Përbërja e paketë lëng


Kohët e fundit Rusia filluan të përdorin rreth tre herë më shumë lëng. Dhe sot ne kemi marrë vendin e 4, pas vetëm Gjermania, Amerika dhe Kina. Ky është një tregues pozitiv i dëshirës së rusëve për të udhëhequr një mënyrë jetese të shëndetshme. Por lëngje Shumica e klientëve të trajtuar me dyshim paketuar, si diçka që nuk më pëlqen lëngje të freskëta. Le të përpiqen për të bërë nga lëng nga paketa. Ne do të mësojnë nëse ata janë të natyrshme apo të vërtetë kjo është vetëm fjalë boshe.
Pakoja nuk është e lëngje natyrale. Kjo nuk ka kuptim për të argumentuar, pasi ai nuk ka të vërtetë si të freskët asnjë strukturë, pa erë, pa shije. Fakti që ajo është përgatitur nga valë dhe sterilizimit të detyrueshëm. Në raste të rralla, një spin drejtpërdrejtë. Nëse paketa është shkruar lëng, prodhuesi i mirë përdorur të paktën 10% të lëngut të koncentruar, restauruar atë me ujë të pastër, e cila është përgatitur posaçërisht. Ky raport i 10% koncentrat frutash dhe 90% të ujit lëng identike natyrore. Nuk ka shtesa ose përbërës të tjerë në lëng natyral nuk duhet të jetë. Nëse paketa është shkruar nektar, ka vetëm 5% të koncentrohen fruta dhe shtoi disa sheqer, acid limoni ose mjaltë.


Nëse paketa është pije lëng mbishkrim, atëherë ajo do të jetë lëng vetëm 5% dhe shumë aditivëve, ngjyra sintetike, sweeteners, flavorings. Vini re se në këto pije nuk ka vitamina për shkak të përfitimeve shëndetësore, megjithatë. Lëng mbishkrim, tregon lëng Berry praninë, e cila nuk duhet të jetë më pak se 15% ujë. Aditivëve ndryshme mund te shtohet për të përmirësuar shijen e produktit.

Le të analizojë në detaje disa pikëpamje të përbashkëta për lëngje të paketuara
Besohet se lëng nga paketa asnjë të mirë. Zakonisht pako lëng është restauruar, me përjashtime të rralla, nëse ka, se lëng shprehur drejtpërdrejt në paketën. Përbërja e lëng riformuar janë elementët gjurmë dhe vitamina në të plotë, njësoj si në lëng fllad-shtrydhur. Lëng koncentrohen është përdorur për të rimarrë prodhuar nga avullimi i ujit nga lëng. Kjo ndodh në një vakuum dhe lëng është i nxehtë në një temperaturë të butë prej 60 C.

Besohet se të gjitha lëngje në paketa ëmbël. Etiketat lëng Disponueshmëria mbi paketat e tregon mungesën e ndonjë sweeteners artificiale. Në të njëjtën kohë sheqerit mund të shtohet për çdo nectars apo lëngje agrume. E gjitha varet nga prodhuesit integritetit. Por të tillë një markë e madhe nuk mund të përballojë. Prodhues, sot kupton se blerësi ka bërë cilësinë e produktit më të kërkuar, dhe këto truket thjesht nuk do.

Besohet se lëngjet janë flavorings. Kjo është e vërtetë, por mbulohen lëng gjithmonë shtoni flavorings zhduket prej saj gjatë të valë. Kjo komponimet paqëndrueshme. Ata kapen veçanërisht në fillim të vluar, pasi ata kanë shtuar në lëng gati në shërimin e tij.

Besohet se lëng është i paketuar ngjyra. Këtu, gjithashtu, është në prodhuesit lëng ndërgjegjja. Dhe analiza laboratori "Soyuzekspertyza" është se lëngjet janë ngjyrë të kuqe. Kjo është gjetur shpesh në lëng shegë si ngjyra natyrale në lëng shegë shumë shpejt bëhet ngjyrë kafe dhe specie nuk është shumë i shijshëm. Kjo ngjyrë ndonjëherë ndodh në lëngje të tjera të kuqe.

Një tjetër ide që është më e mirë për të blerë lëng në një enë qelqi dhe të importuara. Sigurisht, dyshojnë cilësia e produktit nuk është e nevojshme. Por kostoja e produktit me 70% do të varet nga çmimi i anijeve, dhe është e qartë se xhami është më e shtrenjtë se çanta. Përveç kësaj, ky produkt është shitur në një tjetër xhami sterilizuar dhe të ruhet për 3 orë në një autoclave. Në të njëjtën kohë shterp qese letre mund të jenë shumë më të shpejtë, e cila do të jetë më e lirë dhe më e teknologjik, kështu që çfarë ndodh kur temperatura e butë.

Mbishkrimi në paketën, të rekomanduara për ushqim për fëmijë do të thotë se ajo është një produkt natyral, në këtë rast lëng. Ajo është marrë nga nxjerrja direkte apo shërim në strukturën e saj dhe pa sheqer. Zakonisht të gjithë prodhuesit e madhe në të njëjtën lëng derdhur paketa të dy mëdha dhe të vogla, por lëng i plotëson kërkesat për prodhimin e produkteve të fëmijëve.

Nëse lëng mund të ruhet për një kohë të gjatë, pastaj shtoi preservatives. Ju lutemi të jenë të vetëdijshëm se lëng të koncentruar mund të shpëtojë vetveten, dhe kjo është me anë të pranisë së një sasi të madhe të sheqerit dhe fruta acide natyrore. Për shkak se ajo nuk kërkon ndonjë preservatives shtesë. Përveç derdhje atë në pako sterile, ajo gjithashtu do të ketë një mbrojtje të mirë. Për këtë arsye, lëngjet e fëmijëve mund të blihet vetëm në pako të vogla, fëmija mund të pijë të gjitha përnjëherë.


Përfundim. Me lëngje të shitura në qese, të njëjta si me qumësht. Ata janë relativisht të natyrshme. Unë jam i kënaqur që pa përbërësit artificiale. Në çdo rast, vendimi për të marrë çdo person. Së fundi, theksohet se lëng mbushur dobishme mund të jetë vetëm uyazyka se prodhuesi përdor vetëm me cilësi të lartë të lëndëve të para. Në përputhje me të gjitha standardet e saktësisë dhe prodhimit të produktit. Etiketat duhet të jenë të specifikuara plotësisht: përbërja e produktit specifikuar raft jetën dhe energji dhe vlera ushqimore dhe adresën e prodhuesit.

Mbani në mend se hapja paketën me lëng mund të mbani atë vetëm në frigorifer jo më shumë se 3-4 ditë. Dhe në qoftë se ka pasur një erë uthull apo alkoolit, produkti është prishur, dhe kjo është më mirë të mos përdorin trajtim të kushtojë shumë më tepër.