Çfarë ju duhet të dini për gluten dhe gluten-free dietë


Nëse, pavarësisht ushqim korrekt stomaku juaj është po aq i keq, ju torturuar bloating, diarre ose kapsllëk, atëherë ju duhet të dini se çfarë gluten, dhe reagimin e tij ndaj trupit të njeriut. Kjo mund të jetë se ju keni një intolerancë gjenetik për gluten ose, më thjesht, gluten. Miliona nuk janë edhe të vetëdijshëm se ata kanë një problem atje. Ndoshta ju në mesin e tyre? Të gjithë ju duhet të dini në lidhje me gluten dhe ushqim gluten-free mund të gjenden në internet. Në këtë artikull ju do të mësoni se çfarë sëmundje celiac, në të cilat produktet e përmbajnë gluten, si të gëzojnë më tej jetën.


Gluten enteropatia - një sëmundje që mund të transmetohet gjenetikisht nga prindërit tek fëmijët. Njerëzit që vuajnë nga kjo sëmundje nuk janë prodhuar enzimat që prishen komponentët kanë gluten, e cila është arsyeja pse trupi janë produkte të hidroliza e saj të pjesshëm. Si rezultat, këto substanca atrofuyut Villi në murin e zorrëve, nga e cila ushqyesve nuk janë të zhytur siç duhet.

Gluten është gjetur në më grurë. Gluten gruri përdorur gjerësisht në industrinë ushqimore. Për më tepër, përdorimi i saj është rritur dhjetëfish. Gluteni ndihmon shkëlqimin bukë, përveç një bukë nuk mund të prishur gjatë. Në furrat e bukës për të përmirësuar strukturën e produkteve buke shtuar 4-6% gluten. Në ëmbëlsira, biskota, biskota, waffles shtuar 20% në 40% të gluten.


Produkte në të cilat gluten është e pranishme:
Gruri, elbi, thekër, tërshërë, bukë, makarona, qull (bollgur, elbi, tërshëra, gruri, elbi); Pastë, karamele, çokollata, ëmbëlsira, tharje, të thata, etj

Produkte që nuk kanë gluten:
Frutat dhe Perimet; qumështit shtëpi; peshku dhe produkteve të mishit; vezë; gjalpë dhe perime të naftës; oriz; misri; hikërror; mel; Të gjitha bishtajore; patate; arra;
Edhe për njerëzit me sëmundje celiac produkteve të prodhuara posaçërisht gluten free, kështu që pyesni në supermarkete. Ju duhet të dini saktësisht përbërjen e ushqimeve keni blerë.


Disa mund të pyesin ", por bollgur mund të"? Bollgur përmban gluten, por përmban Avenyn, e cila ka veti të ngjashme.
Njerëzit që vuajnë nga gluten enteropatia mund të hani bollgur. Megjithatë, ne duhet të marrë parasysh se disa keq tolerojë Avenyn e cila është në bollgur se edhe gluten. Kokrra tërshërë kanë efekte të ndryshme në shëndetin e individit. Nëse pas pjesës mëngjes e bollgur ju ndjeheni mirë dhe nuk kanë probleme me tretje, kështu Avenyn në gjendje të tretet zorrët tuaja.


Situata është sigurisht e vështirë, por jo e pashpresë. Pacientët me sëmundje celiac duhet të ndjekin një dietë gluten-free. Praktika tregon se Villi prekur zorrëve rivendoset shpejt. Pas rreth një muaji, në sajë të një dietë gluten-free, trupi do të fillojë të punojë shumë më mirë. Pra, para se të blejnë drogë të shtrenjtë, mendoj se kjo mund të jetë e vlefshme vetëm rrinë në një ushqim të veçantë dietë. Grackë në këtë rast, natyrisht, paraqesin një dietë e tillë duhet të jetë i përjetshëm.


Për të jetuar pa makarona, biskota dhe ëmbëlsira sigurisht nuk është e lehtë, por alternativë është gjithmonë aty, kjo është receta pa miell gruri dhe produkte të tjera të ndaluara. Prandaj është e nevojshme ose për të blerë ushqime pa gluten apo kuzhinier në shtëpi. Përparësia e madhe e pasta që ju e dini saktësisht se çfarë janë të pranishëm në enët tuaja përbërësit. Dhe sot ka një sasi të madhe të shijshme recetave gluten-free. Main kërkojnë këto receta dhe të eksperimentojnë me gatim.