Dietë franceze për 14 ditë


Gratë franceze janë të njohur në të gjithë botën hollë, forma këndshëm dhe personit të bukur me ngjyra, dhe sekreti qëndron në stilin e jetës së grave franceze - në dietë ata ndoqën gjithë jetën e tij.
Dietë franceze për 14 ditë - një mënyrë me të vërtetë interesante të jetës, sepse themeli i dietë francez - është gjithmonë ushqime të freskëta dhe të shëndetshme, shumë ushqim deti dhe vaj ulliri dhe, natyrisht, kjo verë e thatë e kuqe.
Sipas dietë franceze mund të kuptojnë dhe të jetesës, dhe dietë për humbje peshe, në bazë të sistemit të energjisë bukuritë e Francës.


Parimi kryesor i dietës franceze për të humbur peshë - është ushqim në pjesë të vogla, por shpesh, përtypjes plotë e ushqimit dhe nuk nxitojnë gjatë vakt.
Frëngjisht fruta përditshme të hahet dhe perime në çdo formë - mund të steamed perime ose steamed, fruta të thata ose lëngje fllad-shtrydhur dhe një shumëllojshmëri të salads fruta, të veshur me lëng limoni ose kos.

Dietë franceze për humbje pesheDietë franceze është projektuar për 14 ditë dhe gjatë kësaj periudhe ju duhet të plotësisht vidyazykatysya e kripë dhe sheqer, ushqime niseshte (përfshirë krisur dhe biskota vafer) nuk janë të gjithë të tymosur, yndyrë dhe të ruajtura.

Frëngjisht dietë të ulët kalori, por ju lehtë mund të thith atë, sepse lista e produkteve lejuara është mjaft i madh. Ju mund të hani fruta dhe perime, drithërat dhe pothuajse të gjitha prodhimet e detit, vaj ulliri dhe një pjesë edhe të pini një gotë verë të kuqe të thatë çdo ditë për darkë.

Menuja është Dietë francezeMëngjesi. Për mëngjes, ju mund të ketë një filxhan kafe organike por jo sheqer ose një filxhan çaj të gjelbër dhe hani një pjesë të bollgur ose hikërror qull.
Dreka. Për drekë, ju mund të gatuaj supë perimesh ose supë pule me kerpudha petë mund të përballojë një pjesë të sallatë perimesh me vaj ulliri, një filxhan çaj jeshil.

Tea. Në drekë ju mund edhe të hani akullore, por pjesë shumë të vogla ose të hani asgjë nga fruta.

Darka. Për darkë, ne duhet të përgatisë çdo gjë nga deti - karkaleca, peshk dhe varieteteve të ulët-yndyrë mund të hani një pjesë të oriz të zier, pini një gotë verë.