Rekomandimet për gratë me hahet yohycheskomu


Ashtu si, ju mund të dëgjoni se çfarë ka të re në lidhje me ushqimin, për të cilën aq shumë është thënë dhe shkruar kudo? Megjithatë, në çdo komb, drejtime, dhe në një tjetër në një person të vetëm, është vizioni i tyre për këtë çështje. Kjo nuk do të thotë se dikush është pikëpamje e drejtë ose plotësisht e gabuar. Vendimtare luan individualitet. Përveç kësaj, të gjithë i njohur në krahasim. Dëshironi të dini se cilat rekomandime për gratë me ushqim yohycheskomu janë më të sakta, kur shihet nga një pozicion i respektit drejtim të veçantë - joga?


Yoga - një koncept të veçantë në kulturën indiane që mbulon fusha të ndryshme të dijes në lidhje me statusin e njeriut në botë. Ndiqni ato plotësisht apo vetëm të dëgjojnë për këshilla - këtë çështje. Një nevojë vetëm të vini re se edhe mjekët, pjesërisht, kanë tendencë për të mbështetur disa rekomandime për shkak se ata nuk pajtohen në lidhje me jetën e duhur dhe të shëndetshme.

Rekomandimet për gratë me hahet yohycheskomu
Pse gratë? Dhe për shkak se ju nuk mund të krahasohen trupin në mënyrë të barabartë mashkull dhe femër. Ata janë të ndryshme shpirtërisht, fizikisht dhe psikologjikisht. Për më tepër, siç thonë ata, "ata e dinë më mirë" dhe për të gjetur se pse karakteristika që janë të natyrshme në seksit të dobët dhe të mbledhura në formën e rekomandimeve për gratë me ushqim yohycheskomu.

1. Për të ruajtur një humor dhe kalium mirë mbushje të trupit, një grua duhet të hani 1 banane në ditë. Add to se 10 rrush ngrënë në mëngjes dhe pasdite, por para 16 orë.
2. Për të reduktuar kolesterolin dhe pastruar trupin e toksinave, duhet çdo ditë të pini 1 lugë bajame vaj ftohtë presion. Për më tepër, ajo është reflektuar në mënyrë të përkryer në pjesën e jashtme, duke i dhënë lëkurës një vështrim të shëndetshme dhe të shkëlqejë e bukurisë. Megjithatë, vaj bajame mund të kombinohet me susam, e cila gjithashtu tregon trupin e femrës. Me të njëjtin qëllim, duhet të hani një ditë jo më pak se 5 bajame peeled. Ata janë të ngjyhet brenda natës, në mëngjes ajo ishte e lehtë për të zhvishem.

3. Si shtojcave natyrore ushqimore rekomanduara: lecithin, oriz shurup krunde, piper të kuq të nxehtë.
4. Një nga vendet kryesore në dietë yohycheskom Merrni qepë, hudhër dhe xhenxhefil. Kjo trio ka cilësi të vërtetë të pavlefshëm. Fresh ndihmon në pastrimin e gjakut, hudhër - tretje, për më tepër ajo është e bukur antibiotik natyror, xhenxhefil - zbut sistemin nervor dhe parandalon dështime nervor.
5. Për të ndihmuar në traktin tuaj të tretjes dhe për të shmangur bloating, të përditshme pini 1 gotë çaj me fara kopër.

Vëmendje 6. paguajë për temperaturën e ushqimit. Ajo nuk duhet të jetë shumë e nxehtë apo të ftohtë. Për më tepër, është e rëndësishme për të marrë parasysh sezonalitetit, dmth në sezonin e ftohtë - ajo duhet të jetë e ngrohtë, dhe në mot të nxehtë - të japë efekt freski.
7. Brenda 10 minuta pas një vakt, të relaksoheni inkurajohen që të përqëndrohet në procesin e tretjes trupit dhe për të ndihmuar për të asimiluar më mirë ushqimin. Megjithatë, aktiviteti fizik, si ecje, është e nevojshme edhe për shkak se nuk është një lloj i masazh sistemin e tretjes.

8. yoga Që tretje fillon në gojë, është e rekomandueshme që të theksohet është thithjen e ushqimit. Megjithatë, në kontrast me mendimin e themeluar, e cila është e kufizuar në 32 numri i të ushqyerit yogic përfshin përtypet çdo pickim të ushqimit të paktën 60 herë. Rekomandimet e njëjta në drejtim të asaj që duhet të hani ndjeshme, me diskutim, jo ​​me nxitim dhe të rrjedhshëm. Vëzhgoni rregull i artë: kjo nuk ka rëndësi se çfarë ju hani dhe si trupi juaj digests atë dhe mund të sjellë zorrët.

Çfarë duhet vidyazykatysya ose kufizim
Rekomandimet për gratë me opsionet yohycheskomu të përfshijë një numër të kufizimeve në të ashtuquajturin ushqim negativ që dëmton shëndetin dhe vitalitetin.
1. Nuk është e këshillueshme për të ngrënë;
- pjekur;
- Zmadhuar;
- djegur;
- erëza të pasura;
- ngrohet dy herë;
- gatuar me produkte të papajtueshme.
2. Përdoret ushqimi nuk duhet të jetë një me një shije të fortë, për shembull, tepër e ëmbël, e hidhur, i lagësht, i kripur, aromë.
3. Përdorimi i produkteve të qumështit rekomandohet në sasi të vogla, sepse ato prishin dhe provokojnë formimin frymëmarrjes mukusit dhe blockages.

4. dietë nuk duhet të hahet cilësi të gabuar: shumë të fortë, të fortë, e thatë ose i holluar me ujë.
5. Mos hani ushqim që ka pësuar ndryshime strukturore për shkak të përpunimit teknologjik, i koncentruar, të rafinuar, dhe të tjerët.
6. vidyazykatysya Patjetër me vlerë të derivateve zëvendësuese që ndikojnë negativisht në shëndetin, stabilizant, agjentët rritjen, preservatives, etj
7. Kjo kategori përfshin gjithashtu dhe produktet "të dyshimta", e cila duket gjithashtu e dobishme, por mund të përmbajnë aditivëve kimike të tilla si perimet nitrateve dhe fruta, kërpudha kushtimisht ushqimor.

8. Yoga nuk është e këshilluar për të ngrënë ushqim që është i shëmtuar, pa shije dhe shkakton oreks natyrore.
9. A nuk të sjellin asgjë të mirë për shëndetin e frutave dhe perimeve papjekur apo pjekur.
10. Gratë janë të predispozuar për dobësia duke i kushtuar vëmendje të veprimtarisë aktive fizike, mos ndiqni postimet e rekomanduara dhe ditë agjërimi. Ushqimi duhet të merret në doza të vogla, por të shpeshta.
Vëmendje 11. paguajë për ujin që pi. Përmbajtja e lartë e papastërtitë e ndryshme jep ngurtësi çon në slagging organizëm. Kjo, nga ana tjetër, ndikon në gjendjen e enëve të gjakut, zemrës shkel trurin, nyjeve dhe të tjera.


Rekomandime të përgjithshme janë shumë të ngjashme me ato që kemi përdorur për të dëgjuar çdo ditë. Më shumë njohuri të thella e yoga hapur këshilla të reja dhe ndalim, në njohjen e vetes dhe botës, perceptimin e asaj që një person vjen në këtë botë dhe çfarë është qëllimi i tij.