Ushqim për shtim të gjirit


Nuk ka asnjë standard të vetëm i bukurisë femërore në të gjitha kohët dhe për të gjithë popujt. Çdo qytetërim, çdo epokë ofron idealin e vet. Por zemrat e bukur ka qenë gjithmonë, është dhe do të jetë krenarinë e jo vetëm gratë, por është pranë burrit të saj. Besohet se gratë me zemrat e të mëdha më të ndjeshme. Kjo nuk është asgjë më shumë se një mit. Nuk është një person shumë temperament në mesin e pronarëve të zemrat e vogla. Megjithatë, shpesh gratë me gji "standard", duke shkuar në prag të modës dhe meshkujve janë të gatshëm për të shkuar nën thikë e një kirurg plastik për t'u bashkuar me rradhët bukuritë Pishnogrudoy.


Jo të gjithë, natyrisht, janë të gatshëm për një hap të tillë radikale. Por problemi i shqetësojnë shumë gjoks të vogël. Dhe shumë oferta tërheqëse zadyvlyayutsya për të zmadhuar gjinjtë për një kohë të shkurtër në disa madhësive, duke ngrënë ushqime të caktuara për shtim të gjirit, duke përdorur mjetet juridike të thjeshtë në shtëpi apo shpikje mrekulli. A është e mundur? Ne nuk do të kategorik dhe të përgjigjen në këtë pyetje evasively: në vend jo se po. Megjithatë, ende pyesin se çfarë erdhi në zgjuarsi e njeriut.

Ata thonë se
- Ju mund të zmadhuar gjinjtë, nëse sasive të mëdha të lakër; disa prej yjeve tona me formë curvy nuk e mohon dashurinë e tij për këtë perime; por çdo gjë është e mirë në moderim, dhe çdo ngrën tepër, edhe ky produkt të dobishëm mund të shkaktojë çrregullime serioze ndihmon tretjen e ushqimit;

- konsumi i rregullt i fasule, bizele, thjerrëza dhe bishtajore të tjera - zemrat kyçe të mëdha; fasule, natyrisht, të dobishme, por shih më lartë;
- për të ngrënë pastë (mundësisht para) për zemrat e rrit "me hapa të mëdhenj" - shumë e diskutueshme; gji-pastaj, ndoshta, do të rritet, por nuk ka gjasa për të ju sjellë gëzim, sepse efekti i padëshiruar anësor do të rritet në pjesë të tjera të trupit dhe mbipeshë; Kjo nuk vlen vetëm për zonjat të rinj të cilët dëshirojnë për të korrigjuar "defektet" e figurës së tij, por edhe më shumë unë jap, larg nga një moshë të re;

- Një tjetër ushqim mrekulli që mund të rrisë madhësinë e gjirit - është një birrë; çdo ditë ju duhet të pini një litër pije dehëse, edhe pse ky fakt nuk është konfirmuar shkencërisht; birrë nuk ka zbuluar ndonjë substanca që mund të kontribuojnë në rritjen e gjirit; por i ashtuquajturi "alkoolizmi birrë" në dorë; për më tepër, ajo është e dobishme të kujtojmë se ka Tummies seksuale rriten në seksit të kundërt, shpesh të pirë birrë.

Ndoshta të tilla transferimi mitet ende mund të shkojnë në. Por për çfarë? Dhe kështu e qartë se këto "mrekulli" produkte nuk mund të ndikojë seriozisht në rritjen e gjirit tuaj. Ku më e dobishme për të folur për atë që ushqime do të përfshijnë në dietën tuaj të përditshme për të gjirit, e cila është dhënë juve nga natyra, për aq kohë sa të jetë e mundur të mbeten të bukur dhe të shëndetshme. Më e rëndësishme dhe në të njëjtën kohë një mënyrë e thjeshtë për të mbajtur zemrat mënyrë të shëndetshme dhe tërheqëse - është për të ngrënë, që të kujdeset që çdo ditë trupi juaj merr me ushqim ushqyesve të nevojshme: proteinat, yndyrnat, karbohidratet, vitamina dhe minerale.


Yndyrna
Për shkak të gjirit "endura", kryesisht nga yndyra, futje yndyrë për shëndetin e tyre është e rëndësishme, të dyja bimëve dhe të kafshëve. Yndyrna bimore gjenden në vaj vegjetal parafinuar (çdo, ulliri, luledielli, lajthi, soje apo misri), avocados, ullinj, produktet e qumështit. Yndyrna shtazore - një vaj i butë ose yndyrë në moderim.

Drithëra dhe bukë
Për të gjirit mbajtur më formën e tyre, nuk do të heqë dorë përdorimin e drithërave dhe bukës. Por ju duhet të gatuaj qull me drithërat dhe bukë krunde duhet të jetë. Bean Rastësisht, në këtë aplikacion janë të referuara është shumë e përshtatshme. Vëzhgimi interesant, dietë të thjeshtë dhe më të natyrshme, të shëndetshme është. Gratë që nuk e prishin veten kuzhinës mrekullon, qëndrueshmëri gjirit mbahen më gjatë. Si një shtojce dietetike mund të merret maja farmaci, tek të cilat ndryshojnë nga ushqimi dhe birrë familjes.


Frutat dhe Perimet
Shumë i dobishëm për perime elasticitetin e lëkurës gjirit dhe fruta të kuqe dhe portokalli të tilla si karrota, kajsi, pjeshkë. Është gjithashtu e rekomanduar për të ngrënë patate (të rregullta dhe të ëmbël), sallatë jeshile, ullinj, brokoli, patëllxhan, misri, susamit, arra, shegë, asparagus, papaja, mollë, pjeshkë, qershi.

Ushqime të pasura me proteina
Ka një numër të produkteve të cilat për nga natyra janë të destinuara për të ndihmuar në gjoksin femëror për aq kohë sa të jetë e mundur që të mbetet elastike. Kjo shumëllojshmëri e peshkut të detit, i cili për këtë qëllim është e rekomanduar për të ngrënë me të lëkurës, karkaleca, kallamar, fiston, alga deti. Qumështi i këtij lopës dhe soje), kos natyral, mish pule, mish derri, mish lope.


Më pak kripë
Siç mund ta shikoni, ka shumë ushqime të ndryshojnë ato dhe të përgatisë shijshme dhe të shëndetshme për ju dhe enët tuaja të gjirit, duke u përpjekur për të ruajtur pronat e dobishme e produkteve. Vlen të përmendet se ushqimi i kripur nuk është e rekomanduar për shkak se kripa ka tendencë për të mbajtur trupin me ujë. Për shkak të këtij indeve lidhës që vërshon lëngshme është shtrirë, dhe për këtë arsye i gjirit mund të humbasë elasticitetin e saj.

Pije
Në luftën e përditshme për forma të bukura është e rëndësishme jo vetëm për të ngrënë, por hanë pije drejtë. Këto përfshijnë lëngjeve natyrale të përgatitura fllad (fruta, lëng perimesh), çaj jeshil dhe të bardhë, dhe verë të kuqe. Një numër i madh i antioksidantë në verë të kuqe të bëjë atë, në një kuptim, eliksir i rinisë, si ngadalësuar procesin e plakjes. Por sigurisht, si në të gjithë duhet të dinë se kur do të ndalet - jo më shumë se dy ose tre gota verë në javë.


Së fundi ne dëshirojmë: "I dashur femrat! Sido që të jetë madhësia e gjinjve tuaj nuk është i pajisur natyra, Sillni gjoksin e saj që është, në jetë me dinjitet dhe kënaqësi. "