Shtojcave ushqyese për trupin e të rinjve


Kush nuk e ka ëndërruar për të ngrënë produkt magjik dhe të dukem më i ri. Në Perëndim, dietë përfshin jo vetëm fruta, perime dhe prodhimet e detit, por shtesa trupit rinore.
Në vendin tonë, për të shtojcave të ndryshme dietetike e trajtuar me dyshim të madh që nga kafshimet e tyre të çmimeve në treg një shumë të fakes dhe origjinës shpesh të diskutueshme. Por për të shpenzuar kohë dhe energji në kërkim të një shtojcave ushqimore me të vërtetë të efektshme me vlerë që ekspertët nuk vënë në dyshim të mirën e të paktën dhjetë prej shtojcave më të rëndësishme.Energotoniki coenzyme Q10
Q10 coenzyme ose ubiquinone, është një lëvizje e vërtetë e përhershme e trupit të njeriut për të rinjtë. Ai na jep forcë, e bën të energjisë që rrjedhin nga ushqimi në një formë që ne mund të përdorni për të aktivitetit mendor dhe fizik. Përveç kësaj, këto shtesa kanë pronat antioxidant unike. Ata mbrojnë Mitochondria e qelizave të quajtur bimët e energjisë nga dëmtimi dhe aktivizon metabolizmin. Për shkak të kësaj Q10 coenzyme pronës është përdorur shpesh në programet humbje peshe.

Coenzyme Q10 nuk mund të merret në formë të pastër me ushqimin. Ajo është prodhuar në Coenzymes mëlçi dhe të lidhura e të drejtave që përmbahen në proteinat me origjinë shtazore dhe në sasi të vogla në perimet jeshile. Por në qoftë se një person i respektuar çrregullim metabolike dhe ajo ka nevojë për ubiquinone, proteina rëndë përdorimi vakt nuk është i rekomanduar. Në këto raste, ju mund të merrni coenzyme Q 10 për trupin e të rinjve në formë të sintetizuara, si një ushqim shtues të pavarur.

Dehidroepiandrosteron Balansuvalnyk (DHEA)

DHEA misterioze akronim për substancat dehidroepiandrosteron hormon-si të prodhuara nga vezoret dhe është konsideruar babai i të gjithë hormoneve të njeriut. Ajo është e përpunuar në trup si progesterone, estrogjenit, kortizolit dhe Testosterone. Është e njohur se në qoftë se bilanci hormonal në harmoni, dhe kjo është e dobishme për pamjen e një personi. Hulumtuesit amerikanë kryer eksperimente kanë treguar se jeta DHEA falë injeksioneve te kafshët laboratorike vydovzhuvalas 50%, ata ishin rinor dhe energjik, kishte peshë të tepërt. Në njerëz, numri i DHEA bie me moshën - 40 vjet - dy herë, dhe 60 në përgjithësi vështirë të identifikohen.

DHEA në trupin tonë është bërë nga një squalene substancë, të ngjashme me yndyrë. Ajo është gjetur në avocados, ullinj, djathë, patëllxhan, ton. Për shkak të këtyre produkteve të dobishme bëni plotësoni sallatë me vaj ulliri. Farmacitë Shtojcave ushqyese në formën e DHEA praktikisht nuk shiten, por substanca është një komponent i objekteve rinovimin.

Njeriu Angelica ladies '
Bimore Angelica në Kinë është quajtur xhensen për gratë apo Enj Dong. Kjo ndihmon rregullimin e ciklit menstrual, të zvogëlojë flashes nxehtë, palpitations dhe thatësi vaginale gjatë menopauzës. Në Dong Qui përmban shumë hekur dhe vitaminë E bukurisë, por për shkak se ajo është në gjendje për të parandaluar një nga faktorët kryesorë të procesit të plakjes, qelizat e lipideve dhe të mbajë lagështi në lëkurë dhe për të mbrojtur atë nga shfarosja e diellit.

Aditivëve të ushqimit janë zakonisht Diaghilev komplekset anti-plakje që përmbajnë diamine, donkva, patate e ëmbël të egra, xhenxhefil, gingko biloba, etj).

Gingko biloba Stimulator
Gingko biloba bimore me zemër formë lë dhe fara, si kumbulla, të gjejnë një stimulator fuqishëm të trurit. Beauticians vlerësojmë atë për një efekt të madh në enët e gjakut. Për shkak të koktej unike e përbërësve bioactive forcuar muret e kapilar dhe enët e gjakut, përmirëson qelizat e gjakut microcirculation janë të ngopur me substanca të dobishme. Kështu, Gingko biloba - një mjet i shkëlqyer për trupin e të rinjve si një e tërë dhe për të përmirësuar të dhënat e jashtme. Kjo bimë të mund të blihet në barnatore në formën e shtesave ushqimore individuale, dhe si një përbërës në sistemet e ndryshme.


Burimi energji xhensen
"Rrënja e jetës" - xhensen njohur për njerëzimin si një ilaç i madh anti-plakje për më shumë se pesë mijë vjet. Të lashtët besonin se kujtesa xhensen kthen njeriun dhe mendjen. Njeriu modern gjithashtu vlerësojmë cilësitë e saj antioxidant. Struktura e kësaj bime janë vajra yndyrore dhe esenciale, niseshte, sheqer, minerale dhe vitamina që kanë tonik dhe pronat stimuluese.
Xhensen ekstrakt ndihmon të përshpejtojë rinovimin e qelizave të epidermë, anti-ënjtje, forcimin e fibrave elastin dhe kolagjenit. Lirimin xhensen si një agjentë të pavarur biologjike.


Fuqia acid glutamik
Kjo amino acid i jep muskujt tonë dhe forcën e kockave dhe parandalon procesin e plakjes, ndihmon lëkurën të ruajë lagështia. Përveç kësaj, acid glutamik është në gjendje për të stimuluar aktivitetin mendor të njeriut dhe për të zvogëluar efektet e dëmshme të alkoolit, nikotina, drogat dhe farmaceutike.
Acid glutamik mund të blihen si një shtesë të pavarur diete ose si pjese e shtesave komplekse.

Mundës me të vjetër glutathione moshës
Glutatione është një antioksidant fuqishëm që sintetizohet në trup nga tre acideve amino. Përveç kësaj, ajo është e njohur si një agjent i shkëlqyer anti-inflamator dhe luftëtar kundër procesit të plakjes, si kjo e fundit është e provokuar nga reagimet inflamatore në qeliza.

Nëse ju doni të njom trupin tuaj me glutathione, përdorin më shumë Arbuzov, agrume, karrota të papërpunuara apo të shikoni për farmacitë në kombinim kompleks me një ekstrakt të lakër brukseli.