Ushqimi në ushqime glycemic indeksi


Kur hamë një produkt me një të miratuara nga qeveria të lartë, niveli i sheqerit në gjak rritet ndjeshëm, pankreasi fillon të prodhojë në mënyrë aktive hormon insulinë. Konsiderohet ushqimi më i mirë për ushqime glycemic indeksi?
Ajo zvogëlon fuqinë kur nivelet e sheqerit në gjak duke shpërndarë atë në indet e trupit për përdorim të shpejtë apo për të hedhur në dyqan si yndyrë, dhe sidomos në bark. Për më tepër, insulinë parandalon akumulimin yndyrë përsëri kthehet në glukozë, të cilën trupi menjëherë djegur. Ushqime me një të miratuara nga qeveria të ulët janë të ndarë gradualisht dhe nuk japin një rritje të mprehtë në nivelet e sheqerit në gjak, duke siguruar një kuptim më të qëndrueshme të plotësi. Nutritionists franceze së bashku me Endocrinologists zhvilluar një dietë që ju lejon të hani në mënyrë adekuate dhe në këtë mënyrë të kontrolluar depozitimin e qelizave yndyrë në bel. Këtu është një menu përafërt "indeksi glycemic metabolike" për një javë. Kjo skemë mund të përdorni një sasi të pakufizuar të kohës për të gjithë anëtarët e familjes - kjo menu korrespondon me nevojën e përditshme e proteinave, yndyrave dhe karbohidratet.Nënat gji duhet të konsultoheni me një dietist! Të jetë i përsosur në artet kuzhinës gjatë të ushqyerit. Në përgjithësi, më të vogla produkt është nënshtruar trajtimit të ngrohjes dhe sa më afër që është në gjendjen e tij natyrore, të ulët glycemic indeksi i saj. Nëse produkti është i prerë, pres, përzierje përbërësit dhe pastaj përgatitur rritjen e tij të miratuara nga qeveria. Nëse jeni të vërtetë nopem, nuk e mbaj frymën e ditës! Pasi trupi juaj të përballen me abuzim, por shumë herë - nuk ka. Produktet e qumështit dhe fruta - desserts tuaj për çdo ditë. Ndonjëherë ju mund të përballojë desserts shtëpi (oriz në qumësht me bollgur buding) me shurup panje. Ëndërroja të pjekje? Ajo mund të hahet vetëm pas një vakt. Ushqimi që ju hani do të vazhdojë të pengojë rritjen e miratuara nga qeveria. Një ëmbëlsirë që ju hani në mes të ditës në vend të hahet, do të jetë "shpërthyese" efekt.


Idealisht në dietë: ujë (me ose pa gaz, por më e rëndësishmja - pa shije), çaj, kafe; lejohet një gotë verë të thatë e kuqe në ditë. Turn menu limon dhe acid uthull ul ushqimet glycemic indeksi në përgjithësi. Shtoje atyre të gjitha enët në qoftë se ju nuk keni probleme me traktin gastrointestinal. Përndryshe, të konsultoheni me një gastroenterologist. Mos harroni proteina. Është shumë më e lehtë për të ndjekur të miratuara nga qeveria, nëse vazhdimisht hyjnë në ushqimet që përmbajnë proteina menu. Mirë mesditë - vezë, një fetë e proshutë dhe një peshk të vogël. Heqin qafe e kam zakon të gatimit në gjalpë. Acid yndyror saj ndryshimi përbërja kur të nxehtë dhe të bëhet e dëmshme. Për gatim është mirë të përdorni vaj ulliri dhe gjalpë mund të përhapet vetëm dolli për mëngjes.