Sallatë Recipes me lakër kineze


Në lakër kineze ka gjetur popullaritetin e saj kohët e fundit. Për një kohë të gjatë njerëzit tanë pa kuptim në pagesë të tepërt për produktin e huaj, duke pasur parasysh se tregjet dhe dyqanet kanë gjithmonë të zakonshme lakër, të cilat i kushtojnë disa herë më të lirë. Megjithatë, pas disa kohë, kalimi në ekonominë e tregut, rusët u zgjuan interes në këtë produkt. Amviset i interesuar në atë se si të përgatisin lakër kineze dhe përfitimet e saj. Me kalimin e kohës ajo ka pushuar për të sjellë. Arsyeja është se kjo lakër filloi të rritet në Ukrainë dhe Rusi. Si pasojë, çmimi ishte më poshtë atë, duke e bërë këtë produkt më tërheqëse. Konfirmuar më tej idenë se lakër është gjithashtu e dobishme të bardhë. Në këtë publikim, ne sugjerojmë që të marrin në konsideratë përbërjen, pronat e të dobishme, receta sallatë me lakër kineze.


Përbërësit lakër kineze
Ne nuk mund të themi në lidhje me dinjitetin e një lakër kineze, si përmbajtja e saj të ulët kalori. Në 100 gram. Vlerësimi i vetëm 16 kalori. Ajo është e pasur me vitamina A, E, C, K dhe minerale të tilla si kalcium, kalium, hekur, natrium, fosfor, mangan, zink, bakër dhe selen. Komponentët kryesorë të këtij lakër janë proteinat dhe karbohidratet, është edhe pak e sheqerit, yndyrë dhe fibra.
Është e njohur se vitamina C është e domosdoshme për trupin tonë. Një lakër kjo substanca të dobishme që përmban dy herë më shumë se lakër të zakonshme.

Si pjesë e lakër kineze përmban aminoacidet dhe acidet organike dhe laktutsyn Alkaloid - një substancë që efekt qetësues në sistemin nervor, normalizes presionin e gjakut, tretje, metabolizmin dhe gjumë.

Pronat e dobishme lakër kineze
Kjo lakër është përdorur shpesh si një menu e dieta të ndryshme terapeutike. East lakër përdoret në dietat për trajtimin e sëmundjes kardiovaskulare dhe sëmundje peptike. Lakra dhe forcon sistemin imunitar dhe pastron gjakun. Ne gjithashtu e dimë se ai përmban lysine paçmuar acid, i cili parandalon sëmundje të ndryshme kronike dhe neutralizon proteinat e huaja. Lëng Chinese lakër përdorur në trajtimin e diabetit dhe sëmundjeve të traktit gastrointestinal. Në mënyrë të ngjashme, ajo është e dobishme në gastrit kronike.


Sallatë Recipes me lakër kineze
Ka mënyra të ndryshme për të përdorur këtë lakër në gatim. Gjethet e saj si marule, kështu që është përdorur shpesh në sanduiçe dhe salads. Disa receta janë lloj i shijshme.

Sallatë me lakër dhe pule
Për të përgatitur sallatë, ne kemi nevojë për 400 gr. Lakër kineze, 100 gram. djathë (përshtatje të mirë "lloj djathi"), tre gjokse pule, vaj ulliri, farat e susamit, uthull balsamic dhe kripë.
Gjokse pule duhet të lahen në ujë të ftohtë, pak të thatë, kripë dhe skuq, e mbuluar në vaj ulliri derisa të artë ngjyrë kafe. Pasi pulë ka ftohur, prerë atë në kube. Lakër larë plotësisht prerë mjaft i madh. Gjizë rubbed në rende gjobë. Lakra përzier me chunks e pulave, spërkat farat e susamit dhe djathë, të veshur me uthull balsamic dhe vaj ulliri. Sallatë është gati!


Sallatë lakër dhe karkaleca
Duhet përbërësit e mëposhtme: 500 gr. Lakër kineze, 150 gram. karkaleca, 100 gram. trangujve të freskëta, majonezë.
Karkaleca zier peeled dhe prerë në copa të mesme. Në të njëjtën mënyrë të prerë trangujve mirë larë dhe lakër. Përzierje të gjithë përbërësit dhe shtoni majonezë.

Sallatë lakër me mish gaforre
Për këtë sallatë hollë, ne kemi nevojë për një lakër pak lakër kineze, mish gaforre, konservuar ose pineapple freskët, majonezë.

Për një shije tjetër unë do të rekomandojë që të mos blejnë mish gaforre apo gaforre shkopinj në dyqan, sepse në këto produkte nga asgjë Gaforrja. Më të mirë të blerë gaforre dhe vlim atë vetë. Lakra dhe mish gaforre është i prerë në copa të vogla, pineapple - pak më të vogël. Përbërësit janë të përziera dhe të veshur me majonezë. Kjo sallatë do të jetë një delikatesë e vërtetë dhe të përsosur për tryezë pushime.

Sallatë me lakër dhe proshutë
Ne kemi nevojë për përbërësit e mëposhtme: rreth gjysma e kalli kineze lakër, 2-3 domate të mesme, 150 gr. proshutë, krisur (mundësisht të përgatitur veten), disa karafil të hudhër.

Për gatim biskota të prerë në kube të vogla bukë të zezë, pak të thata, i kalitur me erëza dhe kripë dhe skuq në gjalpë. Ham, lakër dhe domate të prera në kube. Hudhër grimcuar. Të gjithë përbërësit përzierje para dorëzimit në tryezë, dhe të shtoni majonezë.

Sallatë lakër dhe trangujve të freskëta
Kastravec dhe lakër kineze shkon sallatë shumë freskuese dhe të shëndetshme. Për ta bërë këtë, të marrë një kokë të mesme e lakër, 3 kastravec të mesme, 2 vezë, një qepë të vogël të gjelbër, piper, majonezë.

Lakra dhe trangujve të prerë në mënyrë të drejtë e hollë. Vezë, të ziera fort, finely shkurtuar ose tre në një rende trashë. Përbërësit përzierje, shtoni piper i zi dhe majonezë. Sallatë është gati për përdorim.

Sallatë me lakër dhe piper i ëmbël
Kjo sallatë është shumë popullor në Kinë. Për të përgatitur atë, ne kemi nevojë për një kile lakër kineze, një mollë pak dhe speca të kuq, rrushi ose uthull molle, erëza për shije dhe vaj ulliri.
Mjaft të prerë imët lakër, mollë dhe piper. Pastaj të përgatisë sallatë salcë. Për ta bërë këtë, erëza të përziera, vaj ulliri dhe Apple musht uthull. Të gjitha të përziera tërësisht dhe e mbushur.

Në mënyrë që të diversifikuar më mirë shijen e lakër kineze, përshtaten erëza të tilla si xhenxhefil, piper i kuq, sheqer, hudhër dhe të tjerët.

Ju bëftë mirë!