Ushtrimi trupin rinjtë zgjasin


Sa më shumë që ne të gjithë si më të ndjehen të rinj dhe aktiv. Vazhdo rininë e tij fuqinë e çdo gruaje, ju vetëm duhet të fillojë sa më shpejt që të jetë e mundur, pa vonesë një kohë të pacaktuar. Ushtrimet e mëposhtme do të ndihmojë të zgjasin freski e trupit që ju të gjatë për të ruajtur shëndetin, energji dhe aktivitet.
Forcimi shëndetin e tyre më mirë të fillojë me shtrihen ose ndryshe të shtrihen. Me moshë është shumë e vështirë për të shmangur reduktimin e varg e levizjes, por ushtrimet sipas hulumtimit të shtrihen ndihmojë për të shmangur. Pas shtrihen profesionin e tyre të rregullt, ju mund të harrojmë për squats dhe bends me rënkimet dhe ankesat e nyjeve të fiksuara. Shtrihen gjithashtu redukton dëmtimin yyazytsirnist, ajo është e rekomanduar për të kryer ushtrimet e mëposhtme dy herë në javë. Kështu qëndrojnë trupi i ri mund të jetë mënyra mjaft të thjeshta.Shtrihen viçin dhe kofshë
Shtrirë në dysheme, kërrusem tuaj gjunjë, këmbët dhe nuk duhet të jetë në dysheme. Trupi duhet të jetë i pozicionuar në përputhje me këmbët. Muskujt e relaksuar mbrapa. Mbajë Grab të dy skajet peshqir hedhur mbi këmbë. Ngadalë ngre këmbën, straightening atë. Në rast të shqetësimit ndaluar. Gjatë këtij ushtrimi, përsëri duhet të jetë i qetë. Mbajeni këtë pozicion dhe të përpiqet të shpjegoj këmbën tjetër. Mbajeni për 15-30 sekonda, pastaj relaksohuni. 4 Ndiqni përsëritur në çdo këmbë.


Shtrihen muskujt e qafës dhe shpinë
Tërhiqe këmbën tuaj të majtë përpara, ndërsa ulur në vendin e duhur kat në gju e këmbën e majtë në pjesën e jashtme. Nëse ky pozicion ju jep siklet, ju mund të vënë mënjanë një këmbë pranë kyçin e këmbës. Djathtë të ligët në dysheme, trupit të kthehet në anën e, përkulur bërryl e tij në gju të këmbës djathtë e majtë. Bëni që shtrihen në anën tjetër. Ushtrimi duhet të bëhet gradualisht deri në dhimbje të lehta. Pas rotacionit, Mbajeni për një kohë 20-30 sekonda dhe të kthehet në pozicionin e fillimit.


Shtrihen sup brez
Uluni në dysheme dhe vypryamytesya. Prapa tij duhet të mbajnë aq e thjeshtë sa të jetë e mundur. Watch për frymë. Miratimi kokën krahun e djathtë, vendosur në bërryl në mënyrë që ajo preku pjesën e prapme mes të xhades blades. Me dorën e majtë që të shtypni bërrylin e dorës së tij të djathtë, në mënyrë që ajo ra poshtë. Krahun e majtë të ulët dhe unë do të sjellë përsëri e saj, duke u përpjekur për të mbajtur dorën e djathtë, dora fort vidhos kështjellën. Nëse ju jeni në gjendje për të prekur gishtat e nga ana tjetër, të marrë një peshqir në të dy duart dhe të përpiqen të përdorin atë për të lidhur dorën. Me të rregullt kryejnë këto ushtrime, ju do të kapërcyer atë. Në fakt, për të arritur rezultate të mira mund të kalojnë muaj. Ju duhet të ndiheni shtrihen muskujt e krahut, por të shohim në atë se personi ishte në një gjendje të relaksuar.


Ushtrimi për fushat me probleme
Ushtrimet zgjasin organet rinore dhe shëndetësore përfshijnë punën e detyrueshëm në fushat me probleme. Njerëzit të prirur për të qenë yndyrë mbipeshë shpërndara njëtrajtësisht në të gjithë trupin. Shpesh ajo është depozituar në bark, mollaqe dhe këmbët. Të heqin qafe e yndyrë trupit dhe forcuar muskujt duhet rregullisht të kryejnë ushtrime të thjeshta që ju mund të bëni si ushtrime në mëngjes.

Muskujt e barkut
Vendi duart mbi rripin, Pull stomak. Rrumbullakosura mbrapa, duke lëvizur duart përgjatë kofshët. Duart Shtypni mbi këmbët për të edhe të rritur ngarkesën në muskujt e barkut. Lean si kohë, por nuk do të marrë pozitën e markës. Pastaj drejt dhe Përsëriteni këtë ushtrim 10 herë.


Vendi dorën tuaj të majtë mbi sipërfaqen e jashtme të kofshën e djathtë. Arrestimi shpinën, përkulem përpara. Shtypni këmbë, si në ushtrimin e parë. Kryen 12 repetitions dhe të bëjë në anën tjetër.

Muskujt e mollaqe
Ky ushtrim vazhdon bukuria e trupit është shumë e rëndësishme për të bërë ngadalë pa jerking. Ajo duhet të ndjehen tensionin e muskujve. Vendos tuaj width këmbët sup përveç, mbledhje ngadalë. Këmbët përkulem në gjunjë në 90 gradë, ngadalë vыpryamlyaytes. Mbrapa kur është e nevojshme për të mbajtur drejt, dhe gju duhet të shkoni gishtërinjtë. Në qoftë se gjatë këtij ushtrimi, ngrenë duart tuaja deri, në të njëjtën kohë do të shtrihet muskujt e gjoksit dhe të barkut. A 15 squats.


Për të kryer këtë ushtrim ju duhet për të vënë këmbën e majtë vetëm mbi të drejtën. Si rritje, ju mund të përdorni një turrë librash. Këmbët e dy këmbët drejtuar përpara dhe paralel me njëri-tjetrin. Leviz qendra e gravitetit në këmbën e djathtë dhe të bëj këmbët tuaja. Ushtrimi është kryer në katër llogaritë, dy zgjatem me këmbët prirje, dy deri. Ky kënd bending gju nuk duhet të kalojë 90 gradë, dhe pesha e trupit është e drejtuar për të dy këmbët. A 15 repetitions në çdo këmbë.

Ushtrimi për mendjen

Kjo është e rëndësishme jo vetëm për të kryer ushtrime të zgjasin freski të trupit, por edhe të forcuar dhe për të ruajtur trurin tonë. Një person mund të zgjerojë kapacitetet e trurit, në qoftë se ajo do të punojë në ato zona që ne thjesht nuk janë përdorur. Për të trajnuar mendjen mund të ndryshojnë zakonet e tyre. Për shembull, lexohet si "kokëposhtë" ose në dorën e majtë. Në përgjithësi puna shumë e dobishme për të zhvilluar dorën tjetër. Kjo mund të bëhet, ngarkimit detyra të thjeshta të tilla si faqe, ose të mbajtur stroking pirun hekuri.