Ushqime Compatibility Grafiku


Ushqim i veçantë bazuar në gjendjen që është enët shumë komplekse dhe të ndryshme të vështirë të tretet dhe është një dietë e thjeshtuar synon humbje peshe përmes shpërndarjes të duhur dhe të balancuar ushqimore. Një vakt nuk është shkrirë karbohidratet dhe proteinat, ndërsa kombinimi i ushqyesve të tjera ka kufizime. Ushqim i veçantë u shfaq në Amerikë në shekullin e kaluar dhe është përhapur me yjet e Hollivudit. Ithtarët e një ushqim të veçantë pretendojnë se kjo është mënyra më e mirë për të mësuar trupin tuaj me ushqim më pak të bollshme dhe të humbni peshë pa kufizime shumë të mëdha.


Mish, peshk, shpezë (këngë). Mish, peshk, shpezë duhet të jetë këngë. Gjatë përpunimit, këto produkte duhet të marrë tërë dhjamin e jashtme. Për mish të gjitha llojet e kombinimit të dobishme e perimet jeshile dhe nekrohmalystymy, sepse ky kombinim neutralizon pronat e dëmshme të proteinave shtazore, ndihmon tretjen dhe sekretim të kolesterolit të tepërt nga gjaku. Kombinimi i proteinave shtazore me alkool, sjell dëm të madh, sepse alkooli rrethuar pepsinë nevojshme për tretje e proteinave shtazore.


Kokrra, fasule. Kjo bathë, fasule, soje, bizele, thjerrëzat, etj Features pajtueshmërinë leguminoze me produkte të tjera për shkak të natyrës së dyfishtë. Si niseshte, ata të shkojnë mirë me yndyrna, veçanërisht të lehtë për të tretet - vajrave bimore dhe salcë kosi, dhe një burim i mirë i proteinave bimore me zarzavate dhe perime krahmalystыmy.
Gjalpë, krem. Vajra gjalpë mund të quhet vetëm produktin e përftuar nga krem ​​dhe për të përmbushur kërkesat e Enjoy 37-91 "Gjalpë Cow" përmbajtje yndyrë e jo më pak se 825%. E gjithë kjo nuk është prodhuar nga Enjoy dhe TU (specifikimet teknike) ose më pak se 825% yndyrë, jo vaj, krem, edhe nëse paketa thotë: "Cow Gjalpë", "vaj me përmbajtje të reduktuar", etj Në asnjë rast nuk mund të mbajë naftës në mushama xhami - duke qenë në dritë, të gjitha vitaminat në vaj humbet cilësinë e tij tashmë të gjatë ditës së parë. Vaj Gjalpë është e rekomanduar për të konsumuar në sasi të kufizuar.


Salcë kosi. Smetana merret nga krem ​​nga përzierja e tyre me arkërkues bakteriet e acidit laktik. Ai përmban mjaft vitamina A, D, K, B, C, acid nikotine, PP, dhe të vlefshme për tonë elementët gjurmë trupi kobalt, kalcium, bakër, mangan, molibden. Kufiri i rekomanduar përdorimin e saj.
Vaj vegjetal. Vaj vegjetal - një produkt shumë i dobishëm në qoftë se ajo është përdorur në formë të papërpunuar dhe të parafinuar.
Ëmbëltore sheqer. Kjo Sheqeri, reçeli, shurupe. Përdorimi i sheqerit dhe produkteve ëmbëltore duhet të shmanget. Të gjitha sheqer pengojnë sekrecionet e stomakut lëng. Për tretje e tyre nuk ka nevojë as pështymë ose lëng stomakut: ata janë të zhytur direkt në zorrë. Nëse ëmbëlsirat ngrënë me ushqime të tjera, vazhdueshme gjatë në stomak, ata së shpejti do të shkaktojnë fermentimin në të dhe, përveç kësaj, të reduktuar lëvizshmëri stomakut. Regurgitation acid, urth - rezultatet e këtij procesi.

Mjalti është i përjashtuar nga kategoria e sheqerit, sepse mjaltë - produkt ka ridizajnuar sistemin e tretjes e bletëve, të zhytur në gjak 20 minuta pas administrimit dhe nuk ngarkesës mëlçinë dhe sistemet e tjera të trupit.

Bukë, drithëra, patate. Ushqime niseshte: grurë, thekër, tërshërë dhe produktet e tyre (bukë, makarona, makarona, etj). Shumë e vockël parash, hikërror, oriz, mel dhe të tjerët. Të gjitha ushqime të pasura me niseshte, gjithmonë duhet të trajtohen me kujdes të madh, pasi niseshte në vetvete, në formën e saj të pastër është produkt jashtëzakonisht e vështirë të tretshëm. Ndalimi i kafshëve kombinim proteina me produkte krahmalystыmy - i pari dhe ndoshta ligji i veçantë furnizimi më i rëndësishëm me energji elektrike. Buka është konsideruar si një ushqim i veçantë (p.sh., vajra), dhe shtimi opsional për çdo vakt. Megjithatë, bukë të bëra nga papërpunuar, drithërat mund të hahet me një shumëllojshmëri të salads, pa marrë parasysh përbërjen e tyre.


Fruta kosi, domate. Nga fruta acid përfshijnë: portokall, mandarina, grapefruits, pineapples, shegë, limon, Kastrati, shije të thartë: mollë, dardha, kumbulla, kajsi dhe rrush. Domate të gjitha perimet janë të larta në acide - limoni, malic, oksalik.
Fruta Napivkysli: boronica, luleshtrydhe, raspberries, luleshtrydhe, shije të ëmbël: mollë, qershi, kumbulla, rrush, kajsi, pjeshkë.
Fruta e ëmbël, fruta të thata. Është kombinim i pranueshëm i qumështit dhe arra, por në sasi të vogla për shkak se ajo është e vështirë për tretje. Por frytet më të mira (thartë dhe e ëmbël) bëjë më mirë me atë për të kombinuar për shkak se ata janë të tretet në zorrë. Ata duhet të hani të paktën 15 - 20 minuta përpara se të hahet. Sidomos kjo rregull strikt duhet të jetë relativisht shalqi dhe shalqi.


Perime dhe zarzavate nekrohmalysti. Ata janë krem ​​e bimëve ngrënshëm (majdanoz, kopër, selino, në krye rrepkë, panxhar) sallatë, të egra "Darkë" herbs dhe lakër, dhe green onions, hudhër, tranguj, patëllxhan, bell peppers, bizele të njoma.
Rrepkë, rutabaga, rrepkë dhe rrepë - kjo "polukrahmalystыe" perime, të cilat janë të lidhura me produkte të ndryshme në vend të gjelbër dhe ngjitur me nekrahmalystыm.
Perimet niseshte. Kjo kategori përfshin: panxhar, karrota, rrikë, majdanoz dhe selino rrënjët, kungull, kungull i njomë dhe kungull, lulelakër. Kombinimi i këtyre perimeve me sheqer është shumë fermentimi, ose një kombinim i të mirë të tjera, ose pranueshme.

Qumësht. Qumësht - një ushqim të veçantë, nuk e pi. Pasi në stomak, qumështi duhet të rehatohem nën ndikimin e lëngjeve acide. Nëse stomaku është i pranishëm në ushqime të tjera, grimcat e qumështit vij e saj, duke izoluar nga lëng stomakut. Dhe derisa kos nuk peretravytsya, ushqim mbetet i patrajtuar, kalb, tretje është vonuar. Ne rekomandojmë qumësht është më e mirë për të ngrënë veçmas nga produktet e tjera.

Djathë, produktet e qumështit. Djathë - një proteine ​​të plotë trudnoperevaryvaemыy. Ushqimi homogjene me qumësht i thartuar (krem, gjizë, djathë) compatible.

Djathë, djathë. Më pranueshme djathrave - djathrave shtëpi të tilla të rinjve, që është diçka në mes të djathë dhe djathë. Djathrave të përpunuara - produkt panatyrshme reworked në mënyrë të konsiderueshme. Djathë të bardhë - një produkt të dobishëm proteine, e cila kërkon, megjithatë, njomje në ujë të ftohtë e kripë tepërt.
Vezë. Ky produkt nuk përmban proteina asimilimin e lehtë. Megjithatë, vezët nuk janë aq të këqija: ato përzihen me perimet jeshile dhe nekrohmalystymy neutralizon dëmin nga kolesterolit të lartë në verdhë veze.
Arra. Në sajë të përmbajtjes së pasur të yndyrave si arra, djathë. Megjithatë, djathë përmbajnë yndyrna shtazore, perime dhe arra të tretshëm.

Ne rekomandojmë të hahet më shumë bimore sesa me origjinë shtazore.
Pjepër. Pjeprat janë të papajtueshme me çdo produkte të tjera. Rreptësisht është e ndarë nga produktet e tjera në varg 3 orë.