Përbërja dhe dëme supave çastit


Ne jetojmë në një ritëm të çmendur. Duket se në një ditë nuk ka kohë të mjaftueshme për të bërë gjithçka. Kur qëndruar në furrë? Dhe këtu ne nxitojnë në ndihmë të prodhuesve të ushqimit të shpejtë. Ata pretendojnë se kujdesen për ne dhe të dashurit tanë. Në të vërtetë, nuk kanë shumë talente kuzhinës dhe kohë për të ushqyer veten dhe familjen pas punës një ditë e vështirë. Çfarë është e nevojshme është që të vlim me ujë, shtoni ujë të vluar për produktin dhe pesë minuta për të shijuar aromë dhe shije pjatave parakohshëm.


Në të vërtetë, shumë prej tyre kanë të bëjnë me sekuestrimit trendet e jetës moderne. Nuk është e vështirë një person i cili kurrë nuk e ka provuar supë, pure patate ose petë çastit. Produkte të tilla janë shumë të dobishëm, në qoftë se keni nevojë për një meze të lehtë në punë, të marrë në rrugë të aksioneve deri sende ushqimore për ecje. Kush argumenton? Por shumë njerëz janë të varur në ushqim të shpejtë dhe të besojnë se këto produkte mund të jetë një alternativë për ushqim i gatuar në furrë.
Prodhuesit thonë se produktet e tyre janë të dobishme dhe nuk kërcënojnë shëndetin tonë. Ndërkohë, shumë mjekë kanë dukej alarmin. Ata argumentojnë se përdorimi i vazhdueshëm i këtyre produkteve në ushqim shkakton dëm serioz për shëndetin, sidomos fëmijët, ato përmbajnë aditivëve të ushqimit, preservatives, colorings, flavorings, kripë, erëza. Në këtë artikull ne duam t'i përgjigjet pyetjes: Çfarë është përbërja dhe rreziqet e supave çastit ose kanë ata përfitime shëndetësore, nëse ushqimi i tillë është e rrezikshme për fëmijët tanë?


Metodat për prodhimin e ushqimit të menjëhershme
Le të fillojmë me faktin se ushqimi i shpejtë janë dy llojesh: i thatë dhe ngrijë-tharë.
Ngrijë-tharë ushqime - të dobishme. Procesi i lartësim zhvillohet në dy faza. Prodhimi i parë produkti është nënshtruar ngrirje të thellë, dhe pastaj në instalimet vakum lagështi është hequr prej saj. Produkti mban vet ngjyra natyrale, erë dhe shije, dhe, më e rëndësishmja, të gjitha pronat e tyre të dobishme (vitamina dhe minerale). Metoda lartësim - vetëm të shtrenjta. Prodhuesit petë, supave dhe pure patatesh nuk është fitimprurëse për të investuar në industritë që produktet e tyre duhet të jetë i lirë dhe të arritshme për të gjithë.

Një tjetër gjë - produktet dehidratuar. Produkt fillestar është nënshtruar tharje në temperatura shumë të lartë. Lagështi nga ajo tërësisht avullohet struktura qelizore collapses, ngjyra, erë dhe shije ndryshim. Vitaminat, nëse mbahen, në sasi të vogla. Prodhuesit të cilët dëshirojnë për të dhënë produktin e tij "tregtueshmëri" është përdorur aromat, ngjyra, aditivëve të ndryshme ushqimore dhe enhancers shije. Banues të vazhdueshme si ushqim të shpejtë - urth, siklet në stomak dhe një dëshirë papërmbajtshëm për të ngrënë më shumë.


Supave Përbërja çastit
Shikoni në paketimin ngjyra e çdo ushqimi të shpejtë. Përshkruar në këmbë pule shijshme e saj, karkaleca, perime, varrosur në vështrim të freskët gjelbër tërheqëse dhe premtuese. Por ajo që është me të vërtetë brenda thes? Duke folur për të shpejtë-gatim supë, përbërës kryesor - një produkte makarona. Ajo ka nevojë për pak kohë për të thatë në dehydrogenation dhe madje edhe më pak - ënjtje në shtimin e ujë të valë.
Ajo do të jetë naive të pritet që me petë në këtë, kështu që të flasin, supë do të shijshëm copa e mishit apo pule. Një mish dhe perime të vërtetë, gjithashtu, nuk ka. Në vend të produkteve natyrore nga shpirtrat tanë mbushur me aditivëve ushqimore të ndryshme që imitojnë shijen dhe erën e tuaj të preferuar pule, viçi, derri, kërpudha, karkaleca dhe prodhuesit e kështu me radhë. D. Fantazi pakufishme.

Pa dyshim, jo ​​të gjithë prodhuesit e çorientojnë konsumatorin. Shumë i ndershëm tregojnë në paketën që përbërja e produktit janë të aditivëve të ushqimit dhe flavorings. Por gjithmonë lexojmë përbërjen e produktit? Dhe kjo do të jetë!

Glutamate monosodium
Le të shohim se çfarë është një enhancer shije në një supë gatim të shpejtë. Shpesh, kjo është monosodium glutamate (E-621), - një pluhur të bardhë kristalor, lehtësisht të tretshëm në ujë. E tij të veçantë "mish" shije lejon prodhuesit për të ruajtur në produktet natyrore, përdorin ato në sasi të vogla, në formë të ekstrakteve, apo edhe të bëjë pa to.

Kjo prodhuesit dinak pretendojnë se msg është e mirë për shëndetin.
Në të vërtetë, kur vjen puna për të sodiumit hlutamate natyrore, përfitimi i saj është, por ajo duhet të aplikohet në sasi të vogla. Dhe heronjtë tanë në ndjekje të lirë, të përdorura analog tij sintetike, e cila, për dallim nga origjina e tij homologun e tij natyrale, e përbërë nga kripëra të dëmshme që të marrë gjurmën e tyre në shëndetin e njeriut, dhe mbi të gjitha, të dëmtojë mëlçinë.
Pse msg bë ushqim detyrueshëm përbërës të menjëhershme? Për prodhuesit si kështu? Ajo rezulton se ajo është një substancë (ose më mirë pronat e tij neuro) siguron një rrjedhë e qëndrueshme të produkteve të konsumit. Glutamate monosodium po ndikon gradualisht receptorët nervore duke i dhënë fund, shkakton varësinë e kësaj shije, atëherë, për shembull, supë bërë nga produktet natyrore duket pa shije.


Maja ekstrakt
Nuk është një tjetër përbërës në përbërjen e disa ushqimeve të menjëhershme që shkakton shqetësim serioz - një ekstrakt maja. Sipas hulumtimeve të bëra në Francë, ekstrakt maja u gjetën substanca të dëmshme që provokojnë shfaqjen dhe përparimin e proceseve malinje në trup.

Për të përmbledhur, ne duhet të pranojmë ushqim që të shpejtë, duke përfshirë supave, kërkesa në jetën tonë e zënë. Plotësisht vidyazykatysya ata pamundur. Prandaj, ne duhet të dimë të vërtetën rreth tyre dhe të përdorin produkte të tilla vetëm në raste ekstreme.