Ushqim për të luftuar celulitin


Për të hequr qafe "lëvozhgë portokalli" krejtësisht e nevojshme, para së gjithash, i kushtoj vëmendje për ushqim për të luftuar celulitin. Edhe në qoftë se ju bëni rregullisht celulitit masazh dhe të mbyllë, të angazhohen në palestër, duke ngrënë e "gabuar" ushqime të celulitit do të shfaqet përsëri. Cellulite - është yndyrë, toksina dhe mbeturinave që janë të depozituara nën lëkurën tonë. Duke përdorur ushqime të "drejtë" mund të pastruar trupin dhe për të luftuar celulitin përgjithmonë!
Furnizim ushqimi për të luftuar celulitin - kjo nuk është një dietë dhe nuk agjërojnë. Nëse ju filloni të torturës veten dietat ngurtë për humbje peshe shpejtë, ju do të bjerë peshë, dhe celuliti bëhet më e dukshme. Pra të shmangur humbje peshe në afat të shkurtër, trupi do të rifillojë peshën e saj origjinale në çast dhe ind lidhës do të varem, pastaj të shtrihet.


Në dietë për të luftuar celulitin duhet të jetë i balancuar. Trupi juaj nuk duhet të mungojnë vitamina esenciale, minerale, proteina - që është, ndërtimi materiale për zhvillimin e qelizave të shëndetshme dhe elastike të lëkurës. Prandaj, kufizojnë veten për të shëndosha të ushqime - budalla.
Gjithashtu, mos dëgjoni këshillat e miqve dhe të përpiqen për të modës sot çaj bimor për humbje peshe ose tableta për administrim oral. Parimi kryesor i veprimit të tyre - laksativ ose diuretik. Përdorimi i zgjatur i këtyre fondeve mund të dëmtojë shëndetin tuaj.


Ushqim për të luftuar celulitin.
- Hani ushqime të pasura me kalium. Ky artikull heq lëngjeve të tepërta nga indet, duke rezultuar në lëkura bëhet më i zhdërvjellët dhe elastik. Kaliumi përmban ushqime të tilla si breads, fruta, bishtajore, perime, portokall, banane, qumësht.
- Vitamina E freskon qelizat e lëkurës, përmirëson qarkullimin e gjakut, e bën lëkurën elastike. Pra, për të luftuar celulitin është e dobishme për të siguruar ushqime të tilla që përmbajnë vitaminë E, vezë, vaj ulliri dhe flaxseed.
- Fresh perimeve dhe lëngje frutash të kontribuojnë në ndarjen e yndyrë, kështu që pini çdo ditë me stomak bosh ose midis ngrënies, një gotë me lëng.

- Për të luftuar celulitin pjesë të madhe të dietën tuaj duhet të përbëhet nga fruta dhe perime - pra, për të përmirësuar metabolizmin e trupit, lipolysis më të lehtë, do të shfaqet skorje. Është e dobishme për të ngrënë para se të shkojnë në shtrat një mollë apo portokall - përmes këtij organi do të pastrohen gjatë natës. Në përgjithësi, ajo është e rekomanduar për të marrë fruta me stomak bosh - që ju të shurdhër zorrë e urisë dhe të sigurojë fibër e nevojshme për funksionimin e duhur.
- Verë e kuqe e thatë përmirëson qarkullimin, pastron trupin e toksinave. Por mos abuzojnë me verën - një ditë ju mund të hani jo më shumë se 100 ml

- Më shpesh hani ushqim deti dhe deti Kale - ato përmbajnë minerale dhe antioksidantë, të rritur elasticitetin e lëkurës dhe për të ndihmuar eliminimin e toksinave.
- Për të luftuar celulitin rekomandohet përdorim të përditshëm 15 pika lëng të freskët aloe. Kjo do të qartë trupin e toksinave dhe toksina, të përmirësuar zorrë.
- Bollgur është e pasur në micronutrients dhe fibra. Ajo përmirëson tretjes dhe metabolizmit, pastron trupin tonë dhe forcon lëkurën. Bollgur është e rekomanduar për të marrë mëngjes apo darkë me arra, fruta, mjaltë, rrush të thatë dhe të tjerët.

- Në mënyrë efektive për të luftuar celulitin pini shumë lëngje. Ajo mund të jetë vetëm ujë apo çaj jeshil pa sheqer. Është e dobishme për të pirë një gotë me lëng me stomak bosh.
- Mos hani pas 18:00. Të gjitha ushqimet ngrënë në mbrëmje, vidkladutsya peshë si shtesë dhe celulitin. Për të luftuar urinë mund të pini një gotë ujë ose çaj jeshil, hani një lugë disa të qull ose muesli, ose një fruta për të zgjedhur nga.

Ushqimet që shkaktojnë celulitin.
- Ushqime të kripura dhe pikante të ndalojë lëngjeve të tepërta në trup. Rezultati - ënjtje e trupit dhe fytyrës, rritur qelizat e celulitit. Pra, pa frigorifer nga "junk" ushqime, turshi, turshi, ruan, harengë, peshk i tymosur dhe mish, patate të skuqura, etj

- Përpiquni të shmangni të pijshëm çaj të zi dhe kafe të menjëhershme. Këto pije mund të shkaktojë ngecje e lëngjeve në inde. Kafe organike terren ju mund të pini, por në sasi të kufizuar - më pak se një gotë në ditë në mëngjes.
- Alkooli dhe duhani të përshpejtojë plakjen e lëkurës, duke shkatërruar vitaminë C në trup, duke kontribuar në zhvillimin e celulitit. Lista e ushqimeve të ndaluara përfshihen shampanjë, birrë dhe kokteje të ndryshme alkoolike.
- Konsumi Kufizimi i yndyrore dhe ushqim të ëmbël - ajo promovon rritjen e qelizave yndyrë.


Pra, të përmbledhur. Furnizim ushqimi për të luftuar celulitin - një ushqim të ekuilibruar, e pasur me fruta të freskëta dhe perime, minerale, vitamina dhe ushqyesve.