Shtojcave ushqimore dëm për trupin e njeriut


Para se të blej një produkt të veçantë, me kujdes të shikoni në përbërjen e tij. Nëse ju shikoni me shkrim mbi paketën: "Scenters natyrore"Me guxim niset nga ky produkt, ai përmban aditivëve të ushqimit të cilat janë në dëm të personit. Shtojcave ushqimore dëm për trupin e njeriut, shkencëtarët kanë studiuar më shumë se një duzinë vjet. Pas të gjitha, këto shtesa - produktet e sinteza kimike, jo-ekzistente në natyrë. Qëllimi i tyre kryesor është për të mbajtur produktet e freskëta më shumë të jetë e mundur, zgjatjen e jetës së tyre.


Sheqeri - një burim i energjisë për trupin e njeriut. Në trupin tonë kthehet sheqerit në glukozë, e cila plotësisht të mbuluar nevojat e trupit për energji. Glukoza është depozituar në mëlçi dhe indet si glycogen. Nëse glycogen në trupin e tejkalon shifrën e tij të sipërme, njeriu fillon të shërohet.
Në restorant ushqimi të shpejtë sheqerit përdoret në kufi. E gjithë procedura është bërë për të fituar. Fort gjellë e ëmbël është pije duhet, kështu që në vend të një filxhan çaj apo kafe, ju zayazykate dy, këtu është fitimi kafe. Dhe aspekti i dytë, ushqim shumë i ëmbël, pas një periudhe të shkurtër kohe, duke shkaktuar uri, atëherë do të urdhërohet një tjetër servimin e ushqimit.

Por mos harroni se sheqeri i përket ushqim shtues natyrore. Më shpesh kjo është bërë nga panxhar sheqeri apo kallam.

Fruktoza - një nga zëvendësuesit për sheqer, çmimi është më e lirë disa herë, dhe për këtë arsye përdorimi i tij në pijeve dhe produkteve ëmbëltore. Por ideja se fruktoza nuk është popravlyayutsya, false. Ajo gjithashtu kalorive si sheqer. Përdorimi i tepruar i produkteve të cilat përmbajnë fruktozë mund të çojë në sëmundje të mëlçisë dhe të fituar peshë të shpejtë.

Aspartame, i njohur për ne si E951, ëmbël se sheqeri dhe është 200 herë çmimin më të lirë. Gjithnjë e më shumë, ajo është gjetur në çokollata tona të preferuara dhe candies, ëmbëlsira dhe cookies. Efekt të dëmshëm Aspartame për mëlçinë dhe veshkat, vizion të reduktuar dhe shkakton rritjen e tumoreve malinje të dëmtojë trupin.


Glutamate monosodium E621 ose pa të, praktikisht ka asnjë produkt. Shije fuqia është përdorur gjerësisht në industrinë ushqimore. Salcice, mish të konservuar, përhapet, pothuajse kudo ju do të gjeni msg. Në qoftë se përdorimi i tepruar mund të shkaktojë nauze, të vjella, dhimbje koke. Ndonjëherë njerëzit janë të gjitha këto shenja dhe ai ankohet produkt ndenjur, shkaku i gjithë kësaj është pikërisht msg.
Qëndrimi ushqim pritja msg shkakton sëmundje të trurit, vizion të paqartë, mëlçinë dhe veshkat. Kujdes Kjo shtojce dietetike është e varur.


Proteina bimore apo soje, gjendet në produktet e mishit në raftet në dyqan. Disa prodhues, përbërja e mishit në salcice është vetëm 5%, pjesa tjetër - proteina bimore. Duke përdorur një numër të madh, nuk ka stres në mëlçi.

Vaj palme, më e lirë në botë është prodhuar nga fruti i vaj palme. Me teknologjinë kimike është përgatitur "prodhimet e qumështit, dhe më çdo, majonezë, margarinë, krem, dhe madje edhe të naftës. Person mesatar nuk mund të dallojë të rreme nga krem ​​të vërtetë apo djathë. Por, ndryshe nga vajrat e tjera bimore, ai përmban më pak të ushqyesve. Shumë keq kjo shtesë ushqimi është që të rrisë rrezikun e kancerit.


Klorid sodium, ose vetë kripa nuk shkaktojnë dëm nëse nuk e përdorur atë më të madhe, në të cilin rast ajo përmirëson presionin e gjakut, e cila nga ana mund të çojë në sulme në zemër dhe tru, mund të shkaktojnë sëmundje të veshkave.
Shitësit nga pakujdesia duke përdorur kripë dhe erëz të arrijnë të bëjnë me ushqim të freskët prishur. Thith peshk dhe mish në shëllirë, heq erë, por nuk mikrobet. Kjo mund të shkaktojë dëme në trupin e njeriut.

Niseshte e modifikuar të numëruara E1400-E1420 - e thickener më të zakonshme. Ajo është shtuar në ushqime për të bërë ato të bëhen të vëllimit të trashë dhe më shumë. Ne mund ta takuar në salcë kosi, kos fëmijët, tru, ketchup, majonezë. Identifikimi praninë e niseshtete e modifikuara në produkt mjaft lehtë. Në vetëm nevojë për të dalë një rënie të jodit. Nëse produkti fillon të kthehet blu, atëherë ajo është e niseshte. Përdorimi kronik i produkteve që përmbajnë niseshte e modifikuar mund të ulë imunitetin dhe reagimet e ndryshme alergjike.


Blerja e produkteve në dyqane të lexoni me kujdes përbërjen. Por kjo nuk do të thotë që ju duhet të ndalojë marrjen e tyre krejtësisht, thjesht kufizojnë konsumin e tyre.