëmbëlsirat, janë të dobët eshtra dhe dhëmbë. Nëse ju kujdeseni për shëndetin tuaj, konsumi i sheqerit duhet të minimizohet.


Kripë
Salt, në shumë aspekte, duke ngrën tepër shkaku, kështu që rekomandohet shpesh në dietat për të kufizuar konsumin e tij ose krejtësisht të përjashtuar nga dietë. Shkelja buds tonë shije, ajo provokon hani më shumë se sa ishte planifikuar. Mos harroni se ajo kontribuon në mbajtjen e lëngjeve dhe ënjtje, dhe kjo është yndyrë.

Besimi në veten tuaj dhe zhavor
Edhe e vlefshme për të devijojnë nga objektivi dhe hani një copë tortë, pastaj disa më shumë Këtu mbipeshë dhe madhësia jo-pozitive zhvendosje. Bëhu zhavor dhe vendosmëri në arritjen e qëllimeve të tyre, dhe të mësojnë të heqin dorë që të çon në plotësinë dhe zili duke kërkuar në të pakta zonjat që guxojnë të veshin atë që duan, e jo atë që nalezayut. Të jetë realist, sepse tubimet me miqtë tryezë mrekullueshëm nuk të çojë në humbje peshe.


Thjeshtë ose i Avancuar
Maya F. këshillon preferojnë ushqime të papërpunuara, sepse ato përmbajnë më ushqyesve. Perimet e para janë shumë më të larta shokët e tij të skuqur ose të zier. Nëse ju charted qëllimin për të humbur peshë, aq më shumë ata hanë ushqime të cilat nuk i janë nënshtruar trajtimit të ngrohjes.

A nuk e teproj
Lidhur me çështjen e humbjes së peshës, shumë bien në ekstrem dhe të provojë statusin tuaj të kritike. Duke preferuar uria aktive, ju janë thyer traktin gastrointestinal, i cili nuk ndikon në thonjtë ngadalshëm brishtë dhe probleme me flokët. Një dietë të bazuar në mish përdorim vetëm, ndoshta, ju japin rezultatin e dëshiruar, por ju drejtuar rrezikun e toksinave helmojnë trupin.

Parimi ushqim Maya Hohulan nuk ka të bëjë ndryshime themelore të menduarit në lidhje me të drejtën dhe ushqim të shëndetshëm, kështu që ndoshta ju nuk e keni mësuar ndonjë gjë të re. Por kjo mund të nxisë për të menduar për shëndetin e tyre dhe të shohim pikëpamjet mbi procesin e thithjen e ushqimit dhe atë që ju hani.
Hollim shëndetësore kosto - është shumë e lartë dhe nuk tarifë të arsyeshme.