Dëmtojë kripë dhe sheqer për një person


Kripë dhe sheqer përfshirë kështu në jetën e një personi, ose më mirë, në menynë e saj se shumë as nuk e mendoj jetën pa këto dy përbërësit jo edhe të quhet ushqim. Cilat janë kripë dhe sheqer? Kripë - një përzierje e klorit dhe natriumit ne pamjen e tyre ngjan një pluhur të bardhë kristaline. Në thelb, kripë është e nevojshme për trupin, por vetëm në moderim. Ne përdorim atë për gatim pothuajse të gjitha ushqimet, por e tepërt e tij mund të çojë në të hahet substanca pangrënshëm. Sheqeri - kokrra të ëmbla të cilat një person përdor për të piqem shumë produkte, si kripë shtuar në enët e ndryshme, por shpesh në çaj dhe kafe. Shumë prej tyre nuk mund të bëjë pa sheqer dhe hani më shumë se një kilogram në javë. Por kripë të dobishme dhe sheqer për një njeri? Kjo nuk duket. Kripë Harm dhe sheqer për njerëzit mund të shkaktojë goditje të pariparueshme për shëndetin e tij. Në këtë artikull ne përshkruajnë atë që është e keqe në trup janë të njohura për ne kripë dhe sheqer.


Dëmtojë kripë dhe sheqer:

Kripë
Përdorimi i kripës në sasi të mëdha çon në shkeljen e metabolizmit me ujë kripë. Një mësim tjetër nga biologjia, ne e dimë se kripa akumulojnë në trupin e njeriut mban lëngun. Kjo në veçanti vlen për njerëzit që vuajnë nga sëmundjet e sistemit kardiovaskular. Produktet Peresolyuyuchy kemi bërë punë zemrat tona me një të dyfishtë dhe nganjëherë një peshë të trefishtë. Për shkak të kësaj, ngriti presionin e gjakut, ënjtje shfaqet për herë të parë në gjymtyrët më të ulët, pastaj fytyrën dhe në bark, duke shkaktuar sëmundje kronike - anasarca. Peresolena dhe ushqimi është një nga shkaqet e migrenë.


Kristal kripë depozituara në nyje. Shumë vjet kripë grumbullohet në trup, një person ndjen se edhe i sëmurë rëndë. Pastaj ka dhimbje në nyje, ata bëhen më pak elastike, i fryrë. Një person që vuajnë nga kjo sëmundje përgjigjet ndryshimeve në mot, më shpesh është treguar të bjerë shi apo stuhi dëbore.

Ushqimi i kripur shkakton trashje. Kjo është Dashuri ironike, por që shkakton kripë "si ujk" oreks. Kjo kërcënon mbipeshë, otkladыvayuschymysya në ijet dhe bel, i cili në krye të kthehet në sëmundje e eshtrave dhe sistemin kardiovaskular.


Sheqer
Diabetes - një nga 21 sëmundjet më të zakonshme ndonjëherë. Në qoftë se 30 vjet më parë ai pësoi një në dhjetë njerëz, tani çdo e treta ka një rritje në sheqerit në gjak. Arsyeja - konsumimi i tepruar i ushqimeve me sheqer. Sidomos duhet të mendojnë për sheqer, njerëzit të cilët kanë të afërm që vuajnë nga diabeti konsumojnë.

Duke konsumuar shumë e ëmbël, ne del me të larë kalcium nga kockat, të cilat jo vetëm që çon në sëmundjet e nyjeve, por edhe për fraktura të shumta. Kockat bëhen të brishtë dhe nën stres trupi nuk mund të kryejë funksionin e tij. Prandaj thyerje, veçanërisht të prirur për ta moshuar.


Ashtu si kripë, sheqeri është një nga shkaqet më të zakonshme të trashje. Akumulojnë në sasi të mëdha në mëlçi, sheqerit është depozituar në fusha të ndryshme të trupit, duke shkaktuar plotë. Përveç sheqerit mund të shkaktojë një ndjenjë të rreme të urisë dhe të grumbullohen në kolagjenit, duke çuar në një plakje të shpejtë të trupit. Kjo vlen veçanërisht për fytyrë, ai bëhet i butë dhe i rrudhur.

Një lugë çaji ekstra i sheqerit dhe kokrra e kripës mund të shkaktojë dëme të mëdha në trupin e njeriut. Për të shmangur më tej të gjitha këto sëmundje duhet të reduktohet në një konsum minimal të këtyre dy shtojcave ushqimore, dhe madje edhe vidyazykatysya më të mirë të gjithë.