Unik në të gjithë produkt aspekte vezë


E çuditshme por e vërtetë: ajo është e vezë normale, e cila lehtë mund të jetë në çdo frigorifer, kaq popullor e gjithë bota që edhe fitoi pushimet e tyre. Në të premten e dytë në tetor, shumë vende të festuar Ditën Botërore të vezëve. Po! Në të njëjtën, e cila, sipas rus thënien e mirënjohur shkon, nuk duhet të mësohen pulë. Shumë ndoshta vende të tjera gjithashtu janë analoge të shprehjes, të cilat janë karaktere, për shembull, struci, pinguin ose një zog ekzotike në pikëpamjen tonë. Megjithatë, pa kaluar sidomos folklorin e kombeve të ndryshme, i kushtoj vëmendje për këtë produkt të veçantë në të gjitha aspektet vezë.


Studimet në dekadat e fundit tregojnë se veza e zakonshëm - një burim i domosdoshëm për trupin e proteina, yndyra, dhe vitamina të ndryshme A, C, B6, D dhe E. Në yolks, përveç vitaminave përmban elementët gjurmë: kalium, kalcium, hekur, fosfor , jod, kobalt dhe bakrit. Vitamina E ka efekt anti-tumor, forcon sistemin kardiovaskular. Në vezë e verdhë veze zbuluar një përbërës të veçantë - lutein - është antioxidant më të fuqishme. Ushqimi vezë, ju mund të shmangur problemet me vizion, sepse ato përmbajnë substanca të ndihmuar në parandalimin e zhvillimit të cataracts. Gjithashtu vezë të dobishme një grua gjatë shtatzënisë, për shkak se ato përmbajnë thelbësore për të duhur choline zhvillimit të fetusit dhe lecithin.


Si rezultat i studimeve American Heart Association kanë treguar se kolesterolit që gjendet në vezë, është e padëmshme për trupin e njeriut për shkak të faktit se ky produkt phospholipids në dispozicion "neutralizuar" atë, duke parandaluar depozitimin e pllakatë në muret e enëve të gjakut. Si një lloj i një produkti referencë që përmban të gjitha substancat e nevojshme për trup dhe aminoacidet, vezë janë kalori të ulët dhe anëtarët e dieta të ndryshme. Prandaj, ekspertët rekomandojnë çdo ditë hani 1 vezë.


Dietë vezë është shumë e thjeshtë dhe efektive. Në përdorimin e vezë shumë si ju dëshironi, dhe duke përdorur sallatë perimesh të ushqimit dhe disa fruta, ju mund të them shpejt lamtumirë 3-4 kg peshë të tepërt. Pini atë, ndërsa lejohen vetëm ujë mineral pa gaz ose infusions bimor. Kohëzgjatja e një dietë të tillë duhet të jetë të paktën tre, një maksimum prej 7 ditësh. Mundësi të tjera për dietën e vezëve projektuar për një kohë më të gjatë. Sipas popullit, duke u shpëtoj e peshë të tepërt, dietë vezë është efektive.

Por kjo është në thelb e rëndësishme është teknologjia e gatim vezë: vezë është gatuar pikërisht 12 minuta - jo më shumë dhe jo më pak! Si të valoj një vezë? Pyetje Dikush mund të duket e çuditshme. Në fund të fundit, një nga enët më të hershme, gatim cilat shumë prej nesh kanë zotëruar në vitet parashkollore, ajo ziera vezë. Ajo rezulton se edhe në një rast të tillë është hollësitë pakomplikuar dhe nuanca. Pra, ne po u drejtohemi shkrimeve të kimisti francez Herve Tisa, babai i gastronomisë molekulare.

Çfarë është vezë në drejtim të kimisë? Kjo përzierje e proteinës 10% dhe 90% uje. Proteinat, shpjegon Herve Tees Kjo molekulë e gjatë që mund të imagjinohet si një litar. Ata mund të prerë në topa nga graviteti formimin atomet e tyre. Gjatë bono ngrohje të dobët në mes të atomeve, molekulave të prishur, perspektivë dhe atomet të vetme janë në gjendje të lidhen me molekula të tjera, duke formuar një rrjetë, kjo është forcim e vezëve. Por proteinat verdhë veze dhe proteina të prishen dhe të formojnë një rrjetë në temperatura të ndryshme. Vezë të bardhë fillon të mpikset në 61 gradë C, e verdhë veze - në 635. Për më tepër, në procesin e gatimit proteina si ajo mbron verdhë veze, e cila, si rezultat, nxehet më ngadalë. Vezë shumë të lëngshme të prodhuara reticula dhe molekulave më shumë ujë në qelinë e tyre merr, vezë vështirë.


Kur çdo gjë molekulë e ujit kapur në këto rrjete, thatë vezë, që është huyazykam dhe pa shije. Koagulimit apo procesi i verdhë veze koagulimit mbaron në 70 gradë. Në 75 gradë verdhë veze është ende i butë, por jo proteina huyazykay. Tisa Konkluzioni: faktori më i rëndësishëm në procesin e vezëve përgatitjen - jo të kohës dhe temperaturës, në mënyrë të përsosur butë-ziera vezë "(tashmë kërceu paksa, por ende kreyazykay të bardhë dhe të ngrohtë, sapo filloi të trash verdhë veze) e gatshme kur ai është ngrohur në 64 gradë, vezë të përsosur "cool" - në 70-75.

A e dini se nuk është e nevojshme që të valoj një vezë, për shembull, cookware alumini? Kur të nxehtë, metali siguron substanca të dëmshme të ujit që mund të depërtojnë eggshells, dhe pastaj të merrni në trupin tonë.

Shënim: Për të gjetur nëse një vezë është e freskët, zhyt atë në ujë. Fresh do të bjerë në fund, dhe të vë vezë të mbeten në sipërfaqe. Para se të zhyten në ujë të butë Pierce veza me një gjilpërë e një të gjerë - kështu që nuk është plasaritur gjatë gatimit. Për gatim është mirë të përdorni vezë të vjetër aq të freskëta keq pastruar nga shell. Boil vezë në ujë të kripur - kështu që ata janë më të lehtë për të pastruar dhe më pak yyazytsirnist se predhë shpërtheu gjatë gatimit. Nëse ju nuk e dini dhe vezë të ziera para se të shkoni në një pjatë apo ndonjë sipërfaqe të tjera të ngurta: kthesë të papërpunuara gatuar keq - të mirë. Ndiqni kohën e gatimit:

- të gatuaj butë-ziera vezë ", ju keni nevojë për 3-5 minuta pas valë;
- vezë "në qese" duhet të mbajë ngrohjes 5-6 minuta;
- 10 minuta do të jetë e nevojshme për të gatuar vezë "cool".

Ju lutem vini re se pothuajse të gjitha pajisjet moderne kuzhine: Multicookings, Aerogrill, steamers - të parashikojë mundësinë e gatim vezë, kështu që të jetë i sigurt për të lexuar udhëzimet për përdorimin e një njësie. Nga rruga, vezë vidvaryvshy, nuk nxitojnë për të hedhur shell: ajo është një burim unik i kalciumit natyral, i mirë për mbarësuese bimëve. Por mënyra gjyshja vjetër i dërrmuese shell në një mulli kafeje mortaja apo për shtesa ushqimore kaltsyysoderzhaschey nuk janë efektive për njerëzit.


Kërkesa e përditshme për kalcium tejkalon nivelin e ushqimit na konsumuar, kështu që për hyrjen e plotë të kalciumit në trupin e nevojshme burimit shtesë, të tilla si droga-Sandoz® Kalciumi Forte avantazh është duke e mbajtur një kombinim të veçantë të kalciumit organike për tretshmërinë më të mirë të kalciumit. Kështu, me përgatitjen e duhur të thjeshtë ushqim vezë e përditshme është me të vërtetë e artë. Mos harroni kjo, vjen edhe një herë në pjatë të gatuaj mëngjes shijshme dhe të shëndetshme për të gjithë familjen!