Lëng Apple për shëndetin e njeriut


Lëng Apple është një nga pijet më të popullarizuara për fëmijët dhe të rriturit. Që nga ajo familjaritetit me fëmijët lëngje. Lëng Apple nuk është futur rastësisht si ushqime të parë, ai është një burim i vërtetë i ushqyesve. Çfarë është lëng molle aq e dobishme për shëndetin e njeriut? Lexoni detaje të mëtejshme.
Molla - ato produkte të dobishme, përdorimi i rregullt i cili siguron funksionimin normal të gjitha sistemet e trupit. Në mënyrë të barabartë të dobishme për shëndetin e njeriut dhe lëng të freskët molle. Ajo mund të quhet një lëng të strukturuar, i cili pasuron elemente të vlefshme të njeriut.


Ajo është e njohur mirë se lëng molle është një burim i mineraleve, vitaminave, acide organike, pektin. Me këtë masë është e vështirë për të gjetur produktin më të dobishme për shëndetin e njeriut. Në mesin e vitaminave që përbëjnë lëng përfshijnë vitamina B, vitamina C, E, H dhe të tjerët. Dhe përmbajtjen e mineraleve me lëng molle në përgjithësi nuk mund të konkurrojë çdo produkt. Pije përmban kalium, kalcium, natrium, magnez, klor, squfur, hekur, fosfor, jod, zink, bakër, fluori, mangan, krom, vanadium, molibden, bor, alumini, kobalt, antimon, rubidium, nikel.


Lëng Apple ka veti të fuqishme antioxidant, ajo ndihmon për të normalizuar aktivitetin e qelizave të trurit, të hequr radikalet e lira, update dhe rinovimin qelizat luftuar strukturat sklerotizues në enët e gjakut, mbrojnë qelizat nga shkatërrimi, dhe është anëtar i proceseve oksidimi.
Shkencëtarët gjetën se përdorimi i rregullt i lëng molle, 300 ml në ditë, ju mund të qartë gjakun e kolesterolit të dëmshëm, normalizimin e qarkullimit të gjakut, të eliminuar arsimin aterosklerotike, bëjnë enët e gjakut më shumë elastike dhe fleksibël, të zvogëluar pėrshkueshmėrisė e tyre. Në sajë të përmbajtjes së pasur të acideve organike përmirësuar pije tretje lejon, inkurajojnë ndarjen e lëngje ndihmon tretjen e ushqimit, rrit aciditetin e saj.

Pektin efekt të favorshëm në zorrë, e ndihmon atë të pastër e toksinave, toksina dhe substancave të tjera të dëmshme dhe përmirëson peristaltikės, eliminimin e kapsllëk.
Lëng Apple është e pasur me hekur, kështu që është e dobishme për anemi, në nivele të ulëta të hemoglobinës në gjak, ndihmojnë trupin të shërohet nga sëmundje të rënda dhe operacionet.

Është e rekomanduar lëng të mollës dhe ata që vuajnë nga nënat beriberi dhe shtatzëna, për të përmirësuar prodhimin e qumështit të gjirit. Dhe se fëmija nuk ishte një alergji, ajo është e mirë për të zgjedhur një varieteteve mollë jeshile. Për më tepër, lëng molle është diuretik i ndryshëm dhe veprim choleretic dhe aftësinë për të rritur vitalitetin, normalizimin e sistemit nervor, për të hequr efektet e stresit.

Lëng Apple është e dobishme për ata që vendoset peshë. Shumë njerëz e dinë se për të gjetur një dietë të pakta figurë molle ndihmon. Ndihmon humbje peshe dhe lëng të freskët molle. 100 g pije përmban vetëm 50 kalori, ndërsa përfitimet e saj për shëndetin e njeriut është e madhe. Për të reduktuar peshën dhe për të përmirësuar gjendjen e organizmit si një e tërë e mjaftueshme një herë në javë për të organizuar një ditë të agjërimit në lëng molle. Nuk është një tjetër produkt efektive për humbje peshe - është musht molle uthull.
Duke pirë lëng molle përmirëson ndjeshëm pamjen e flokëve, lëkurës dhe thonjve. Për të mirën e pije ka qenë më e dukshme, dhe ajo mund të përdoret si një komponent për përgatitjen e krem ​​dhe maska.


Kundërindikimet për përdorimin e lëng molle
Për shkak të përmbajtjes së lartë të acidit të lëng molle është kundërindikuar për pacientët me gastrit me aciditet të lartë, pancreatitis dhe ulçerë stomakut ose duodenale gjatë acarimit.
Njerëz të shëndetshëm të cilët nuk kanë ndonjë contraindications gjithashtu duhet të dini se të pijshëm më shumë se një litër pije në ditë nuk është gjithashtu e nevojshme. Lëng molle tepruar të çon në një ndjenjë e trishtim, bloating, acarim të mukozës së sistemit të tretjes. Me rritjen e ndjeshmërisë dhëmbëve kur përdorimi i lëng molle në siklet gojë të ndodhë, ajo është më mirë për të holluar lëng me ujë.


Lëng të mollës është e mirë dhe si një nga komponentët e pijeve multyfruktovыh. Lëng Apple mund të kombinohen në mënyrë harmonike me kungull, karrota, luleshtrydhe, banane, lëngje pjeshke. Ndonjëherë lëng molle është shtuar në blends perime lëng, të tilla si lëng lakër, selino, panxhar.
Shpesh njerëzit që janë alergjik, frikë për të marrë lëng molle prodhuar komercialisht që asnjë informacion se çfarë lloje të mollëve të përdorura në prodhimin e pije. Në raste të tilla është më mirë të gatuaj lëng molle vetëm, duke hequr krejtësisht lëkurat e frutave të kuqe, pasi ajo është duke shkaktuar reaksione alergjike.