Produkteve të ndihmojë në uljen oreksin


Ndoshta ju keni miq të cilët mund të hani të gjithë ju duan dhe nuk shtoj në peshë. Ne e konsiderojmë ata të vërtetë me fat, sepse ata janë aq me fat. Në fakt, këta njerëz kanë një tipar gjenetik - një metabolizmin përshpejtuar. Ky fenomen është i rrallë. Vetëm një e qindta e popullsisë mund të mburremi metabolizmin tillë. Ne gjithashtu duhet të monitorojnë vazhdimisht dietën e tyre për të ruajtur shëndetin tuaj dhe figura.
A duhet të lejojë diçka të tepërt, si pesha fillon të rritet me shpejtësi, ndërsa shpëtoj prej tij mund të jetë shumë e vështirë. Ne të fillojë rreth fajësuar oreksin tuaj, mundosh veten karamele ngrënë ose cookies. Ne të gjithë duan të kenë një trup të bukur, shumë gra të përdorë dietat. Ata përpiqen sisteme të ndryshme ushqimore, duke lëvizur nga njëri tek tjetri, vazhdimisht duke përjetuar stres, dhe ka humbur peshë në një kohë të shkurtër të kthimit. Ne duhet vetëm të shqyrtojë dietën tuaj dhe të bëjnë të produkteve të ndihmojë në uljen e oreksit dhe të cilët nuk i merrni yndyrë. Kjo do të na ndihmojë të bëhet i pakët pa kufizime të rreptë, stresi dhe fajit.Produktet ndihmojë për të përballuar me oreks
Reduktuar oreksin mund të ndihmojë ushqime që përmbajnë fibër. Një alternativë e shkëlqyer mund të jetë perime. Çfarë është përfshirë në fibra e tyre përbërjen nëse ajo hyn shtohet stomak që promovon mbushje të shpejtë pa rritje produkt kalori.

Produktet e përdorimit që i ndihmojnë për të reduktuar oreksin, ndihmon për të normalizuar metabolizmin dhe kështu të reduktuar peshën. Së pari, produkte të tilla përfshijnë ato që janë të pasura me jod. Kjo substancë çon në funksionin normal të tiroides, e cila është përgjegjëse për metabolizmin, e cila çon në marrjen e shpëtoj kilogram panevojshme. Jodi përmban leshterik, ushqim deti, qepë, dardha, edhe në dietë mund të përfshijnë kripë jodizuar, por është më mirë për të zëvendësuar kripë deti.

Produktet ndihmojë për të përballuar me rritjen e oreksit përfshijnë djathë, banane, djathë, arra, bollgur. Përdorimi i tyre ndihmon në prodhimin e serotonin, përgjegjëse për humor të mirë, dhe përveç kësaj, ata janë të përkryer shuaj urinë, jo vidkladayuchys në bel.

Siç e dini, çokollatë është një nga burimet më të mira të gëzimit, por duhet të dini se çokollata mund të përdoren. Për çokollatë me qumësht, në të kundërtën, vetëm rrit oreksin, por një pjesë e hidhur në gjendje për të shtypur atë. Shumë mjekë, nutritionists rekomandojmë në fund të ditës për të ngrënë 20 gram çokollatë e errët - ajo ndihmon reduktuar oreksin dhe për të shmangur overeating në darkë. Kjo çokollatë duhet të hani menjëherë, por ajo shkrihet në gojën tuaj. Truri ka nevojë për kohë për të marrë një sinjal të ardhjes së kalorive në trup. Kështu kemi marrë sasinë e kërkuar të kalorive dhe shumë ushqyesve.


Të kënaqë urinë tuaj pa sakrifikuar shifra
Nëse përmbajtja trupi i kromit është në një nivel normal, sheqerit në gjak është në gjendje të qëndrueshme, dhe oreksi ul. Produktet ndihmojë të kënaqë urinë tuaj dhe është një burim i kromit përfshijnë ushqimin, maja që bën birrë, sprouted grurë, djathë, mëlçisë, balsam limon.

Shmangni snacking në formën e ëmbëlsira, rrotullon dhe ëmbëlsirat. Ata përveç sheqer dhe asgjë të tepërt yndyrë mund të japin trupin tuaj. T'i zëvendësojë me arra, fruta të thata dhe perime. Përfshira në ato plotësisht të zëvendësojë fruktoza sheqer, me përmbajtjen kalori të kohës së tyre më të vogla se një ëmbëlsirë me konvencionale.

Të ndihmojë në uljen e oreksit mund lëng apo ujë të thjeshtë. Ajo është e mirë për të zgjedhur e ujit mineral, por nuk ka gaz. Pi ajo duhet të jetë në 20 minuta përpara se të hahet, pasi të hahet por të pijshëm nuk është i rekomanduar, pasi uji dilutes lëng stomakut, ndërhyjnë me tretje.

Një mjet i mirë për uljen e oreksit është çaji xhenxhefil. Përgatisë atë si më poshtë. Integruar rrënjë xhenxhefil është tokë, pastaj plotësoni atë me ujë të valë, infused për disa minuta. Ju mund të pini atë me mjaltë. Kjo pije është e rekomanduar për të pirë para se një vakt. Ajo ndihmon reduktuar oreksin, përshpejtojë metabolizmin, përveç përdorimi i saj përmirëson aktivitetin seksual.

Të reduktojë ndjeshëm oreksin në mesditë ndihmon sallatë që duhet të hani për mëngjes. Për ta bërë këtë, duhet të mëposhtme të ndihmojë në luftën kundër urisë: 1 tbsp arra, 2 lugë bollgur, copëtuar mollë integruar dhe gjysma e portokalli. Të gjithë përbërësit janë të përziera, ata të shtoni 1 tbsp mjaltë dhe plotësoni me pa yndyrë kos.

Çfarë ju mund të hani
Në qoftë se ju të kërkuar për të ngrënë, dhe darkë është ende larg, ju mund të përgatisë vetes një sanduiç me porosi: banane feta vënë në një fetë bukë. Bukë përmban fibër dhe banane glukozës. Kur stomaku kthehet në punë, do të rrjedhin në mbushje sinjal trurit.

Si një meze të lehtë, ju mund të përdorni djathë, kos, djathë, vezë të ziera ose çaj jeshil me mjaltë.

Këshilla për të reduktuar oreksin
Për të përballuar me ndjenjën e urisë mund të bëj ndërsa qumështi pluhur (rreth 1 lugë çaji). Pas kësaj ka nevojë për ujë.
Për të qetësuar oreksin natën për të ngrënë darkë gatuar mish ligët - kjo jo vetëm që parandalon shfaqjen e urisë, por gjithashtu ndihmon trupin të djegur dhjamin gjatë gjumit.
Përfshijnë në dietën tuaj me enët peshk, siç u përmend më herët, ata përmirësuar gjëndër tiroide.

Një ditë duhet të hani të paktën 300 gram perime në çdo formë.