Ushtrime për anët bel dhe në shtëpi


Një nga zonat më problematike në trupin e një gruaje është bel dhe kofshë. Kur ne fillojmë për të ngrënë në sasi të mëdha çokollatë të preferuar dhe biskota, është depozituar menjëherë në kofshë, bark, anët dhe nuk duket depozitat yndyrë. Me këtë problem mund të tejkalohet nëse palët bëjnë ushtrime për bel dhe në shtëpi. Pas kësaj ju do të jetë përsëri e bukur dhe i hollë dhe të kthehet në formën e zakonshme.
Ose për të qenë i sinqertë, nuk është barku dhe yndyrë në bark. Një ka vetëm të ulen dhe kjo varet mbi shtrëngoj rripin. Ndërhyn kapem skaj. Fsheh nga SHBA bel. Është koha për t'u marrë me këtë problem, dhe kjo do të jetë jo vetëm luajtur.Ushtrime për bel në shtëpi
Le të fillojmë me të luajtur do të përfshijë muzikën dhe të përpiqemi për të mbajtur të luajtur në bel, vallëzimi për të rrahur. Nuk është e vështirë për të bërë, gjëja kryesore marrë në ritëm. Nëse luajtur ra prirur atë, bëj gjunjët dhe të përpiqen për të vënë pëllëmbë tuaj në dysheme. Përveç kësaj stërvitje të lehtë shtrihen nuk ka dëm.
Valle e parë me pagesë Hoop për 5 minuta, pastaj të rritur ngarkesën për 15 minuta. Të bësh këtë ushtrim, stomaku duhet të largohen dhe të kthehet - drejt. Hop ndihmës i mirë në luftën kundër yndyrës në anët, ndikimi i saj është e barabartë me një masazh. Por nëse marrim mashtrues luajtur, ekstra kg off shpejt. Në këtë rast është më mirë që të konsultoheni me pediatrin dhe të ndjeshme personalitet për të parandaluar bel delikate të abrasions dhe bruises duhet të veshin një rrip të gjerë ose të ngushtë shall përfundojë bel.


Për ata që nuk më pëlqen, nuk mund dhe nuk duan të tjerr luajtur, ata ndihmojnë tilts në krahët anësore që heq përgjatë trupit. Këmbët Vыpryamym në gjunjë, këmbët e mbajtur së bashku. 2 herë prirjet e, pastaj u largua, pastaj drejtë, ndërsa nuk mbështeten në bel ose hips, mbajtja e tyre të relaksuar. Ne e bëjmë këtë çdo mëngjes kur valë kazan ose përgatitur mëngjesin.

Ushtrimi në shtëpi
Pakëndshme yndyrë trupit të vendosura në pjesë të trupit, pas së cilës varet mbi rrip pantallona të shkurtra, xhinse, pantallona. Problemi për vajzat që veshin rroba me bel të ulët. Prej këtyre anëve do të ndihmuar të heqin qafe e ushtrimit urryer të thjeshtë, e cila është bazuar në tilts konvencionale në anën. Vetëm duhet të bëj, si në qoftë se me anë të pasme diagonalisht.

Këmbët vënë gjerësi shpatullave larg, të mbajë duart në rripin. Prirur përpara drejt këmbën e majtë 90 gradë. Me fjalë të tjera, nëse ne qëndrojmë përballet me murin, i prirur diagonalisht. Kjo race duart larg, kjo ju lejon të shpjegoj shpatullat tuaja dhe mbrapa. Nga kjo pozitë, do të anim prapa në anën e djathtë diagonalisht. Në vendin ku kjo anë është në rritje dhe prohynayemosya në shpinë të ulët. Nga e dukshme, si më të ulët mbrapa në dele formuar.

Ushtrime për anët e belit
Para se të fillojnë të veprojnë qëllim të vënë me vendosmëri, pra të përcaktuar, i cili do të kryejë ushtrime për palët dhe bel. Gjeni një argument të fortë dhe kujtoi atë nëse dembel kryejnë ushtrime. Gjithashtu, para se të filloni për të ushtruar, të ngrohtë deri muskujt tuaj. Për këtë kërcim pa u ndalur rreth pesë minuta. Një më i mirë alternuar ushtruar trupin që të bëjë armëve mahi dhe këmbët, lëvizjet rrethore të kokës.

Ushtrime për bel mund të jenë të ndryshme. Më poshtë jepen shembuj të ushtrimeve që mund të komplikojë, shtoni ose modifikoni. Është e rëndësishme të kujtoni pozicionin e fillimit - të mbajë duart në anët e tij dhe këmbët gjerësi shpatullave larg.

1. Bend krahët në bërryl në fytyrë. Marrja e trupit kthehet së pari në të djathtë dhe pastaj të majtë, çorape dhe këmbë dhe çorape ose shkëput kat. Lëvizje të kryer në një ritëm të shpejtë. Përsëriteni të paktën 100 herë.
2. pozicionin e fillimit. Marrja gjarpërues trupin, duke ngritur prirje këmbën e kundërt në gju. Lëvizja nuk dramatike, por me kujdes. Kryen çdo stërvitje në çdo drejtim 10 herë.


3. Ushtrimi "mulli". Këmbët vënë gjerë se zakonisht, të mbajtur paralel tuaj të kthehet në dysheme, duart e tij do të vënë në anën. Ne kryejnë kthehet shell dhe të largohen nga një dorë në këmbën tjetër. Theksi do të bëjë për të gjarpërues shasi.
4. gënjeshtër mbi kurrizin tuaj, bëj këmbët tuaja në gjunjë. Heqin trupin nga dyshemeja deri blades. Duart janë përgjatë byk. Drag deri te këmbët njëri dorë (nuk do të përpiqet për të marrë ato). Mocioni kryer paralelisht në dysheme. Përsëriteni 15 herë.

5. Situata është e njëjtë si në ushtrimin e mëparshëm, vetëm këmbët janë (i parë në anën e djathtë). Heqin zorrë të blades, të rregulluar këtë situatë, pastaj dip. Kryen në lëvizje të ngadaltë në çdo anë rreth 10 herë.

6. Perevernemsya stomak. Së bashku, të ngrejë këmbët dhe duart zatrymuyemosya në këtë pozicion për disa sekonda, dhe pastaj ngadalë t'i zhytë. Përsëriteni 5 herë.
Ushtrimet kryer në dysheme, kështu që ne e përdorim këtë mat veçantë ose batanije.

Gëzojnë trajnimit tuaj!