Ushtrime për lëkurën delikate të fytyrës


Në lëkurë fytyrë në mënyrë delikate se çdo prekur atë mund të konsiderohet si një masazh. Sidomos sa ne të ndikojnë në lëkurë të hollë, gjatë aplikimit të krem ​​dhe lëkurë. Në qoftë se këto procedura për të kryer në mënyrë korrekte dhe të rregullt, ju mund të dukem më i ri për 5-10 vjet për të përmirësuar çehre dhe rritjen e muskujt e fytyrës. Por fërkim shumë intensive mund të zgjas e lëkurës dhe shkaktojnë rrudhat. Sot le të flasim për stërvitje për lëkurën delikate.
• Është e mundur për masazh një person duart pastruar thatë pastër dhe të thatë. Nëse pas kësaj procedure përdorni krem ​​tuaj të zakonshme, efekti i saj do të jetë më e theksuar. Që fytyra juaj në këtë pikë ka ndikuar në masazh, krem ​​të butë dhe të lehtë të vrasin një lëkurë me majë të gishtave, pothuajse pa bërë vtyrayuschyh dhe shtrihen lëvizjet.• Gjithashtu gjatë procedurës masazh ju mund të përdorni kripë gjobë-trashë, argjile të bardhë ose blu. Kjo do të largojë qelizat e lëkurës vdekur, pastroni poret, ndihmon në heqjen e personit puffiness.
• Vetë-masazh dhe stërvitje për një person të mos jetë e gjatë - të mjaftueshme për të ecur në lëkurë për 5 minuta. Efekti i procedurës së do të jetë e fortë në qoftë se keni shpenzuar ato çdo ditë, por në ndikimin e rrallë, por të qëndrueshme nuk do të ketë dobi. Ju nuk mund të bëjë masazh, nëse lëkura është e djegien nga dielli, i përflakur, ajo ka një shumë të moles apo rritjes shumë të bollshme e flokëve. Ka tregues të moshës për masazh - është më mirë për të filluar porositë e rregullta pas 28-30 vjetësh.

• Ushtrimi Masazh ballin nga qendra në anët, lehtë duke tërhequr mbi ballin zigzags, spiralet dhe valët. Pastaj shkoni në zonë shumë delikate sy - nga hunda dhe butësisht shtypni lëvizur në drejtim tempujt nën sytë, pastaj masazh në një ballë spirale në hundë.

• Nga qendra e mjekër të qoshet e dritës më të ulët nofulla masazh faqet në një lëvizje rrethore, pastaj të ecin në qoshet e gojës për lobes veshit dhe të vazhdojë të masazh cheeks spirale nga buza e sipërme të tempujve. Gjatë masazh cheeks pak pryotkrыvayte gojë të vogël dhe buzët tërheqë përpara për të, kur ngarje në lëkurë nuk e zgjas atë. Para se të lëvizte në mjekër, folds nasolabial lehtë fshij, dhe pastaj të ecin rreth tij nazhymayuschymy lëvizjet pikë.

• Pat mbrapa duart tuaja në pjesën e poshtme të mjekrës - ku ka zakonisht mjekër të dyfishtë. Lëvizin atë në dorën e djathtë, pastaj u largua. Butësisht stroking lëkurën, duke lëvizur gishtat nga qendra e mjekër në veshët.

• Nëse keni lëkurë normale ose të thatë, ajo është e lehtë për të trokitje e lehtë me majë të gishtave tuaj në mjekër, faqet drejt tempuj, ballin dhe rreth syve me pamjen e një skuqem natyrore. Pothuajse kurrë prek të jetë pak e ndjerë.
• Nëse keni filluar të konstatoj se ju keni filluar të zbehet fytyrë ovale, të ecin nëpër ushtrime me kontur të stafit të mjekrës për lobes veshit, goditjen indeksin dhe bravo një lëkurë të vogël për disa sekonda. Nëse keni lëkurë me vaj, ajo mund të jetë një majë të vogël dhe ballin dhe faqet - nga qendra në skajet.