Harruar Excercise Disc shëndetësor


Kjo harruar Excercise Drive Shëndetësisë do të mbani mend shumë, dhe ndoshta ai edhe mbledhjen e pluhurit në dikë në dollap. Pra, popullor një çift dekada më parë, ai ishte në gjendje të harrojnë, por përsëri duke fituar popullaritet, disa përmirësimin e pamjen e saj dhe, natyrisht, një podorozhchavshy pak. Në lidhje me këtë ai përsëri rritur interesin dhe disa shembuj të ushtrimeve për të përmirësuar konturet e trupit dhe humbje peshe.
Harruar Disc shëndetësor Excercise një kosto kohë 3 rubla 50 kopecks. Analoge sot janë rreth 400-700 rubla, edhe pse disa dyqane vlera e saj mund të jenë më të shtrenjta. Megjithatë, kjo ka të bëjë me trajner atletike është varg mjaft i pranueshëm çmim dhe në këtë mënyrë ka disa avantazhe:


- efikasitet të lartë për pajtim me mësimet e sistematike;
- Madhësia e vogël që mund të vënë atë kudo;
- ushtrime të thjeshta, megjithatë, çojnë në rezultatin e dëshiruar.

Ri trajner sportive harruar Drive Shëndeti
Kjo imitues sportive është unike në llojin e vet dhe është projektuar për korrigjim, në veçanti, për të reduktuar yndyrë në bel dhe duke i dhënë forma e saj ideale. Rradhës disk është i përshtatshëm për punësim për njerëz të çdo moshe, por pavarësisht thjeshtësinë e saj, efektiviteti i saj varet nga përpjekjet e aplikuar dhe rregullsinë kryer ushtrime. Gjithkush në vetvete mund të vendosni ritmin e performancës dhe ngarkesës, por mos harroni se, si në rastin e ushtrimit tjetër, lëvizja më e vështirë ekzekutuar, më shumë kalori djegur dhe e punës më intensive muskujt e barkut.


Drive Shëndeti është një muskujt e madhe trajner ngrohur deri para, të tilla si hula hoops përdorura për humbje peshe. Ai jo vetëm duke luftuar me mbipeshë, por e rëndësishmja, lëvizshmëria e shpinë dhe përmirëson qarkullimin e gjakut. Lëvizjet rrotulluese të krijojë një lloj i masazh organet e brendshme dhe në këtë mënyrë të përmirësojë aktivitetin e traktit gastrointestinal.

Megjithatë, në qoftë se ju të kthehet në temën e humbjes së peshës, pastaj lëviz vetëm mund të mos jetë e mjaftueshme. Sidomos në qoftë se ata kryejnë një kohë të shkurtër. Rotacionet 15-minutëshe janë në gjendje për të lehtësuar ju e shtesë 100 kalori. Shifra nuk është shumë e lartë, kështu që për të arritur efektin e kërkuar lëvizje aktive, sidomos gjatë dietë. Opsioni më i mirë do të jetë një kombinim i mësimeve Drive shëndetin e trajnimit të forcës mbi shtypin. Le gjarpërues tuaj kompleks përfshirë, heqjen dhe uljen këmbët, "biçikleta".

Dhe ndoshta më e rëndësishmja - për të arritur rezultate të dukshme, është e nevojshme që të angazhohen vazhdimisht, rregullisht, të paktën 15 minuta në ditë. Nëse jeni të vërtetë duan të rritur konturet e trupit tuaj, ajo gjithmonë mund të identifikohet, për shembull, të angazhohen imitues shikuar televizion.

Ushtrimi për shëndetin pajisje palestër Disc
Siç u përmend më lart, shëndeti Disc ndihmojë në forcimin muskujt e barkut, hiqni centimetra shtesë në vëllim, por ajo është e kombinuar mirë me ushqimin e duhur dhe pajtimit me aktivitete të tjera të mundshme fizike ose aktivitete rekreative (palestër, pishinë). Sigurisht, ju mund të vazhdojë të mbështetet në pilula të ndryshme mistike, injeksione, të djegur dhjamin e tepërt, bisturi kirurg dhe teknika të tjera për dembel, por asgjë nuk mund të zëvendësojë ngarkesën vërtetë dhe natyrore në muskujt, e cila është një figurë integrale të pakta.


A nuk mendoni se imitues thjeshtësia është në gjendje për të kufizuar lëvizjet tuaja të përfundojë vetëm një kthesë të thjeshtë për të majtë dhe të djathtë. Duke u kthyer imagjinatën, ju mund të krijoni një barrë mbi grupet e muskujve shumë. Çdo lloj ushtrimi kryer 3 deri në 5 minuta, varësisht nga palestër tuaj, moshën dhe aftësitë fizike.
Megjithatë, për të arritur një rezultat pozitiv, do të përpiqen për të ruajtur një ritëm dhe të zemrës norma e dhënë për të rritur për disa minuta. Për të stimuluar qarkullimin e rekomanduar para Drive Trajnimi pije shëndetësor 200 deri në 500 ml ujë të ngrohtë.


Ushtrimi №1. Forcon muskujt e barkut dhe parakrahët
Qëndroni me të dy këmbët në makinë dhe për të marrë një pozitë të rehatshme. Ngritja duart tuaja dysheme horizontale dhe përkulem në bërryl. Pak bëj gjunjët, hips lëvizur majtas dhe djathtas, duke e mbajtur bërryla tuaj në lartësi sup.
Ushtrimi №2. Forcon muskujt e barkut dhe hips
Vendos me makinë në një karrige dhe të ulet mbi të. Ngritja duart tuaja në bërryla ishin në përputhje me supet. Leviz hips në drejtime të ndryshme, duke u përpjekur që të mos heqin dorë.

Ushtrimi №3. Forcon bust
Merrni një makinë dhe do ta mbajë atë në mes të duarve tuaja. Duke shtypur në të njëjtën kohë në të dy anët, rrotullohen krahët në drejtime të kundërta.
Ushtrimi №4. Ajo forcon muskujt e bust të ulët
Për ushtrimet e mëposhtme do të kërkojë 2 disk shëndetin.
2 Vendi disk atje, me një interval prej rreth 10 cm. Një këmbë e vënë në një makinë, dhe një tjetër në një tjetër. Pozicion këmbët në skajin e jashtme e disk. Këmbët drejt. Duart bëj bërryla tuaj dhe të mbajë fjalën horizontale pranë bel. Fillimisht këmbë lëviz brendshëm, drejt qendrës dhe pastaj të shtyjnë në drejtim të kundërt.

Ushtrimi №5. Forcon muskujt e barkut dhe këmbët
Qëndroni në disk 2 siç përshkruhet në stërvitjen №4 por vendosni këmbët tuaja në qendër disk. Pak përkulem gjunjët. Të kthehet majtas dhe djathtas, por që bust sipërme dhe të poshtme ishin duke lëvizur në drejtime të kundërta. Kjo është, në qoftë se ju kthehet bust tuaj të majtë, këmbët duhet "të shkojnë kundërt" dhe nga ana e djathtë (efektin e gjarpërues).
Ushtrimi №6. Forcon muskujt e barkut dhe muskujt viç
Qëndroni në disk 2 dhe pak bëj gjunjët. Pozicion këmbët në skajin e jashtme e disk. Duart në një shtet të vendosur në bel. Duke e lënë trupin në shtëpi, lëvizje rrethore këmbët në drejtime të kundërta.